Věznice (1987)

Průměrná záležitost. Nic víc, ale ani nic míň.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Vydržet nemastnou neslanou první půlku filmu se vyplatí, protože potom vás čeká nadupaný akční nářez, na který jen tak rychle nezapomenete. Willis má stále na to působit dojmem skutečně tvrdého ranaře, což mě osobně velmi potěšilo. Nesourodá dvojička s teen-hackerem vcelku spolehlivě funguje a pramení z ní většina hlášek, na které jsme byli zvyklí v předchozích dílech. Celkově vzato žádné velké překvapení, ale kdo má rád tuto sérii, bude rozhodně spokojen.

Klauni zabijáci (1988)

Naprosto výborná a hlavně do detailu dotažená zábava. Době odpovídající vizáž a muzika, skvělé masky klaunů se vším, co k nim patří a brutální happyend.

Děs v prádelně (1995)

Tak toto je bezkonkurenčně nejhorší adaptace Kingovy knižní předlohy, jakou jsem kdy viděl. Ten, kdo zná jeho výbornou povídku, musí být při sledování filmu upřímně vyděšenej. Na druhou stranu, pokud nesrovnáváte, nebo nejlépe vůbec povídku neznáte, dočkáte se ( a to hlavně kvůli poslední třetině ) příjemné béčkové zábavy s ujetým Robertem Englundem, jako třešničkou na dortu.

Masakr v Texasu (1994)

Na první pohled je to hrozná hloupost, ale pokud si dáte do souvislostí závěr a originální dovětek k názvu filmu, tak z toho hned vyleze něco úplně jiného.

Stín ďábla (1994)

V obleku to sice ještě jde, ale jinak se Baldwin na roli komixového hrdiny dle mého názoru absolutně nehodí, ve scénáři je bezpočet naivních míst a infantilně působících dialogů. Ale jinak to vůbec nebylo špatné a musím uznat, že mě Muž stínu velmi příjemně překvapil, neboť obsahuje pár skutečně lahůdkových míst hodných zapamatování.

Bílá velryba (1956)

Na svoji dobu pozoruhodně dobře natočené. Závěrečný souboj posádky s bílou velrybou je nezapomenutelná podívaná.

Den poté (1983) (TV film)

V tomto typu filmů snad ani nejde o herecké výkony, řemeslné zpracování apod. Spíše se snaží až skoro dokumentárním způsobem varovat před možnými důsledky nukleární války, která byla v osmdesátých letech skutečnou hrozbou. Ať už ve Dni poté, popř. v ještě lepších ( rozuměj otřesnějších ) Vláknech se to autorům povedlo.

Den kobylek (1975)

Film zdobí velmi kvalitní herecké výkony, kterým s přehledem vévodí Karen Black v roli začínající ambiciózní herečky jdoucí sobecky za úspěchem a využívající všechny ve svém okolí. Celou dobu máte pocit, že koukáte na velmi solidní, dobře natočené drama, ale to vás čeká ještě několikaminutový bestiální a skutečně hororový závěr, který působí jako rána mezi oči a na jehož konci stoprocentně pochopíte název filmu.

Dům u hřbitova (1981)

Na jednoduchém nápadu naprosto geniálně vystavěný temný, působivý horor. Hudba, herci, krvavé gore scény, vše má svůj smysl a řád a vytváří naprosto dokonalou atmosféru tak příznačnou pro Fulciho filmy, kterou budete marně hledat u devadesáti procent hororů z např. americké produkce té doby. Neustálé napadání režiséra za logické nesmysly v jeho filmech, odbyté efekty, topornost herců apod. mě mrzí, ale svědčí to pouze o tom že tito diváci absolutně nepochopili, o co tu jde.