• Krátkometrážní

Zmizelá (2014)

David Fincher stejně jako Christopher Nolan nehrají na kvantitu, nýbrž na kvalitu. Do každého filmu dají svůj osobitý styl, který je hned po pár minutách poznat a každý film dovedou minimálně do nadprůměrných hodnot... Gone Girl není výjimkou. Naprosto dokonale obsazené hlavní role, na jedné straně Ben Affleck - nic netušící manžel, kterého média, policie a společnost převálcovávají přesně podle plánu vypočítavé manželky, na straně druhé Rosamund Pike - ta vypočítavá manželka, u které si po první scéně ve které se objeví říkáte, že nebude úplně ready. Děj u kterého do úplného konce nevíte jak to vlastně skončí a po každých deseti minutách se obrací karta. Skvěle napsaný scénář a ještě lépe zrežírováno. "Must-see" roku 2014. 9/10

Sloní muž (1980)

Příběh pozoruhodného muže, který by se dle mého názoru vešel i na kratší stopáž než něco málo přes dvě hodiny a proložení klidného děje divokými "lynchovinami" se tam podle mě moc nehodilo, na druhou stranu to vyvážily skvělé herecké výkony, hudba (i když tam byla jen poskrovnu) a precizně udělaná maska Sloního muže. Černobílý obraz se k tomuto příběhu hodil a dělal ho o to silnější. Film, který stojí za to ho minimálně jednou shlédnout. 7,5/10

Divoké historky (2014)

Obyčejné situace, které může zažít každý z nás, vyúsťující do neobyčejného konce. Několik výborně natočených povídek, které doprovází černý až brutální humor se skvělou hudbou. Vizuální zpracování vyrovnává chvílemi protáhlý děj. "Bitka řidičů" a "Svatba se šťastným koncem" jsou určitě nejpovedenější povídky. Na rozdíl od prvního setkání s řeckou produkcí mě argentinská opravdu nezklamala. Vřele doporučuji. 8,5/10

Marvel One-Shot: All Hail the King (2014)

Příjemné doplnění Marvelovské světa, skvělou postavou z Iron Mana 3, která neztratila nic ze svého původního charakteru. Pomalu rozjíždějící se děj nakonec vygradoval do zajímavého, ale utnutého konce, což je škoda... Doufám, že tenhle kraťas někde napojí a budou pokračovat. "Do the voice." 6,5/10

Já, padouch (2010)

Ač jsem neuvěřitelnému boomu s Mimoněma dlouho odolával, nakonec si i ke mně film našel cestu. Ze začátku to vypadalo jako originální animák, kde hlavní postava opravdu nebudu kladná, ale ke konci se tak stejně stalo a všechny naděje pohřbil. Animace byla pěkná, Mimoňové byli opravdu boží a holčičky roztomilostí neplýtvaly, ale to je tak vše co tenhle animák nabízí. Děj byl průměrný, místy i nudný a vtipů (kromě Mimoňů) bylo poskrovnu. 6/10

Johnny Express (2014)

Pětiminutová bomba u který jsem se nasmál pomalu víc jak u celého "Já, padouch". Skvělý ač sice trochu morbidní nápad, pěkná animace a postavičky podobné Mimoňům mě za těch 5 minut nenechaly vydechnout. Když to berete s nadhledem, nemá to chybu. 9,5/10

Na hraně zítřka (2014)

Po Guardians of the Galaxy a Captain America: The Winter Soldier, který mi lidi jen chválili, že to je bomba, mě Edge of Tomorrow na rozdíl od nich nezklamalo a opravdu s nimi můžu souhlasit... Je to bomba. Sci-Fi blockbuster, který si pohrává s časem, ale zároveň to nechává jednoduché a pochopitelné tak, že se v tom neztratíte a místo přemýšlení o tom jak že to vlastně funguje si užíváte výbornou akci plnou mimozemšťanů a hi-tech obleků. Film z roku 2014, který by jste si rozhodně neměli nechat ujít. "On your feet, maggot!" 9/10

Muž na Měsíci (1999)

Andy Kaufman, asi nejpozoruhodnější postava komediální scény, ztvárněna výborným výkonem Jima Carreyho pod vedením Miloše Formana dává dohromady krásnou, ale zároveň smutnou podívanou. Bavil a oblboval lidi až do doby, kdy na něho přišli špatné časy a nikdo už mu na jeho "fóry" nechtěl skočit. S nahlédnutím do Kaufmanova života, do jeho způsobu přemýšlení o životě a smyslu pro humor vás Formanův snímek dostane do stejné životní vlny jakou prožíval Andy Kaufman a během filmu zjistíte, že to byl nejoriginálnější komik s geniální myslí. "You're surrounded by what you create." 9/10

PROXiMITY (2013)

Nedávno jsem začal sledovat na YT kanál Riot Film a tam jsem narazil i na Ryanův kraťas. Jejich videa jsou plná tipů a triků jak dělat nízkorozpočtové a krátkometrážní filmy a plni těchto znalostí a dovedností je chtěli ukázat i v praxi. Ačkoliv provedení bylo vynikající, námět a děj byl mnohem slabší. 6,5/10

Osvícení (1980)

Auto jedoucí lesem, kluk na tříkolce brázdící hotelové chodby... Tak prosté scény a nahánějí vám strach a hrůzu. Celý film se bojíte, ale nevíte proč a nevíte, čeho a proto tento film je mistrovským dílem hororu. Životní role Jacka Nicholsona a nejlepší hudba ve filmu co jsem zatím kdy slyšel, dělají i přes pár vad (Shelley Duvall zděšeně pobíhající po hotelu) dokonalou podívanou. „Here's Johnny!" 10/10