• Krátkometrážní

Památkáři (2014)

Chápu proč chtěl George takový film natočit a jsem za to rád, ale nechápu proč bylo nutný to natahovat na dvě hodiny. Je to pohled na válku z úplně jiného úhlu, nenajdete zde žádné velké výbuchy, střelbu ani zabíjení, za tímto účelem film dělaný nebyl, ale přeci tam toho trochu víc být mohlo... Lidé kteří nastavovali svůj krk pro záchranu největších uměleckých děl si zasluhují pozornost stejně jako vojáci, kteří bojovali na frontě. Bylo to natočené pěkně, pár povedených vtipů se tam také našlo, ale drama a akce tam nebyla skoro žádná a dvě hodiny na tak pomalé tempo je prostě moc. 5/10

The Guest (2014)

Tak tenhle film není vůbec o příběhu, ten si vlastně tvůrci vycucali z prstu a je tam úplně zbytečný, jako je spíš o jedné postavě. O postavě nejvíc cool a badass co jsem za poslední dobu viděl. Zajímalo by mě, jestli byla už takhle napsaná nebo jí tak perfektně ztvárnil až Dan Stevens. Jeho neustálý úsměv a to i při scéně kde posílá dva granáty do restaurace s lidmi, mě fakt dostával. Poslední scéna s bludištěm taky nebyla úplně k zahození. 6/10

Whiplash (2014)

Tak tomu říkám velkolepé zakončení filmového roku! Hodina a tři čtvrtě prodaná do poslední sekundy na 100%. Kdo ukradl celou show byl J.K. Simmons, protože ten byl naprosto fenomenální a nominace na zlaté sošky budou namístě. Miles Teller byl Simmonsovi hned v patách a skvělý výběr obsazení provedli i u Andrewovo holky Nicol. Dokonalý scénář, který vás nechává napnutýho po většinu filmu, je nepředvídatelný a bez žádných debilních klišé... A ten konec! Damien Chazelle vychytal od scénáře Grand Piana všechny chyby a dostal se na úplně jinou ligu. Soundtrack na sebe nenechal dlouho čekat a už je zařazený v mým playlistu. Jeden z nejlepších filmů roku 2014. "If you deliberately sabotage my band I will fuck you like a pig!" 10/10

Interview (2014)

Pokud má v Hollywoodu někdo koule, pak je to Seth Rogen... a že nejsou malý. Srát na hlavu diktátorovi, který má v moci dát věci do pohybu... no, to se fakt nesmíte stydět. Ze začátku se to tváří jako normální komedie s dobrými vtipy, camea Eminema a Joseph Gordon-Levitta mě také příjemně překvapila, ale ke konci se to zase zvrtne do absurdnosti za hranou a zbytečně to zkazí celý film. James Franco byl vynikající a spolu se Sethem tvořili dobrou dvojku. Je to ten typ humoru, který buď milujete nebo nesnášíte. U mě je to u The Interview tak půl na půl. 4,5/10

Amélie z Montmartru (2001)

Přátelé mi pořád vyčítali: "Ty jsi ještě neviděl Amélii?!", tak jsem se k tomu tedy dokopal, abych už měl konečně klid, ale teď si to vyčítám já sám, že jsme se připravoval o takový klenot. Ze začátku se to jeví jako rozsypané puzzle, které se snažíte složit a jak to tak bývá, nevíte odkud začít. U každého příběhu se vyskytne pár otázek, na které zprvu nemáte odpověď, ale pak najednou ty odpovědi začnou přicházet, příběhy se začínají vyjasňovat a spojovat do jednoho nádherného celku. Ve výsledku dostanete jeden z nejkrásnějších filmů, co kdy byl natočen. Audrey Tautou mě okouzlila svým jedinečným úsměvem a taktéž učinil Yann Tiersen se svojí hudbou. Film který si můžete pustit 100x a nikdy se vás neomrzí. 10/10

Kapitán Phillips (2013)

