Vymítač ďábla: Zrození (2004)

Při tom všeobecném kopání do Harlina si zřejmě většina zdejších "expertů" ani nestačila uvědomit, že se mu podařilo natočit silně nadprůměrný působivý horor.

Ocelový muž (2008)

Toto je fakt peklo. Bannister na tom musí být hodně špatně, toto je přece naprosto pod jeho úroveň! Vcelku slibný začátek = jedna *, potom fakt špatný.

Vlny smrti (2000)

Na tuto " jízdu se smrtí v zádech" jsem se moc těšil, jméno režiséra v kombinaci s námětem slibovalo dobrou béčkovou podívanou. Výsledek je však skutečně slabota, navíc hodně hloupá a to i na takovéto ultimátní béčko. Dvě hvězdičky sice vymáčknu, ale minimálně celá jedna je za povedený cover. Ten je na celém dílku rozhodně nejlepší.

Dominion: Pod nadvládou zla (2005)

DOMINION dle mého nejvíce ubližuje kýčová "TV" produkce. Celkově bezkrevná záležitost, která je toho přímým důsledem je zde navíc korunovaná velmi slabými triky i maskami ( originál starý přes 30 let předbíhá prequel v tomto směru o několik koňských délek! ). Na druhou stranu mrazivý začátek vysvětlující přítomnost otce Merrina mezi vykopávkami slibuje mnohé a film obsahuje několik zajímavých míst. Jednoznačnou devizou filmu je pak výkon Stellana Skarsgårda, který mi jako mladší vydání Maxe von Sydowa maximálně pasuje. Už kvůli němu má cenu film shlédnout.

Kukuřičné děti: Přízrak města (1995)

Výborné béčko a pro mě nejlepší díl série. Bratři Hickoxové dílko prošpikovali všemi potřebnými béčkovými atributy, přesídlení do města a dobrý výběr představitele dětského leadera, to vše činí z PŘÍZRAKU MĚSTA dle mého nadstandartně zábavnou záležitost. V kontextu jsem ochoten přivřít oči i nad pompézním závěrem, i když hlavní problém zde vidím především v odfláknutých tricích. Každopádně jsem se ani minutu nenudil.

Smrtelná léčba (1995)

Čekal jsem nízkorozpočtové béčko a ejhle, nedostatek financí asi tvůrce netrápil. Navíc se jim podařilo zlákat ke spolupráci takové pány, jako jsou McDowell a můj velký oblíbenec Charles Dance. O to více zamrzí fakt, že se jedná o nudnou sterilní krávovinu bez jakéhokoli náboje, která vlastně ani neví, o co ji jde. Za slibný začátek a výše uvedené pány herce hvězdičku vymáčknu, jinak ale zklamání.

Žízeň (1979)

Na první pohled ambiciózní pokus o upířinu trochu jinak. Zpracování vkusné, místy přímo lahůdkové, Hemmings je fajn a originální námět dělá z tohoto dílka pozoruhodnou záležitost. Více ryze hororových vsuvek by dle mého názoru ale jednoznačně prospělo věci a těch pár, co tam je mohlo klidně více přitlačit na pilu. I tak mi bylo maximálním potěšením.

Vetřelci na Zemi (1980)

Dobová perlička, která musí potěšit srdce každého fanouška propadnuvšího kouzlu eurohororu 80. let. ŘITKA VIDEO je v tomto směru jednoznačně požehnáním, snad jen by si DVD zasloužilo pořádný obal. Těším se na další podobné kousky, jen houšť!

Tichá zuřivost (1982)

Jako školák jsem viděl část tohoto dílka u kamaráda na otřesné VHS kopii. Jméno Norris mi v té době nic neříkalo a úvodní sekyrová scéna se mnou patřičně zamávala. Teď po zhlédnutí po mnoha letech musím říct, že jsem mile překvapen. Norris je až překvapivě civilní a zdaleka ne tak prkenný, jak ho známe z posledních let, filmu nechybí skutečný hororový náboj podtržený značnou krvavostí a maniak v podání Briana Libbyho je prostě dobrý. Kdo od filmu čeká něco jiného, než poctivé béčko, bude patrně zklamaný. Ti ostatní se zaručeně dobře pobaví.

Jezdci Apokalypsy (2009)

Nemastná, neslaná slátanina snažící se sklouznout na současné drsné vlně. Quaid je sice fajn, ale tímto filmem se ( opět ) pouze dokázal posunout blíže k hranici zapomnění, zajímaví herci jako Stormare, nebo Fugit se tam jenom mihnou ( asi vědí proč ). Takže mi z toho vychází ( řemeslně sice dobře natočená, ale ) naprostá zbytečnost, na kterou si za pár let nikdo nevzpomene. Různé technické vychytávky, které vcelku dobře fungovaly v režisérově předchozím dílku SPUN, zde dle mého názoru sedí, jako pěst na oko....upřímně řečeno, je to prostě bezbarvá laciná kravina.