Smlouva na smrt (1998)

Skvělý film o velké osobnosti ! Potřebujeme naklonovat víc takových velkých politiků, výborný Mikael alias Hamilton.

Hamilton: V zájmu státu (2012)

Parádní film, ve kterém akční super hrdina ukazuje, že je taky jen uzlíček nervů a úzkostí a že se zrovna nevidí v dokonalém zrcadle. Místy pěkná komorní atmosféra (setkání s milenkou v restauraci, v bytě), poukázat nato, jak jsou Američané namočení v terorismu, to se dnes zrovna nenosí. A kampak nám zmizel svalnatý americký klaďas ? (že by už konečně přešel k barikádám Occupy Wall street ? Nebo byl duševně sestřelen Trumpem ?)

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Je to tak šílené, až se to zdá realistické (můžu připustit, že stačilo, kdyby Spojenci zvolili jinou válečnou strategii, měli méně schopnou zpravodajskou službu, Japonci a Němci vyvinuli atomovku, Japonci se dostali ke zdrojům ropy, v roce 1939 přece vtrhli do Mandžuska. Kdyby Němci zvolili jinou strategii při dobývání Ruska, kdyby fašisti okupovali Maltu a ovládli tak středozemní moře, připojil se k nim třeba ještě další silný spojenec...) Jinak seriál se mi líbil více než kniha, která je krátká (pouze 200 stran), Dick je tam příliš posedlý orákulem Knihy proměn, seriál je rovněž psychologicky a myšlenkově bohatší.

Schmitke (2014)

Překvapivě to funguje. Putování, hledání, nevyslovitelnost věcí. Schmitke našel svou třináctou komnatu a nikdo mu neumí odpovědět.

Mamas & Papas (2010) odpad!

Myslím, že na to abych sledoval přes sto minut onanie je tu úplně jiný filmový žánr.Tím dramatem se myslí působivá scéna z ordinace v růžové zahradě, kde zrovna trhají zub ? A psychologický horror to snad ne...

Já, Putin – portrét (2012) (TV film)

Dokument, ve kterém se o Putinovi dovíme velice málo, místy to připomíná Blesk. Doporučuju knížku od české autorky- Sušová-Salminen- Putin : nezkreslená zpráva o mocném muži a jeho zemi.

Polski film (2012) odpad!

Tohle není inteligentní experimentální film....

Ztraceni v Mnichově (2015)

Můj nejoblíbenější film od Zelenky. Postmoderní dekonstrukce příběhu v akci, moc příjemné !

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

1/3 dílů (asi 12 )jsou ucházející, vévodí tomu podmanivá, dech beroucí atmosférická hudba Zdeňka Lišky. Místy byli herci moc čitelní, že jsou grázlíci, ukecanost seriálu uškodila, tajemný letec Bláha se Brzobohatému povedl. Dost povedená je Kvadratura ženy (filmaři nepotřeboval záběr na pobodané tělo a atmosféra se jaksi dostavila), Prokleté dědictví- výbuch v dole vypadá dost apokalypticky. Moje oblíbené- Vyznavači ohně, Loupež sladkého "i", Rubínové kříže, Bestie, Strach, Kvadratura ženy, Prokleté dědictví, Studna, Vrah se skrývá v poli,