• Thriller

Já, Olga Hepnarová (2016)

Příliš dlouhé detaily, některé dobové reálie tak úplně nesouhlasí, ale to není důležité, kdo už si toho pamatuje tolik jako já, které se to dotklo skoro osobně. Jinak ale herečka v hlavní roli vynikající. Těch cigaret tam bylo trochu moc, ale v té době to bylo normální, kouřili všichni a všude.

Krajinou domova (2014) (seriál)

Nádherný dokument. Snad jen ten komentář mohl být méně patetický, jinak nemám co vytknout.

Zbrusu Nový zákon (2015)

Geniální nápad by byl na plný počet *, bohužel provedení trochu pokulhává, takže jen 3 a půl.

Rozsudek (2014) (seriál)

Dostala jsem se k seriálu náhodou a musela jsem se dvakrát přesvědčit, že jsem omylem nenaladila TV Barrandov. Od ČT bych to opravdu nečekala. Možná jsou případy zajímavé, ale amatérské herecké výkony je sráží až na dno. Chtěla jsem dát "odpad", ale dám tomu ještě šanci. Ovšem na víc, než jednu hvězdičku, to nevidím. Ráda bych se mýlila.

Profil zločinu (2009) (seriál)

Mám ráda evropské filmy a seriály. Mám ráda francouzské krimi a jsem ochotna i leccos odpustit, když vidím ty krásné exteriéry. V tomto seriálu jsou případy velmi rozdílné kvality, ale Chloé je prostě úžasná vždycky, její garderoba ovšem taky a je mi úplně jedno, jestli celek působí věrohodně, stačí mi žlutá kabelka a fialový kabát. Dala bych pět hvězdiček, ale co by pak muselo dostat Fargo? Ovšem konec 5. řady je i tady docela drsný.

Vybíjená (2015) odpad!

Hloupý a zbytečný film o ničem. Anebo že by v sobě skrýval nějakou hlubokou myšlenku, kterou jsem ve své prostotě nepochopila? Ani komedie ani drama, nevím, jak by se tohle dílko dalo označit. Snad jen odpad. Mimochodem stanice metra Roztyly se nikdy nejmenovala Družby, nýbrž Primátora Vacka. Na to netřeba poradce, stačí kterýkoli Pražák starší třiceti let.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Dokonalé! Snad jen 5. série prokládaná vzpomínkami nebyla nutná. Jinak čistých pět hvězdiček. Steve Buscemi je můj oblíbenec z filmů bratří Coenů a ani tentokrát nezklamal. Jeho zásluhou člověk fandí i hajzlům. Musím zmínit i skvělý dabing. Až na Lindu Rybovou, která v podstatě jen deklamovala. Děkuji za nezapomenutelných 50 hodin, které jsem u tohoto seriálu strávila.

Šaráda (1963)

Tak trochu předvídatelná pointa, ale jinak pohodový film se skvělým hereckým obsazením. Napětí nečekejte, úžasná Audrey Hepburn bude stačit.

Pohádkář (2014)

Čekala jsem to mnohem horší. A nakonec se to dalo. Herzigová vůbec není tak špatná, jak by člověk očekával. Jinak obsazení skvostné, tam nebylo co zkazit.

Policie děkuje (1972)

Jeden z mála dobrých filmů, který se tu promítal už v době svého vzniku. Asi aby nám ukázal prohnilý kapitalismus :o) S chutí jsem se na něj podívala po více než 40 letech znovu. Možná trochu z nostalgie, ale musím dát plný počet *