Rychle a zběsile 10 (2023)

Tak ta desítka tedy kvůli konci vypadá tak, že to bude dvoudílný film. Dnes jsem si řekl, tak když je to poslední díl, tak už ten mnoha epizodový brak dojedu. Co se ale nestalo? Najednou se objevil otevřený konec. A jak už jsem si říkal u dílu kde se znovu objevil Han, že jsou prostě všichni klaďasové nesmrtelní a umírají jen záporáci. Tak desítkou se mi to potvrdilo, když se na konci objevila Gal Gadot, větší hovadina už to být nemůže. Alespoň vypustili vesmír a další sci-fi hovadiny. Ale pořád je ten film už zbytečná hovadina, která měla skončit někde u 7. dílu. Mě osobně ten film ničím nepřekvapil a ve více scénách jsem si říkal a teď by se mohlo stát tohle a hele, vážně se stalo to co jsem říkal a nebo něco hodně podobného.  To že na začátku běží asi 10 minut z nějakého předešlého dílu asi ze sedmého (člověk už se v tom ztrácí). Beru spíš jako zbytečný, kdyby byly jen náznaky z předchozích dílů, tak ani nepípnu, ale 10 minut filmu nahradit předchozím dílem?! A to nekončí protože se to objevuje ještě během filmu vícekrát, minimálně na minutu. Taky ta kutálející se mina po městě, to bylo tak směšný, že jsem si říkal jdu si snad raději zahrát Rocket League. Momoa, ačkoliv jsem žádný film s ním ještě neviděl, působí v tomhle filmu jako úplný šašek. A na jeho místě jsem si hned představil postavu Jacka Sparrowa. Z Charlize Theron se stane klaďas a skoro přítel rodiny, minimálně Letty. John Cena tak jak byl na bráchu naštvaný, se najednou může přetrhnout aby ochránil rodinu a syna svého bráchy. Je to zkrátka takový mišmaš, že mě ten film nechal úplně chladným, ten film nedá ani žádný emoce. A sestřelený letadlo s většinou rodiny, co čekat, prostě jen to že vyskočili s autem z letadla a záhadně přežili. Což jistě bude v druhém dílu desítky a nebo z toho bude rovnou jedenáctka? Jo a pozor, film má pomalu 2,5 hodiny. Tak si teď spíš říkám, proč za tu astronomickou částku za film, raději nezachraňují deštný pralesy.

Ghost Recon: Alpha (2012)

Ti co jsou pouhými recenzenty filmů tento snímek nedocení, ti co jsou zároveň i hráči, mají na to jiný pohled. Jelikož tento snímek byl prequelem na hru Tom Clancy's Future Soldier. Takže ti co hru znají, tak ví že právě o tom spojení FUTURE SOLDIER to je, jelikož jak snímek, tak i hra ukazují vojenskou jednotku s vyspělou a futuristickou výzbrojí. A takhle by se ten snímek měl hodnotit. Není to čirý film, byť krátkometrážní. Ale je to reklama a i prequel ke hře. Za mě to je povedený snímek, akce, taktika. Zkrátka stejnojmenná hra přenesená do filmu.

Polární expres (2004)

Nechápu moc komentující co na film nadávají. Především je film Vánoční a také je hlavně film hlavně pro děti. Ale zřejmě tací si Vánoce ani neužívají. Film je přitom super, o Vánocích obzvlášť. Popisuje jak je důležité věřit a důvěřovat. I jak je důležité přátelství. I na to jak nemyslet jen na sebe. Vždy má každý příběh obsahovat úvod, zápletku, rozuzlení a závěr. A ten film má za mě vše a délka filmu je úplně akorát. Já si ten film při prvním zhlédnutí hned oblíbil a to jsem ho poznal myslím že minulé nebo předminulé Vánoce.

