Satan (2006)

Kromě výkonu Vincenta Cassela mě film hlavně zaujal prostředím, ve které se jeho většina odehrává. Starý dům na venkovské samotě plný loutek a bizardních obyvatel je vynikající a díky němu a výše uvedenému Casselovi jsem poměrně často zapomínal na to, že se dívám na něco, co už jsem v podstatě viděl stokrát. Ihned po shlédnutí filmu jsem přemýšlel nad čtyřmi *, ale nakonec "pouze" lepší tři. Za zmínku též stojí na první pohled nenápadný cover.

Bělásek (1995)

Salva se do snímku evidentně snažil nacpat co nejvíce svých nápadů ( mnohdy velmi dobrých ), ale už ho bohužel moc neřešil, jako celek. Díky tomu jsem měl místy pocit, jako bych koukal místo filmu na trailer. Z výše uvedeného pramení občasné nelogičnosti, které by snad dokázal vyrovnat slibný herecký ansábl, pokud se režisérovi podařilo naplno využít jeho bezpochyby nadstandartního potenciálu, což se dle mého názoru nestalo ( nikdy bych si nepomyslel, že to řeknu, ale docela mě zklamal Henriksen ) Nicméně hodnotím vysoko, neboť i přes výše uvedené nedostatky ( a dost možná i díky nim ) má film zvláštní naivní kouzlo, místy nespornou originalitu ( výborný závěr ) a pár vskutku dojemných scén.

Hrůzná noc 2 (1988)

Vyvedené pokračování Noci hrůzy z roku 1985 je postaveno na základních principech "dvojek", tedy děj se přesunul z rodinné vilky do majestátního starodávného domu, upír už není jeden, ale je to celá skupina vedená pomstychtivou sestrou poraženého upíra z prvního dílu, opět se setkáváme s upírobijcem Peterem Vincentem a celý film začíná ukončením psychoterapie, kterou Charlie tři roky podstupoval a o které si myslel, že byla úspěšná... Příjemně strávená hodinka a půl = tři *

Opravdová blondýnka (1997)

I když se snažím zdržovat vulgarizmů, zde musím konstatovat, že ten kdo tomuto snímku přiřadil český titul byl naprostej debil! Jen kvůli názvu ( na VHS uveden pouze jako Zlato pojď na to... ) mě vůbec nenapadlo vzít tento film v půjčovně do ruky a dlouho mi proto unikal skvělý filmový zážitek. Stejně jako jsem již uvedl ve svém komentáři k filmu Bouchači a bouchačky ( tento český překlad je taky něco! ), i tento film na mě funguje, jako laskavé pohlazení po duši.

Tajemné okno (2004)

Neuhlazenost a řekněme béčkovost, která provází drtivou většinu filmových adaptací Kingových děl a na kterou občas svádím výsledek, mi zde paradoxně chybí. Tvůrcům se dle mého názoru nepovedlo ani dobře vybrat herecké obsazení, takže mě osobně potěšila pouze přítomnost ( přítomnost doslova, moc prostoru nedostal ) Tymothy Huttona, který hrál hlavní roli v mé oblíbené ( a mimochodem obsahově podobné ) kingovce Temná polovina. Tři * s odřenýma ušima.

Smrtonosná past (1988)

Toto je pro mě bezkonkurenčně nejlepší akční film všech dob a naprostá esence žánru.

Argo (2004)

Další z nekonečné řady napodobenin filmů, jako Sbal prachy a vypadni, Podfuck apod..., tentokrát z Maďarska. Nevím, jestli jsem na to zrovna neměl náladu, nebo už na to nemám nervy, ale asi v půlce jsem to stopnul. Řemeslné provedení je kvalitní, scénář se drží žánru, jako klíště a hlavní magor ( ten z obalu ) je dostatečně pošahanej, ale pro mě nuda. Třeba časem změním názor, až to dokoukám v nějakém lepším rozpoložení.

Led Zeppelin DVD (2003) (koncert)

Už je to hodně roků, co mi kamarád přivezl z Anglie VHSku s filmem The Song Remains the Same, což je koncert Led Zeppelin z Madison Square Garden obohacený hranými scénami s jednotlivými členy kapely vč. manažera Granta, kterého kapela sama uváděla, jako pátého rovnocenného člena. Kazeta už je úplně ohoblovaná a tak mi toto DVD udělalo velkou radost. Atmosféra je sice úplně jiná, než u výše zmíněného filmu ( toto DVD je více dokument ), ale zase nabízí úplný průřez kariérou kapely, která je pro mě tou nejlepší a největší kapelou všech dob.

Slimáci (1988)

V osmdesátých letech, ve kterých většinou díky působení radiace zmutovalo kde co, došlo i na slimáky, ze kterých se za pomocí toxického odpadu stala armáda masožravých predátorů. Film má klasické schéma své doby, obsahuje prozřivší hrdiny, odpůrce jejich " bláznivé " teorie v osobě starosty a šerifa městečka atd...Třešničkou na dortu je vědec, zkoumající slimáky, který jako by vypadl z coveru alba Chemical Invasion od Tankard z roku 1987.

Pán šelem (1982)

Film trpí nevyvážeností, střídají se zde výborné momenty s hluchými místy, ale to je pro některé režisérovy rané filmy příznačné ( podobným problémem už pouze místy trpí i jeho předposlední Bubba Ho-Tep ). Pro mě je to ale jediná slabina. Beastmaster je dobrá, typicky Coscarelliovská fantasy zábava, které nechybí na rozdíl od Barbara Conana nadhled ( nehledě na lepšího hlavního představitele ), má jedinečnou atmosféru a zvířata ( výborné fretky! ) jí dodávají originální šmrnc. Nostalgie nemá s mým hodnocením nic společného.