Zabijáci osamělých srdcí (2006)

V rámci sledování mého oblíbence Gandolfiniho jsem došel až k tomuto dílku. Pro mě rutinní, šedá ( tady doslova ) záležitost se standartně nevýrazným Travoltou, jak jsem na něho v posledních letech zvyklej. Gandolfini je tam takový velký tele, což mně taky nepřidalo. Na druhou stranu záporáci jsou fakt hovada ( jinak to nejde říct ), takže to místy mělo až nepříjemnej tlak a závěr filmu mně z paměti asi jen tak nezmizí.

Barbar (2009)

Pro mně je VALHALLA RISING velkolepá sračka! Aplaus trval 90 minut...

Critters 3 (1991)

Byla to právě trojka, která mě dovedla k celé serii. Ohromen nostalgií pouze konstatuji, že na základy se prostě nezapomíná. Magic Box patří můj dík.

Critters (1986)

Miloval jsem GREMLINS, miloval jsem samozřejmě i CRITTERS. V době, kdy jsem začal beznadějně propadat kouzlu tohoto druhu zábavy byly výše uvedené snímky v mých očích neochvělnou jistotou zářící z regálu videopůjčovny. A teď po letech, kdy jsem se stal díky Magic Boxu majitelem celé série, jsem se utvrdil, že po právu. Čtyřka stojí sice za starou belu, ale minimálně trojka a právě jednička je hodná zapamatování.

Bestie musí zemřít (2009)

Solidní záležitost, která i přes naprostou absenci originality v Argentově filmografii ( pevně věřím ) nezapadne. Poctivý řízný kus...už si ani nepamatuju, kdy naposled jsem si toto po shlédnutí filmu pomyslel. Zapalte si společně s Brodym cigárko a nechte se dobře bavit.

Lidé pod schody (1991)

No teda... tak toto je skutečně solidní záležitost. Cravenova tvorba mě nikdy moc nenadchla, ale toto jeho autorské dílko mě maximálně pobavilo. Zejména ta část filmu, ve které pomalu začínáte chytat, co se děje a oba "rodiče" se představují v plné síle, je v kombinaci se svérazným humorem pozoruhodná ( s páskou přes oko by to mamči slušelo víc, škoda ). Milé zvrhlé překvapení.

Mzda strachu (1977)

Špinavá drsoňská záležitost v naprostém top provedení. Fanoušci Hilla, Peckinpaha a jiných tvrďáků budou určitě nadšeni ( stejně jako já ). Proč toto dílko Friedkinovi zlomilo hřbet, je mi záhadou... dle mého názoru si film zaslouží maximální pozornost, jedinou vadou na kráse je, že není původní.

Evil Angel (2009)

Robustní dílko s notnou dávkou dekadence prosáklé barkerovskou "poetikou". Velmi příjemné překvapení.

Vyvrhel z pekla (1981)

Nevím, jak jinak to popsat, než že je to prostě tam. Vše podstatné je řečeno v Sullafelixově a Flipnicově komentáři, nezbývá, než souhlasit.