Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Původně jsem chtěl dát 5*, ale byl jsem ještě lehce pod vlivem jednoho dílu, kdy mě v přecpaném vlaku rozsekala scéna se (lehký spoiler) světelným mečem (konec lehkého spoileru). Teď, po pár hodinkách musím půl *ubrat, protože místy je to trošičku nuda. Uvidíme, jak se bude seriál vyvíjet dále. P.S.: S IT Crowd nesrovnávám, protože se to nedá. Jsou to prostě dva rozdílné seriály s rozdílným humorem.

Hrdinové a zbabělci (2007)

Hned na začátek. Jednu * dolů za to, že se R. Redford naudržel na uzdě a do poslední třetiny své role přidal ty rádoby poučné "myšlenky". Část s T. Cruisem a M. Streep byla špičková jak svými dialogy, tak i hereckým provedením. A poslední část z Afhánistánu byla naštěstí jenom jako doplněk, jinak by celý dojem z filmu naprosto zruinovala... "I am not running for president...". Tak po tomhle kousku bych T. Cruisovi nevěřil ani noc mezi očima. Za 3,5*.

Tahle země není pro starý (2007)

Pokud bych se odprostil od krajiny, která dělá tento film minimálně z poloviny tím, čím je, tak by mi vyšla prapodivná smíchanina složená z ryze obvyklých motivů. Náhodně nalezený kufr se spoustou peněz. Psychopatický zabiják, který vystřílí na co přijde. A šerif, co si s tím vším neví rady. K tomu je lehce přimíchána jakási korporace, jíž najatý chlapík ma lepší jasnovidecké schopnosti než Libuše. Make a call... Za výborně natočené klišé a vzduchovku 4*.

Až na krev (2007)

Výkon Daniel Day-Lewise byl vynikající. To bez debat. Ale tak nějak musím souhlasit s 2pacem, že jsem pořád něco očekával, ale to něco prostě nepřišlo. Každopádně musím lehce parafrázovat svůj komentář k Eastern Promises... herec, který udělal tenhle film. "Ladies and gentlemen, if I say, I'm an oilmen, you would agree..." Bezpochyby ano... 4,5*

Kouzelná romance (2007)

Nějak se nám s těmi pohádkami poslední dobou roztrhnul pytel. Po spíše odrostlejším Stardust a nemastném-neslaném The Golden Compass přišlo něco pro ty nejmenší... A nebo ne? Abych pravdu řekl, tak jsem na vážkách. Několikrát jsem se přistihl při širokém úsměvu od ucha k uchu. A o to tu přeci běží. Asi bude něco pravdy na tom, že člověk dítětem zůstává pořád, jenom se to v dospělosti snaží skrýt.... They all lived happily ever after.... Kéž by jim to vydrželo i v realitě :). 4,5*

Let's Dance 2 (2008)

Chcete skvělou hudbu? Anoooo! Chcete skvělý tanec? Anoooo! Chcete krásnou hlavní představitelku? Anoooo! Tak právě pro vás je tento kousek. Chcete příběh a spoustu možností k zamyšlení? Anoooo! Tak to běžte raději jinam, protože tyhle vlastnosti nebyly při tvorbě scénáře na pořadu dne. Závěrečná čtvrthodinka se mě snažila přesvědčit o 4*, ale přesně mířený direkt ve formě hudebního podkresu a la Titanic málem srazil hodnocení na hodnotu poloviční. Tohle zde prostě nepatří. Ne a ne a ne... Ovšem pokud srovnám s nedávno shlédnutým kouskem Honey, tak Step Up 2 je lepší a musím mu dát o 1* více. "We got royalty in da house...". No nevím, krále si představuji jinak. Za 3*.

Hitman (2007)

Pokud bych vystříhal "výplně", tak už z tak krátkého filmu nezbyde skoro nic. Těšil jsem se na kvalitní béčko, ale skutek utek. "I am 47". Fajn a co jako? Jenom za 2*

Východní přísliby (2007)

Vigo Mortensen ukázal, že je králem nejen Středozemě, nýbrž i hereckého plátna. Vincent Cassel se v tomto žánru pohybuje jako ryba ve vodě a sedí mu (narozdíl od "mořské" trilogie), Armin Mueller-Stahl skvěle doplnil a věčně upršený Londýn tomu dodal tu správnou atmosféru. "I am just a driver..." aneb řidič, který doslova udělal tenhle film. 4*

Knight Rider - legenda se vrací (2008) (TV film)

Hlavně nic neočekávat, hlavně nic neočekávat, hlavně nic neočekávat... Říkejte si to každý den desetkrát před spaním a máte hodnocení za 5* :). Ale teď vážně. Firebird Trans Am se nám změnil na Shelby Mustang a docela mu to sluší. Hlas má taky ok, i když mi přišlo, že do všeho moc kecá :). Hlavní herecké obsazení v pořádku (pro pány kočka, pro dámy kocour :). "This doesn't change anything...". Uvidíme. Prozatím ze sentimentu za 3*. Po shlédnutí celé serie:Tak bohužel pujdu s hodnocením o jednu hvězdu dolů. Na můj vkus toho KITT uměl až moc a tato přetechnizovanost místy hodně škodila. Když se nad tím tak zamyslím, tak řidič byl vlastně zbytečný, protože spíše způsoboval problémy. Proto pouze za 2* P.S. Ano, byl tam i ON , stále se svým plážovým úsměvem :).

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Pohádka o tom, kterak se v jednom politikovi pohnulo svědomí a jal se porazit celý Sovětský svaz... Film, dokonce bych se odvážil říct dokument, který tak trochu po americku přiblíží, jakže to vlastně vypadalo v Afghánistánu. Slušně podané, slušně zahrané. Ve výsledku jsem se nenudil, ale neobjevilo se nic, co by mě donutilo si tento film pamatovat ještě za nějaký ten čas. These things happened. They were glorious and they changed the world.... Nemohu nic než souhlasit, ovšem na více než 3* to není... P.S. Nemůžu si pomoct, ale Julia Roberts mi začíná připomínat Zuzanu Bubílkovou :).