Král temné síly (2003)

Snímek je postaven na vcelku reálné situaci, ze které se autorům podařilo vytěžit poměrně originální scénář, což řadím ke kladům filmu. Bohužel se jim však dle mého názoru nepodařilo vhodně vybrat herecké osazenstvo ( za zmínku stojí pouze Baldwin, za kterým pokulhává ucházející Mc Kenna v roli Seana ), dále film obsahuje některé vyložené nelogičnosti a typicky gordonovské pasáže ( celá snová scéna ) jsou v tomto typu příběhu okatě samoúčelné. Ale abych jen nehaněl. Hlavně druhá půlka, ve které se začíná tlačit na pilu, je starý dobrý Gordon s několika povedenými gore scénkami, režisérův fanoušek zklamán rozhodně nebude. Po předchozím povedeném Dagonu se však dalo očekávat víc.

Zánik domu Usherů (1960)

Naprosto fantastická věc, která mě asi přinutí změnit žebříček mých nejoblíbenějších filmů. Těšil jsem se na tento film, ale výsledek předčil moje očekávání... důkaz toho, že v jednoduchosti je síla... vše je podřízeno celku... nemá ani cenu rozebírat herecké výkony, jsou skvělé... a hořící dům na závěr...Bomba!!!

Dům v růžích (2002) (seriál)

Příjemná záležitost. Některé herecké projevy, které jsem zkraje obtížněji skousával díky příšernému přehrávání se v průběhu série až nečekaně vyrovnaly a zklidnily. K jednoznačným kladům patří velmi pěkná vizuální stránka ( triky na TV úrovni, ale buďme shovívaví ), pomalá, ale o to účinější gradace příběhu, Sandsův umírněný výkon a pochopitelně Kingova minirolička poslíčka pizzy. Spokojenost.

Vyvrhel (1991)

Pennovu režijní prvotinu zdobí velmi solidní herecké výkony Davida Morseho a Viggo Mortensena. Nevyhratelný boj s vlastními démony je díky Mortensenovi velmi uvěřitelný a vnímavý člověk vlastně ani neví, kterému z hlavních hrdinů má "fandit". Očividně to neví ani Penn ( zajímalo by mě , do jaké míry se při psaní scénáře inspiroval sám sebou ), což lze lehce vycítit ze závěru filmu. V malých roličkách přesvědčí především Hooper, jako slizský barman.

Temnota (2002)

S grácií provedená velmi dobrá duchařina postavená na základních pravidlech subžánru, které jsou zvládnuté na jedničku s hvězdičkou. Vysoce nad průměr jí vyzdvihává vynikající vizuální zpracování, výborný závěr a hlavně herecké výkony. Především pak výkon Giancarla Gianniniho v roli spouštěče věškerého dění, který je spíše, než zapáleným fanatikem, nebo figurkou ovládanou vyšší mocí, pouze pozorovatelem věcí následujících a to víceméně jen ze zvědavosti. Škoda, že ve filmu nedostal více prostoru. On a na první pohled nenápadný Stephan Enquist vládnou filmu a spolehlivě vyrovnávají nepříliš přesvědčivou Annu Paquin v hlavní roli.

Had a duha: Smrtící voodoo (1988)

Nebýt toho hurá konce, ani bych moc nevěřil, že tento tísnivě působivý film natočil Craven. Inspirace evropskými mistry "v oboru" je zřejmá. Výkon Pullmana si zaslouží absolutorium a některé scény vám nadobro utkví v paměti. Překvapení.

Vražedná terapie (2001)

Pouze jedno shlédnutí znamená přinejmenším poloviční zážitek. Velmi chytré a ohromě působivé.

Zlověstné ticho (2007)

Když si tu pročítám nelichotivé komentáře ostatních, ve kterých píší o děravém scénáři, špatných hereckých výkonech, tupé závěrečné pointě apod., tak jim musím dát za pravdu. Já chci ale psát o kladech filmu, kterými jsou skvělá, postupně houstnoucí atmosféra, kvalitní řemeslné a vizuální zpracování ( loutka Billyho je vynikající, škoda, že ostatní jsou velmi podobné ), zvuková stránka filmu, prostředí ( staré divadlo ) a pochopitelně vedlejší postavy, co něco vědí ( majitel pohřebnictví + jeho poblázněná žena ). Znám hodně výborných hororů, které jsou postaveny jen na výše uvedených kladech. A že je z toho většina klišé? No a co?

Poslední zůstává (1996)

Díky naprosto jednoduchému ději, skvělému hereckému obsazení a hlavně Hillovi je tento nedoceněný snímek drsný jako pouliční rvačka a odsýpá jako rozjetá lokomotiva, která válcuje vše, co jí stojí v cestě. Divím se poměrně nízkému hodnocení. Ano, je to remake, ale to je třeba Sedm statečných taky. Vůbec mám pocit, že Hillovy filmy jsou obecně podceňované a neoblíbené. Proč?

Předvolba 976 (1988)

Prostinké, na nic si nehrající, ale o to působivější "béčko" s výborným Stephenem Geoffreysem, jehož proměnu z naivního ucha na vraždící monstrum a zpět mu sežerete i s naviákem. To co jsem od Englundova filmu čekal, se mi dostalo = pěkné tři *.