Hoši z Abu Ghraib (2014)

Prvni cast filmu predvadi klasickou ukazku americkeho patriotismu, klise vojenskeho pratelstvi, tupych dialogou a "drsnackeho humoru". Tuhle cast jsem pretrpel, protoze to je prave to, co mne na podobnych filmech vadi nejvice. Pak prijde faze setkani Jacka s veznem Ghazi Hammoudem a ja si rikam, ze se svita na lepsi casy, a ze to nakonec nebude tak spatny film, propagujici jednostranne americke zajmy, ale ukaze i druhou stranky veci. Minuty plynuly a ja doufal, ze nakonec nebude vse jinak a film se totalne nepokazi. Bohuzel se predtucha naplnila a film tak u me propadl do totalni zumpy. Herecky je film nevyrazny, ale bez nejakeho do oci bijiho prehravani, rezie take neni spatna, ale trpi nesourodym, rozpolcenym scenarem jehoz poselstvi je hnus.

Need for Speed (2014)

Prostoduchy scenar, slabi a nezajimavi herci bez znamky charisma, klisovite ... toho negativniho by se dalo urcite napsat i vice, film ma ale i jednu silnou stranku a tou je prostredi. Kdyz budeme hledat film z prostredi automobilovych zavodu, street racingu, tuningu nepochazejici z Asie (Initial D, Wangan Midnight The Movie, Motorway, Speed Master, Evolusi KL Drift) tak je tu dlouho nic, pak prijde "Rychle a zbesile" a po nich opet nic. Proto Need for Speed hodnotim mirneji a kocham se sledovanim nekolika supersportu soucasnosti v akci, a tak velka blbost, aby to nadseni prekazila, to zase neni. Tedy film samotny podprumer, ale atraktivita prostredi ho u me posouva o tridu vyse do mirneho nadprumeru.

Žena v kleci (2013)

Kvalitni krimi danskeho puvodu v hlavni roli se zkusenym Nikolajem Lie Kaasem. Uchazejici scenar, dobra rezie, presvedcive herecke vykony delaji z Kvinden i Buret slusnou, mirne nadprumernou krimi.

Rob the Mob (2014)

Gangsterska thriller komedie s nedobrym scenarem a nevyraznou rezii. „ Bonnie a Clyde“ jsou zde predstaveni jakou uplni pitomci (Thommas specialne) a nelitostni mafiani jako mirumilovni pacifiste. Film se odkazuje na skutecne udalosti, ale je spise komedii, nez realne pusobicim, uveritelnym a silnym pribehem. Trestuhodne zahozeny potencial.

Čínský zvěrokruh (2012)

Uvodni skateboardova scena film rozjizdi na vysoke obratky, ktere sice po celeho dobu neudrzi, presto ale ma film slusne tempo i zabavnost, protoze Cinsky zverokruh na divakovy akci nesetri. Akci casto mirne blaznivou jak je u Jackieho Chana zvykem. Pribeh se bohuzel postupne stava prekombinovany, coz je skoda a ubira to filmu na srozumitelnosti, kvalite, a tak misto fungujiciho pribehu sledujeme prehlidkou akcnich scen. Ty jsou ale provedeny dobre, takze me film bavil. Za me mirny nadprumer.

Pod kůží (2013)

Dlouhe, monotonni a bez jakehokoliv deje, takze nudne. Nemohu hodnotit originalitu, praci s kamerou ci obcas zajimavy soundtrack samostatne, ale jak celek a ten na me zprvu pusobil prekvapive, posleze kratkou chvili podmanive, aby vzapeti zavladla nekoncici nuda. K Under the skin jsem si cestu nenasel, tohle je na me az prilis alternativni forma.

Gun Woman (2014)

Nestravitelna bizarnost z japonske produkce. Neni to prvni “zvlastnost”, kterou jsem z rukou japonskych filmaru shlednul, napr. Sin Sono take netoci zrovna tradicni filmy (Vinou lasky, Studena ryba, Pod vlivem lasky...), ale ty maji na rozdil od tohoto filmu nejaky smysl a excentricnost v nich ma sve opodstatneni. To se o Gun Woman napsat neda, film me nesokoval, pouze hrozne nudil.

Divergence (2014)

Jakmile jsem se prestal snazit premyslet nad smyslem pribehu, fungovanim rozdeleni spolecnosti do kast a dalsimi vecmi, zacal jsem si film celkem uzivat, protoze je dobre natocen, po technicke strance ma slusnou urovnen a herci tez fungovali slusne vcetne urcite charisma hlavni hrdinky. Trochu to pripomina Enders Game, Hunger Games a nekolik dalsich filmu.

Godzilla (2014)

Efekty dobre, scenar prumerny s radou nesmyslnosti, plny klise a naivnosti, takze film bavi hlavne ze zacatku. Od cca 1/3 muj zajem klesal a upadal a konec uz jsem ani nechtel dokoukat. Herecky nezajimave, obcas divny strih. Slabsi prumer.

Doupě (2014)

Brick Mansions neni spatny akcni film, je ale uplne zbytecny. Je to klon District 13. Rekl bych, ze oproti District 13 ma Brick Mansions vice prazdnych mist, kde scenar spoleha na impulzivnost a "craziness" Davida Belleho. Bojove sceny maji dobrou choreografii, v hlavni roli spicka svetovehou parcouru David Belle a v roli partaka vystridal Cyrila Raffaelliho nedavno tragicky zesnuly Paul Walker.