Rampage (2009)

O tom, jak dokáže tenhle podělanej systém, hromada negativních keců od všech kolem a debilní zprávy udělat z obyčejnýho člověka zločince. I když, on se nedá brát jako zločinec, když dělá to, co si tenhle děsnej svět zaslouží. Prostě, nemůžu říct, že bych mu vyloženě fandil, ale soucítil jsem s ním. Film má skvělou myšlenku, rychlej děj a hlavně necenzurovanou brutalitu (žádný gore, ale vidíte vše), Uwe se hold nebojí do toho praštit, ten má koule větší, než spousta přeceňovaných rejžů a ještě se za to nestydí. Jen tak dál borče.

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Po solidní jedničce je tohle dost neuspokojivý. Akce ujde, Max je dobrá postava, prostředí a atmosféra je velmi dobrá. Tak co ce špatně? No, vše ostatní.

Šílený Max (1979)

Tak po dloooouuuuhý době jsem se rozhodl, že na to kouknu. No, hold ten zub času to ošklivě ohlodal, ačkoli akce se mi líbila. Navíc to násilí taky nebylo k zahození, když záporák sletí z motorky a vlítne přímo pod kola náklaďáku, wow. Max je jako postava ok a pstořezač, to je hajzl kterýho chcete po pár chvilkách rozsekat na kusy, vše jak má být. No... ne úplně všechno. Občas to působí že vypadl záběr a příběh působí dost uspěchaně. Ale film mi seděl a na zbytek série určitě kouknu. Další důkaz, že nepotřebuju maximum efektů a cgi agych si film užil. 72%

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

Hláškařská pecka, která strčí do kapsy všechny moralizující blbiny a i po desátý mě rozesměje. Budnovi jsou rodina na prd a užívaj si to. Někdy si jdou po krku, někdy se spojí a zmlátí nafrněnou bohatou rodinku na pikniku. Tak to v sitcomech má být, žádná vážnost a non-stop bavit. PS: Al Bunda, to je nejlepší sitcomová postava ze všech.

Kim Possible (2002) (seriál)

Dobrodružná komedie, jejíž humor pochopíte, až po shlédnutí všech Bondovek. Kim se sympatická, Ron je pablb, ale takovej, jakej má bejt a Rufus je borec. Chtělo by to jen víc přehlednou akci a víc narážek na různý klišé a filmový blbosti. Jinak spokojenost, snad vyjde ta pátá série.

Společnost Adventure (2002) (seriál)

,,Dobrodružství je naše řemeslo'' Ano, to je. Celej seriál nabízí sbírku nejrůznějších dobrodružství, tak pokud neznáte nic jinýho, než honbu za pokladem, Dobrodružství s.r.o. vám ukáže pár dalších variací. Celej seriál táhne hlavně skvělej tým v hlavní roli. Judson, to je neuvěřitelnej borec, hláškuje i v nejnevhodnějších situacích, pere se celkem obstojně, střílet umí a jeho představitel, můj oblíbenec Michael Biehn, si to užívá a dává svý postavě správnej rozměr. Meg je taky dobrá, umí s výbušninama, rvaní/střílení zvládá na jedničku a hlášky jí taky nejsou cizí. Gabe, ten tu bohužel nemá dost prostoru, ale těží z něj maximum. V seriálu je dost akce, bitky nejsou natočený nejlíp, ale jsou docela přehledný a přestřelky jsou hodně dobrý. Kdo má rád akční dobrodružství a umí přehlédnou menší rozpočet (nic moc záblesky při střelbě), tomu seriál doporučuju.

Bourneův odkaz (2012)

Film, odehrávající se v zákulisí Bourneova ultimáta, to byl dobrý nápad. Zápletka s pilulkama je zajímavá. Renner je, jako vždycky borec, Weisz je pořád docela kus a akce je skvělá, jen mi tu chyběl výraznější souboj jeden na jednoho. Jinak, z pokračování Agenta bez minulosti, mi tohle přijde nejlepší.

Agent bez minulosti (2002)

Tak jsem se dozvěděl, že je tohle vrchol akčního thrilleru a je to pravda. Příběh vtáhne a nepustí, i když není nijak extrémně originální. Já hold agenty, pátrající po minulosti můžu. Matt Damon nám předvádí správnýho zabijáka, nevypadá tak, tudíž se může rychle vytratit, ale jak dojde na akci, je neporazitelnej. Co se akce týče, tak na to že režisér akční film před tím netočil, je úžasná. Kamera se hýbe, ale tak, aby bylo vše vidět, střih ok a údery, chvaty a choreografie celkově jsou skvělý. Postavy jsou taky to lepší, Jason Bourne je hodně zajímavej, Marie je sympaťačka a další postavy jsou taky zajímavý. Co mě mrzí jsou dvě věci: 1. akce, mohlo být malinko víc 2. po Jasonovi a Marii mohlo jít víc zabijáků než jen dva. Jinak jsem maximálně spokojenej. Zbývající tři díly jsou taky hodně dobrý, ale tenhle všechny strká do kapsy.

Kurýr (2012) (seriál)

Velmi důstojný seriálový spin-off kurýra. Frank je borec a Chris Vance si jeho roli očividně užívá. Vše ostatní taky fajn, akce, hlášky, rozhovory, ženský, všechno fajn. Jen prostřední díly druhý série stály za prd. Když Frank sebere nepříteli AK a pak jen stojí jak sloup a pálí kolem sebe jednou rukou, tak umírám nudou. Ale najde se tam i dobrá akce viz souboj ve výtahu v prvním díle nebo bitka v kuchyni bez jedinýho střihu v posledním díle. Ale zbytek bezva, až na ten konec, chci třetí sérii, páč ten konec byl hodně neuspokojivej.

Kurýr 3 (2008)

Do třetice pecka, do třetice 5*. Dokonce ani střih mi nijak extra nevadil. Kašlu na to, že to točil Megaton, furt je to supr, vlastně je to nejlepší díl ze série.