Terminál (2004)

Milé a vtipné, dobrý Hanks, závěr však trochu násilný. Jedno podívání stačí, pro druhé už bohužel moc důvodů není...

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Co dodat ke všem ostatním komentářům? Strhující, bolestné ale pravdivé, krásné a přes všechno zlé nakonec vítězné. Díky.

Nepřítel před branami (2001)

Jak už řečeno, zajímavý film. V našich končinách vždy minimálně o jednu * přijde "kladnými sovětskými hrdiny". Pokud od toho odhlédneme, tak téma je lákavé, mnoho věcí sice nedotažených, ale nabízí pohled do nitra hlavních postav, představuje výrazné typy a způsoby jednání té doby (i dneška) a velmi dobrého Eda Harrise a Rona Perlmana.

Řetěz bláznů (2000)

Dobře vybraní týpci na jednolitvé role, překvapivé gagy, vcelku to šlo. Goldblum i Wood byli skutečně dobří, rovněž časové prolínaní děje se mi líbilo. Inu, nebyl to tak špatný začátek, jako oddechovka velmi dobré.

Království nebeské (2005)

Dobrý Scott jako téměř vždy. A i Orlando už byl ke koukání, jen ten přerod v uznávaného válečníka byl poněku náhlý. Velmi dobré role Liama Neesona, Jeremy Ironse i Edwarda Nortona. Výprava velmi dobrá, kamera se líbila také.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

No sice nejlepší ze druhé série a možná vůbec, ale vzhledem k tématu, že bych kvůli němu nalezl zalíbení ve Hvězdných válkách, to tedy ne. Anakinův přerod příliš rychlý, dialogy hrozné, některé scény samoúčelné. Nepodléhám mánii a zůstávám na Zemi.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Hodnotím prodlouženou verzi, schopnost propojit tři a více dějových linií, výpravu, hudbu, kameru, samozřejmě režii a scénář. Nelze srovnávat jednotlivé díly mezi sebou, každý je svébytný a zároveň tvoří celek. Navíc tomuto dílu dominuje postava Gluma a je skvělá, jak způsobem animace, tak psychologií postavy a souhrou s Frodem a Samem.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Výborné zakončení příběhu, i když je trochu poznat fyzické i psychické vypětí účastníků tohoto nevídaného projektu. Ale vydrželi, takže drobné věci se dají a musí přehlédnou a omluvit. Výprava, hudba, kamera, scénář aj. bez komentáře, o nich svědčí sošky, snad si zasloužili sošku i někteří herci - velmi se mi líbila Miranda Otto. Dávám pět, prodloužená verze vč. bonusů si je plně zaslouží.

Kolja (1996)

Hluboce smekám, tenhle příběh stojí zato, jak pravým kořením Svěrákova humoru, tak především výborným obrazem doby, se vším, co k patřilo. Každý z nás se mohl v těch různých postavičkách poznat a prožít naplno jejich touhy, radosti, zklamání i naději. Páni Svěráci, děkuji.

Tmavomodrý svět (2001)

Není Svěrák jako Svěrák, aneb po Koljovi mírné zklamání. Myšlenka přiblížit naše hrdiny z RAF je výborná, zaslouží si to, po všem, co od komlunistů "dostali". Tím spíše bylo lepší věnovat hlavním hrdinům a vztahu k vlasti větší prostor, včetně věrohodnějšího "ocenění" po návratu, než to "sladit" milostným příběhem. Ale chápu, že to Svěrák točil s touhou po Oscarovi, takže se snažil být více "američtější". Škoda, že si nenechal více odstupu mezi Koljou a TS, příběh by mohl ještě více propracoval a tím získat jak lepší výsledek, tak větší šanci na kýženou sošku.