Cid (1961)

Historická klasika, která nám dnes už připadá "zastaralá" a možná "nemoderní" (ještě se tak přátelit s musulmany, že?),, ale ve své době naprostá špička a myšlenkově velmi inspirující. Standartní výkon Charltona Hestona a ještě lepší Sophia Loren, výborná výprava, hrdinské score Miklóse Rozsy. A také už konečně vím, odkud bral instpiraci pro dobývání Minas Tirith Peter Jackson!

Chaplin (1992)

Biografie Richarda Attenborougha mi sedí, k tomu velmi dobrý výkon Roberta Downeyho Jr, výborná výprava a skvělá hudba Johna Barryho. Inu, stálo to za to. Jen na tak pestrý a zajímavý život málo filmového času.

Den nezávislosti (1996)

Mám sice rád sci-fi podobného typu, ale když je něčeho příliš..Vrcholem je pak hrdinské pilotování prezidenta....Kromě triků na mne nezapůsobilo skoro nic, natož herecké výkony. Jedno podívání úplně stačí, další je zbytečné.

Velká ryba (2003)

Klasik by řekl: "Mnoho povyku pro nic", či spíše pro "málo", abych byl spravedlivý. Myšlenky zajímavé, ale přespříliš imaginace, pomalé tempo, že jsem chtěl asi třikrát vypnout přehrávač, některé efekty přitažené za vlasy, zbytečně natažený závěr. Škoda, nevyužitý potenciál... Druhý Forrest to nebude ani náhodou.

Slavíci v kleci (2004)

Téměř všechny klady i zápory už popsány, ale pro mne, za to úžasné pohlazení na duši, neskutečně "andělskou" hudbu i její interpretaci, herecké výkony vč. dětských i dobrou výpravu dávám maximum.

Willow (1988)

Příliš povyku pro málo. Od poloviny jsem se silně nudil a dokoukal jen kvůli Hornerově hudbě a vizuálním efektům. Scénář jednoduchý, postavy málo propracované, pohádka spíše pro dospělé. Ale znám opravdu mnoho lepších...

Zrůda (2003)

Zajímavý film, i když hodnocení jsou přeceněná (jako obvykle u nových filmů). Charlize i Christine podávají velmi dobrý výkon a hrají přesvědčivě.Film tak dává nahlédnout dobře do psychologie obou hlavních postav, ale neměl by se proto stát obhajobou jejich jednání a chování. Ony nejsou obětí svého okolí, ale svého vlastního rozhodnutí, vždy měly šanci zastavit se, ale ony chtěly...

Legenda o slavném návratu (2000)

Příjemný snímek, který dává naději každému člověku, že je schopný změny k dobému a to změny velmi podstatné. A že skutečně vyhraje až tehdy, pokud se vlastně možnosti výhry sám vzdá pro "vyšší princip mravní". Velmi poučné. Zajímavý počin Roberta Redforda i Wila Smithe stojí zato shlédnout a hudbu Rachel Portmanové poslechnout.

Tři veteráni (1983)

Dnes již "klasika", vše je výborné - scénář, herci, nápad, hudba. Svěrákův humor ve svátečním balení.

Ztracené (2003)

Trailer jsem neviděl a filmem jsem byl velmi mile překvapen. Sice trochu ztrácí postupem času na gradaci, ale herci jsou výborní (zejména Cate Blanchett), kamera i výprava velmi zajímavé, exteriéry nádherné a Horner standartně nadprůměrný. Příjemné osvěžení, ve kterém je téměř vše namícháno vyváženě a s citem. Nechte si chutnat.