• Western

Vinnetou a Old Firehand (1966)

Mě se tento díl narozdíl od dílů se Stewartem Grangerem alias Old Surehandem líbí více a čím to je? Rodem Cameronem, ten mi přišel o mnoho charizmatičtější než S.Granger, zálesáka jsem mu věřil od začátku dokonce. A co dále krásná Nšo-či, vesnice v ohrožení, záporák který se ničeho neštítí a navíc Rik Battaglia v kladné roli =). Směšná postava je i tentokrát, ale není tak stupidní jako Old Wable, kterého totálně nesnáším. Kvalitě klasických májovek to nedosahuje ale i tak dám 3 hvězdy. Celkově 50%.

Boj o Moskvu (1985)

Hodně jsem se rozmýšlel zda dát 3 nebo 4 hvězdičky. Již dříve a několikrát jsem viděl Osvobození, Blokádu, Stalingrad, ale tento snímek mi unikal. První dva díly (Agrese) jsou výborné pomalu na 100 % a sám jsem si říkal proč všude slyším a vidím Osvobození, když existuje toto. Je vidět, že rozpočet se oproti Osvobození snížil a vojenská technika, již není tak dokonalá aby vypadala jako originály. Film je spíše hraným dokumentem a ukazuje počátky operace Barbarosa až po konce bojů o Moskvu. A to je největší slabinou filmu, 4. díl ukazuje boj o Moskvu tedy z několika pohledů různých divizí, Žukov vs. Stalin a najednou protiofenzíva a ukázky z aktuální Moskvy. To byla ale slabota tak maximálně za 35%. Díky době vzniku se tu ukazuje, že Rudá armáda měla namále, spoustu neschopných velitelů a zachraňuje to Rokossovskij s Žukovem, nejvíce se mi líbila scéna kdy Koněva chtěl Vorošilov pomalu nechat popravit namístě a Žukov z něj prozměnu udělá svého zástupce. Nakonec z G.K.Žukova tento film dělá pomalu poloboha. Nakonec dávám 4 hvězdy, především za dokonalé první 2 díly, celkem 70 %.

Vyhlídka na vraždu (1985)

Poslední bondovka Rogera Moora a zároveň jeho nejlepší. Starý mi ani nepřišel (oproti S. Connerymu v Diamanty jsou věčné), zápletka alá Goldfinger mi taky nevadí. Naopak je to vtipné, akční, svižné a navíc spousta krásných bondgirl. Navíc psychopatický Christopher Walken je dokonalý záporák, kteří jsou v moorovkách většinou nejslabším článkem filmu. Celkem 75 % PS: 5 % je za mého oblíbence Dolpha =).

Kobry a užovky (2015)

Děj je vlastně velmi jednoduchý, příběh dvou bratrů z malého města s určitými "problémy", hledající "řešení". To samo by byl možná průměrný film. Ale vynikajícící výkony snad všech herců, pomalý spád filmu a naprosto dokonalé spojení hudby a filmu dělají Z kober a užovek výborný film. Kryštof Hádek sice nepatří mezi mé oblíbence, ale on byl snad fakt sjetý, lepší smažku jsem ve filmu neviděl. Dokonale zahrál Jan Hájek. Prostě radost se podívat. Jinak pákovky s popruhy na záda, nejlepší modní doplněk. Celkem 85 %.

Český lev 2015 (2016) (pořad)

Loni to bylo lepší, Lucie Výborná loni moc popisovala (asi zvyklá z rádia, kde není obraz), ale bylo to svižné, místy vtipné někdy i blbé (Jim Carrey). Letos nuda, nuda a zase nuda, předávajícíci lékaře nahradili předávajíci vědci, kteří moc mluvit neumí a vypadali jak když před veřejností mluví poprvé. Příští rok nejspíše žádný lev, ale radši film. 25%

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Nový James Bond nepřesvědčil a naštěstí byl rychle nahrazen, plán Blofelda je ujetý a hodný tak Austina Powerse. Diana Rigg mě příliš neokouzlila, naopak dívčiny léčící si alergie jedna hezčí než druhá. Je zajímavé že tak pěkný holky mají alergie a vedlejší účínek léku je neuvěřitelná nadrženost na chlapy =D. Telly Savalas je výborný, ale na konci při honičce na lyžích je na Blofelda moc akční. Jako výbornou hodnotím jen hudbu. Celkem 55%

Žiješ jenom dvakrát (1967)

Vesmír, kosmické lodě, ninjové, Japonsko, USA vs. SSSR a do toho Bond, James Bond. Možná pro někoho přeplácané až na půdu. Pro mě je toto jedna z nejoblíbenějších bondovek. Krásné bondgirl, člověk neví kterou pomilovat dřív. A navíc číslo 1 Donald Pleasence. Mě tu prostě nic nechybí. 90%

Svatojánský věneček (2015) (TV film)

Po štědrovečerní pohádce, nastal pád. Výborný Trojan jako učitel by byl za 5 hvězd, ale to je z celé pohádky skoro vše. Asi nejlepší scéna je když začne hrát flašinet, který řídí dirigent, prostě zchudlé království. Vcelku dobré role napadníků básníka v podání M.Myšičky a Harveyho Denta, teda Jaroslava Plesla, oba byli výborní. Naopak u postavy vynálezce se ptám: "Proč a co tam měl jako dělat? Nestačilo těch nápadníku méně?." S daným scénářem už asi nešlo nic lépe udělat, i když snahu nejde upřít. Děj příliš nezaujme, matematické výrazy tomu moc nepřidají, a vynálezce alias král. Takové nápady nemám ani po 10 pivech. Celkově 40%.

Korunní princ (2015) (TV film)

Konečně pohádka na kterou se dalo nejen dívat, ale i pobavila. I když se to zdá jako vykrádačka několika pohádek a filmů, pospojováno je to výborně. Krásná princezna, Děrgel byl super, Hádek jako záporák dokonalý, výborný sluha hlavního padoucha (P.Kříž mi celou dobu připomínal V.Menšíka v Jak se budí pricezny). Závěrečné klání připomíná Příběh rytíře, Hádkovo brnění tu snad J.Purefoy nechal po natáčení. Celkově 75%.

Muž na radnici (1976) (seriál)

Agitační předvolební seriál. Slušné herecké výkony, především Josef Bláha, scenář je ale slabší. Celý seriál řeší pouze jednu otázku, a to výstavbu nového města oproti Okresu na severu, kde krom chemičky se řeší i spousu dalších záležitostí. Místy je to utahané.