Malý krámek hrůz (1986)

Paráda! I když muzikály dvakrát nemusím, toto dílko stoprocentně ještě zhlédnu, některé pasáže pak klidně znovu a znovu. Adéla je sice lepší, ale tohle má lehkost a šarm jako dělo. Plný počet!

Autopsy (2008)

No teda...! Něco tak povedeného jsem v rámci AFTER DARK HORRORFEST nečekal. AUTOPSY ( jak už napsal kolega Nick Tow ) je okatá pocta starým béčkům v moderním slušivém kabátku okořeněná notnou dávkou gore, které jakoby vypadlo z obalů alb raných Cannibal Corpse. S originalitou toto dílko nemá sice nic společného, ale to je mi úplně jedno. Má to spád a šmrnc, navýsost zajímavý výběr herců vše jen podtrhuje. Ještě teď, s odstupem zhruba tří hodin nemám důvod měnit názor...velmi nečekané a velmi milé překvapení.

Střepy v hlavě (2008)

No, já teda nevím, ale asi jsem viděl něco jiného. Ne že by to nemělo výrazné vstupní klady. Vizuální stránka moc pěkná, Headey je nádherná, Ulrich Thomsen je můj velký oblíbenec, námět filmu více než slibný. Jenže pak najednou to vše ustrne někde na půlce cesty. Když už režisér neví kudy kam, tak ( na můj vkus a vzhledem k povaze filmu dost nevhodně ) přitlačí na pilu, ale co se týče budování děje a napětí, tak jsem si ničeho nevšiml. Pro mě osobně je to zklamaní umocněné navíc tím, že vzhledem k zdejšímu hodnocení jsem čekal silně nadprůměrnou věc ( a těšil jsem se ). Pokud vám klady uvedené ve třetí větě stačí ke štěstí, tak do toho. Mě ale rozhodně nestačí, slabé i v rámci AFTER DARK HORRORFEST.

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Dobré! Nejsem moc fanoušek tohoto typu hororů, ale kdo je, hvězdičku ( až dvě ) si určitě přidá. Jednoduchá nekompromisní jízda, vše na svém místě, velmi dobře řemeslně provedené, Rollins = třešnička na povedeném dortu.

Zámecká zrůda (1995)

Gordon je prostě mistr! Počáteční nuda? Pomalý rozjezd? Kdepak! To jen Gordon potutelně podřezává žebřík, po kterém stoupáte až do půlky filmu, aby jste poté absolvovali nekompromisní sešup dolů ksichtem rovnou na beton. A stačilo "jen" vzít jednoduchoučký námět, s jistotou zkušeného šéfkuchaře smíchat přesně odměřené dávky napětí, gore a poctivého řemesla, vytvořit skvělé monstrum a to vše okořenit vlastními poznávacími znaky. Výsledkem je bravurní atmosférická záležitost srovnatelná s výtvory evropských žánrových mistrů. CASTLE FREAK mě velmi mile překvapil, řadím ho rozhodně k tomu nejlepšímu, co kdy režisér natočil. Jednoznačně pět *.

Povídky ze záhrobí: Rytíř Démon (1995)

Esence pojmu "béčko". Dílko, které by společně s dalším celovečerním počinem BORDELLO OF BLOOD mohlo fungovat, jako manuál pro začínající tvůrce B-movies. Věcička, která mě skutečně baví - maximálně přitažlivý námět, super zpracování, vynikající podoba démonů, charismatický Sadler. Přílišná zdhlouhavost, o které se zde píše, jako o výrazném mínusu mi nevadí, vedlejší postavy jsou bez větších problémů přehlédnutelné, Sadler + démoni naprosto stačí ke spokojenosti. Proč tedy "jen" tři hvězdičky? Billy Zane... nemůžu ho ani cítit! Opět mi svojí odporně teatrální přítomností pokazil celý film. Jinak si není na co stěžovat.

Povídky ze záhrobí: Upíří nevěstinec (1996)

Esence pojmu "béčko". Dílko, které by společně s dalším celovečerním počinem DEMON KNIGHT mohlo fungovat, jako manuál pro začínající tvůrce B-movies. Sarandon je dokonalý, stejně jako masky, triky atd, atd... Jedním slovem paráda!

Zrcadla (2008)

O tom, že Aja se ze startu jevil v šedi současné hororové produkce, jako výrazná osobnost, zde bylo již napsáno v souvislosti s HAUTE TENSION mnoho a tak to nechci opakovat. Divnými cestami se ale od té doby ubírá. MIRRORS jsou z mého pohledu tuctová nevýrazná trendová záležitost a to, že je to skvěle zpracované, Sutherland perlí a Aja bezpochyby to své umí mě už prostě ke spokojenosti nestačí...vlastně mě to o to víc mrzí!

Screamers: Hon na člověka (2009)

Slabinou druhého pokračování je stejně jako u původního filmu jednoznačně scénář. U prvních SCREAMERS ale na tuto skutečnost díky parádní atmosféře a příjemně "staromódnímu" zpracování vcelku snadno zapomenete, u pokračování je to tak napůl. Zatímco scénář prvního filmu trpěl hlavně místy až neuvěřitelně slaboduchými dialogy, ale jinak docela držel v kupě, scénář pokračování působí dojmem, že ho přes noc napsalo minimálně pět scénaristů, kteří se mezi sebou ani nedomluvili, o co vlastně půjde a narychlo to doladili až při natáčení. Tvůrcům ale nelze upřít nadšení ( přibylo vkusné krvavosti ) a respekt k původnímu dílku, který se projevuje především zpracováním exteriérů, kde na nás přes moderní kabátek nejvíc dýchne atmosféra předchozího filmu. Jako celek to rozhodně není špatné, punc originality prvního dílu tomu už ale jednoznačně chybí. Tři a půl *.

Dance of the Dead (2008)

Záběr hřbitova s komíny atomové elektrárny v pozadí na úplném začátku filmu sliboval mnohé, pravděpodobně asi nic nového, ale proč ne. Bohužel to co následovalo, byla ( pro mě ) naprosto nezábavná hloupost korunovaná otřesnou "punkovou" kapelou v duchu těch největších "es" současné neopunkové trendové vlny. Fuj, chudák Ramone se musí obracet v hrobě!