Slečna závodník (2020)

Film se mi líbil, trochu mi přišlo jako když sleduju nějaké pokračování filmu Můj auťák Brouk (2005). I záporák byl podobný, i když nebyl tak záporný jako v onom již zmíněném filmu z roku 2005. Navíc bych i řekl, že i tento film je jak pro mladé publikum, tak i pro dospělácké. Co by to bylo za film bez předvídatelného konce, ale nebyl to alespoň Nascar nebo Formule. Byl to film zase z jiného odvětví závodů na čtyřech kolech. Holka v hlavní roli byla sympatická, i role strýce a vedle sebe jim ty role seděli.  Za mě je to fajn film, u kterého můžou lidi vypnout a pobavit se bez nějakého pocitu trapnosti nebo pocitu promarněných 104 minut sledování filmu.

Ohnisko (2002) odpad!

Film jsem zkouknul na Youtube. A teda lituju toho do teď i na jednohubku je to sprostý název. Je to filmové Céčko a ještě míň. V určitých scénách mi to přišlo jako smíchanina filmu Peklo(Van Damme). A Cela 211. Jenže tyto filmy mě baví a rád se na ně podívám jednou za čas znovu. Ale tohle Ohnisko, by mě zajímalo co bylo ohniskem toho, že toho režiséra napadlo tohle natočit. Nepopsatelná nuda, blbá kamera, ještě blbější scénář.

Přednosta stanice (1941)

Můj velmi oblíbený herec je Vlasta Burian, s ním je zkrátka prdel snad v každém filmu ve kterém hraje. Většina filmů kde hraje si nesmírně užívám a nefalšovaně se zasměju. V tomto filmu kde jako bezdomovec přespávající v odstaveném vagóně, který je jednoho dne bohužel připojen k vlakové soupravě která patří Jaroslavu Marvanovi (Kokrhel - ředitel železnice). A Vlasta Burian (Ťopka), je označen za černého pasažéra, který se poté schová ve stanici ve které vlak zastaví akorát ve chvíli, kdy je (Ťopka) označený za černého pasažéra. A jelikož ve vlaku nebyl identifikován jeho obličej, tak se později v této stanici vydává za přednostu stanice a o tom je celý tento film. Nepolíbený zkušenostmi přednosty stanice, dělá před ředitelem co může aby neodhalil svou identitu. Toto se mu však daří do chvíle, kdy do stanice příjde skutečný přednosta stanice který musel na nějakou dobu odejít kvůli jakési zkoušce pěveckého sboru a tak nechal stanici na pospas jeho ženě a také sluhovi, které do celého filmu náramně zapadají což utváří pro (Ťopku) další trampoty se kterými se musí vypořádat. Celý film jsem si od začátku do konce užil a bavil mě, za mě je to jasných 5/5.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Tento film jsem dlouho odmítal vidět. Na mě v něm bylo a stále je, příliš moc akčních hvězd najednou, ačkoliv jsem celou triologii viděl vícekrát. Tak jde vidět na tom filmu že Stallone chtěl udělat starý dobrý typ devadesátkových akčňáků a celkem se mu to povedlo. V každém díle jsou okamžiky které jsou fajn a ten kousek správného typu vtipů. Až na velký počet hereckých akčních hvězd, je to celkem fajn novější typ akčních filmů, podobající se těm klasickým z devadesátek. První díl hodnotím 3/5, druhý díl se mi líbil mnohem víc takže 4/5 a třetí díl kde navíc ještě zahrál ještě Mel Gibson tak ten hodnotím opět 3/5. Je to proto že první díl mi příjde v něčem, jako test jestli se tento typ akčního kousku ještě chytne. Druhý díl je na mě správně akční a Van Dammeho parta plus Scott Adkins tomu sedí (parta proti partě). A ve třetím díle mi nesedí Mel Gibson a Chuck Norris ten je zkrátka zhouba. Místo Gibsona mohli zkusit Seagala, možná by i za zkoušku stál Gerard Butler.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Expendables: Postradatelní (2010)