16 bloků (2006)

Kdo by byl řekl, že cesta zacpanými ulicemi New Yorku o 16 bloků dál začne být po chvíli tak nudná (a také předvídatelná či nevyvážená, jak už je zde mnohokrát zmíněno).. 2* jen za duo Willis + Morse. Ti dva kdyby na sebe štěkali třeba hodinu v kuse, pořád by to byla slušná podívaná. "Seru ti na pravdu!"

Princ z Persie: Písky času (2010)

Vcelku příjemná hollywoodská pohádková jednohubka. Ničeho tam není ani moc, ani málo, zábavné to je, ústřední dvojice spolu perfektně ladí.. ALE.. tak pitomý happy-endový závěr ve stylu stisku tlačítka Rewind si mohl Newell klidně odpustit. Mě osobně by se rozhodně zamlouval o něco složitější konec sklouzávající do trochu depresivnější atmosféry sequelu předlohy - Warrior Within. Ale to by bylo poněkud troufalé, chtít po stroji na žraní peněz diváků, aby jim nakonec nenaservíroval klasické oblíbené klišé, že? Rewind. Vcelku příjemná hollywoodská pohádková jednohubka. Nic víc.

Stahovák (2009) (pořad) odpad!

Dva vždy přehrávající (ne)herci se snaží pobavit trapnými kecy, nudnými videi a žrejmě stále trpí představou, že je každá puberťačka v téhle zemi miluje k sežrání. Mělo to být vtipné a cool, skutečnost je ale daleko horší než třeba takové Natočto. A vůbec, jaký má smysl "zprostředkovávat" něco, co si každý bez problému na netu najde sám, podle svého vkusu a bez těchhle blbů??

Odpor (2008)

Rád bych dal 4*, ale nemohu. Některé okamžiky, jako např. kontrast svatba / útok partyzánů, byly naprosto skvělé, herci se všichni do jednoho snažili jak mohli, film měl předpoklady být skvělý.. a přesto mi na něm něco chybí, ba přímo vadí. Židé, běloruské lesy, Daniel Craig ani Liev Schreiber to nebudou, to spíš plně nevyužitý potenciál námětu a zase to poameričtění..

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Čekal jsem víc, hlavně v závěru, ale nekonalo se nic. Nic, s čím by divák zvyklý na podobné filmy nepočítal. Duel Travolty s Washingtonem je sice zajímavý, ale minimálně jednomu z nich bych postavu kterou hraje nevěřil ani ve snu. Vizuální stránka je slušná (až na kýčovité rádobyzpomalené záběry), děj chvílemi předvídatelný a konec - či vůbec film jako celek - postrádá nějakou pointu (pokud tedy nebylo cílem tvůrců jen pronést pár žvástů o životě, smrti a náboženství prostřednictvím známého herce). Zkusím si někdy pro srovnání shlédnout originál (podle knižní předlohy) z roku 1974 a doufám, že ten zklamání ze svého remaku napraví.

The Black Hole (2008)

Velmi originální a vtipný kraťas o tom, co následuje, když se člověku naskytnou neobvyklé nové možnosti.. během chvíle jich začne zneužívat a pokud včas nepřestane, skončí pod zámkem.

Dva bratři (2004)

Pro tygry mám slabost, ale více než 3* stejně dát nemůžu. Celý film stojí i padá právě díky tygrům - jsou sice krásní, některé záběry za shlédnutí opravdu stojí, ALE.... tady je někdo jen využil. Tygr NENÍ človek, aby se choval tak, jak Vám to v tomto filmu autoři podstrkují. "Příběh" zde slouží spíše jako lepidlo mezi jednotlivé části, kde chvíli pozorujete naprosto nesmyslné chování rádobydivokých tygrů, chvíli posloucháte žvanění přebytečných herců a nakonec jste svědky zvratu, který by se jinak dal popsat také jako "největší hovadina v džungli". Mám za to, že krátkým dokumentem by se dalo dosáhnout stejného výsledku - spousta pěkných (a určitě i pár vtipných) záběrů tygrů by se tam vešla také, varování kolik jich na světě zbývá též a dál.. co je tam potřeba dál? NIC. / / / Btw. tohle že má na svědomí režisér s filmy jako jsou Sedm let v Tibetu a Nepřítel před branami za sebou?? No.. každý někdy ujede."

Stupeň 7: Konec světa (2005) (TV film) odpad!

Další z filmů, pro které může být hodnocení "odpad" stále lichotivé. Tohle je totální hnus. Filmů o "katastrofách" je už takhle dost a ve všech vidíte stále to samé - namátkou: bývalí manželé, které svede varování před možnou katastrofou znovu dohromady ; jejich či cizí ratolesti, které nedbají rad rodičů a ženou se přímo do středu tornáda či kdejaké další hovadiny, stejně tak ignorují apokalypsu za nejbližsím kopcem hlavouni měst, organizací apod. ; zničení nejznámějších světových staveb, měst a turistických atrakcí ; a hlavně - až na pár výjimek přímo úchylně HNUSNÉ a UMĚLÉ efekty a Himaláje nelogických děr v prostředí i scénáři.. V tomto případě bych ještě přidal příliš rychlé přeskakování z místa na místo, celý děj působí jako dort pejska a kočičky. Ze všeho, ale na nic. USA a Německo spojily svou tvorbu a vznikl přímo výjimečně špatný rádobykatastrofický film, kde Vám stihnou během prvních pěti minut násilně vysvětlit, že je polovina světa již v troskách (rozumějte USA a Německo, ale kde se tu k čertu vzala Francie?) a na druhou polovinu (zbytek USA, Německa a ty další nepodstatné země světa) se to řítí. FUJ, fuj a ještě jednou fuj. Jdu si spravit chuť trochou fernetu, nebo se televize nedožije rána :-D (P.S.: a to jsem to ani neviděl celé, nejsem sebevrah!)

Jedinečný (2001)

Multivesmírná slátanina (ale s dobrou hudbou).. těšil jsem se na Jeta Li a jediný kdo u mě v tomto filmu zabodoval, je Jason Statham. Ale oba dohromady a najednou, z toho aby se i nově vzniklá černá díra radši hned vypařila.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Kdyby tímto dílem celá trilogie začínala, bylo by v postavách prvních dvou dílů hned trochu jasněji a divák by nemusel sledovat "zbytečné" výlety do minulosti, aby vůbec věděl, o kom nebo o čem padne zmínka. Škoda. Nebo jsem se možná na Underworld prostě neměl dívat v pořadí 2 - 1 - 3 :-) kdo ví.. Ale díky tomu, že jsem od třetího dílu ani nic moc nečekal, nejsem až tak zklamán. Fajn, jednu akční trilogii s tmavovlasými upírkami máme za sebou, a teď bych prosil něco pořádného.