Hanebný pancharti (2009)

Quentin opět řádil. Už ten nápad zrežírovat film o tajné jednotce, která vyvražďuje nácky, mě dostal do kolen a ohromně navnadil. Samotný film splnil to, co jsem si od něj sliboval. Dialogy z dílny QT opět fantastické, hlavně důstojník Hans Landa zářil, pro mě jednoznačně herecký výkon roku! Když se k tomu přičetlo Tarantinovo režírské umění, vznikla nám lahůdka se vším všudy. K závěru už nemám co dodat, jak už tady bylo zmíněno, škoda, že takhle druhá světová válka neskončila. Pohled na dva Hanebné pancharty, co si libují ve střílení do dávno mrtvého Hitlera a nácky, kteří se marně snaží uniknout smrti uhořením, je k nezaplacení....

Vyjednavač (1998)

Velmi dobrý napínavý film okořeněný fantastickými herci El Jacksonem a Spaceym.

Trhák pana Bowfingera (1999)

Trhák pana Bowfingera je komedie, kterou mám moc rád. Jedna z mála, která mě donutila k upřímným záchvatům smích, já se bavil celý film, královsky jsem se bavil.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Očekávání byla z mé strany veliká, film samotný tak trochu zůstal za očekáváním. Solidní nadprůměr.

Temný rytíř (2008)

Po dvaceti minutách filmu jsem si říkal, jestli se s těmi superlativy na temného rytíře nepřehání. Přibývající minuty mě ale vyvedly z mého příšerného omylu, Joker rozjel tak skvělou show, že jsem ani nedutal. Betman byl jen takovým panáčkem, který se krčil v jeho stínu. Nemám co vytknout, snad jen nepovedený český dabing, ale to je má chyba.

Amadeus (1984)

Poutavý životopisný příběh, jednoznačně jedno z top děl Miloše Formana.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Špičková, detailně propracovaná kriminálka. Vůbec jsem nečekal, že obrýlený snaživec to v ději dotáhne tak daleko a stane se jednou z klíčových postav L.A. - Přísně tajné. Jen ten závěr mě bolí, au au. Proč drtivá většina amerických filmů musí skončit happy endem?

Bobule (2008)

Na české poměry posledních let slušný film.

Na dostřel (1993)

Nejsem moc náročný divák a pokud chcete u tohoto filmu přemýšlet, tak se na něj radši ani nedívejte. Zápletku by možná vymyslel lépe i žák páté třídy. Byla totiž dost tupá a průhledná. Na druhou stranu vás film držel v "napětí" po celou dobu. A když opravdu moc nepřemýšlíte a chcete relaxovat, slušně se pobavíte. Myslím si, že za nějakou dobu na ten film úplně zapomenu. V paměti mi možná utkví Sarah Jessica Parker, pěkně se na ní koukalo. :-)