Wow, když jsem na Oscarech 2014 sledoval ukázky z filmu při nominacích, nijak zvlášť mě to nezaujalo. Teď jsem se k tomu po roce dostal a naprosto chápu, proč se to na Cenách Akademie objevilo hned v několika kategoriích. Žádné sraní a během prvních patnácti minut se dostáváme do akce, která si své napětí drží s menšími odchylkami po celé následující dvě hodiny. Tom Hanks byl opět brilantní a herci hrající Somálce nebyli pozadu ani o kousek. Skvělá hudba a výborně zvládnuté natáčení ve stísněných prostorách. Finální scéna mi naprosto vyrazila dech svojí reálností a to co Phillips prožíval se přeneslo i na mě. Prvotřídní a strhující drama. 9/10

Need for Speed (2014)

Přesně jak píše POMO, kdybych byl dvanáctiletý kulík, který si právě vybral spoiler jako poslední díl, do maximálně vytuněnýho Mustanga v NFS: Underground 2 asi bych z toho filmu vytekl, ale už je to nějaký čas co jsem naposledy driftoval a dragoval a film mě neuspokojí jen pár pěkným auty. Ano, auta byla super, líbilo se mi, že "auto aut" vybrali Mustanga, ale zároveň ho neudělali nejrychlejší, protože tak to vždy v NFS bylo. Imogen Poots zde byla naprosto okouzlující a hltal jsem jí s tím jejím přízvukem každou sekundu. Na druhou stranu, když po pěti minutách filmu víte, jak se budou odehrávat zbylé dvě hodiny, je něco špatně... Klišé každých deset minut, až vám je z toho špatně. Hledaná nostalgie k znovu nainstalování Undergroundů taky nepřišla, takže velké zklamání. 4/10

Jedna za všechny (2014)

Čtvrt hvězdy za Cameron Diaz, která pořád vypadá dobře, čtvrt hvězdy za krásnou Kate Upton, další čtvrt hvězdy za Nicki Minaj a do celý to dělá Jaime Lannister a.k.a. Nikolaj Coster-Waldau. Kdyby to na mě nehučelo ve vlaku, asi bych to ani nikdy neviděl. Naprostá ztráta času... 2/10

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Tomuhle se říká řádně odfláknutá práce. Na místo plnohodnotného menu, které nám přichystali v první díle, nám tentokrát Rodriguez s Millerem uvařili minutku, aby narychlo nasytili naše hladové krky prahnoucí po dalším díle. Ačkoliv tam přidali pár nových vizuálních triků, jejich provedení mi přišlo strašně levné a odbyté, stejně jako celá stylizace záběrů do komiksové podoby, kde v prvním díle jste to mohli vidět téměř v každém záběru, zde byste to hledali obtížněji. Co se příběhů týče, jejich kvalita klesla na úkor přidání malého množství akce, byly mnohem nudnější a o ničem. Jediná dějová linka, která mě bavila, byla Marvova, kde to Mickey Rourke opět ničil každou větou. Co se změny obsazení týče, s tím se asi nedá nic dělat, mě osobně to tolik nevadilo. Do role Avy neobsadili Evu Green, nýbrž její prsa... Neříkám, že by to bylo špatně, ale záměr režisérského dua byl až moc průhledný. Žádné zajímavé hudby jsme si v průběhu filmu také nevšiml. Zatím největší zklamání roku 2014, uvidíme co přinese Hobit... 6/10

Sin City - město hříchu (2005)

Frank Miller a Robert Rodriguez nevyždímali z původní komiksové podoby pouze námět, ale i jeho zpracování. Černobílý obraz s tu a tam barevně zvýrazněnými prvky není to jediné, co tento snímek dělá unikátní, je to i jeho celkové natočení. Většina záběrů je stylizovaná stejně jako obrázky komiksu a to z tohoto filmu dělá naprosto jedinečný zážitek. K tomu přihoďte tři drsné dějové linky s výborným příběhem, které se navzájem ovlivňují. Postavy ztvárněné hvězdným obsazením, hlavně Mickey Rourke, který vás ničí každou větou. Na Rodriguezův styl nereálnosti a přehnanosti jsme zvyklí z jeho jiných filmů a navíc to zde ještě kryje ta zmíněná grafická úprava, při které nemáme takový pocit, že všechno musí být reálné. A to všechno doplňuje super hudba. Kultovní film, který nemá konkurenci. 9/10