• Thriller

E zhan (2014)

Pouze choreografie souboju je zde na slusne urovni, jinak fim za nic nestoji, scenar hloupy, rezie slaba, emoce zadne.

Soudce (2014)

Slabota - jiz po pul hodine je jasne, ze snimek pobezi v zazitych klise, bude chvilemi zbytecne sentimentalni a moc tlacit na pilu, postavy predvidatelne, Robert Downy Jr. mi do hlavni role dramatu vubec nesedi a neni uveritelny - jeho misto vidim v blaznivych, vystrednich rolich, delka stopaze je hroznej amaterismus a filmu dost skodi, protoze takhle se nude nelze ubranit. Film je prilis neuceleny, snazi se venovat hodne vecem (nehoda, ktera Hankova bratra pripravila o sportovni karieru, vztah mezi Hankem a jeho otcem, jeho vztah k dceri a k zene, smrtelna nemoc jeho otce, jeho vztah s Verou Framinga atd.) - ale nicemu se nevenuje vyraznuje a zadne emoce se nedostavuji.

Dárek do cely č.7 (2013)

Naivni, prijemne a pozitivni, roztomile, herecky vynikajici, silna hudba i vizual. Velmi dobre.

Benny a Joon (1993)

Prijemny nenarocny filmecek stojici pouze na solidnich hereckych vykonech - J.Depp obzvlast a rozumne stopazi (mit o pul hodiny vice, uz bych z neho tak pohodovy pocit nemel).

Pro dobrotu na žebrotu (2014)

Tak slabe, ze jsem to ani nedokoukal. Rada thrilleru cerpa z podobnych pribehuu a nevadi to, zde vsak neni ani spetka originality, je to bez jedineho napadu. Jiz na zacatku je jasny prubeh i konec. Herecky to nedosahuje ani prumeru, postavy se chovaji silne nepravdepodobne, chybi tomu napeti, atmosfera. klise nad klise, silne nepravdepodobne chovani postav. Naprosta zbytecnost.

Slídil (2014)

Pribeh me prilis nezaujal, takze zadny silny filmovy zazitek se nedostavil, ale bavil jsem se celou dobu. Nightcrawler je dobre zpracovany, ma slusne hutnou atmosferu a napeti, akcni sceny jsou zdarile a Jake Gyllenhaal je velmi dobry.

Syn zmaru (2014)

Ewan McGregor pro me prestal byt zarukou dobre podivane jiz nekdy kolem roku 2010 a svym vyberem filmu me v mem nazoru dale utvrzuje. Scenar je hrozne hrozne deravy, spousta veci nedomyslenych, nelogickych. Rezie slaba, rada scen je hloupa, nepresvedciva a Ewan pusobi bez charismatu. Slabe, ale kdyz zvazim puvod Australii, tak to je vlastne docela povedene.

Jack Strong (2014)

Po prvotnim politicke uvodni tretine, ktery ma za cil zasvetit, ci alespon priblizit zahranicnimu divakovi udalosti a situaci ve vychodnim bloku, film pridava na tempu a prichazi napeti, ktere s pribyvajici stopazi houstne a povedeny zaver posouva film k naprumernemu thrilleru. Slusne zahrane, verohodne pusobici.

Železná srdce (2014)

Tak Fury je pro me zklamanim. Cekal jsem neco jako Das Boot v tankovem provedeni, ale marne. Fury neni o historii, o faktech, o bitvach ale pouze po osadce jednoho americkeho tanku. Snimek je velice setrny na akci a bitvy a je to skoda, protoze prave uvodni utok naznacuje, ze uroven by byla paradni. Rada dialogu byla zvlastni, kostrbata, filmu chybi zaklady ve slusnem pribehu, namisto toho sazi na atmosferu a chemii mezi osadkou - peti kamarady obyvajicich spolu zeleznou kopku a spolehajicich jeden na druheho. Reziserovi se ale bohuzel nepodarilo tuto atmosferu divakovi zprostredkovat.

Přerušený kruh (2012)

Film zacina romanci mezi dvojici tak nesourodou, ze mi dost dlouho trvalo, nez jsem prestal Elise podezrivat, ze za jejim vztahem k Didierovi nestoji zistne duvody. Pozdeji film prechazi do drama, ktere ale tlaci az prilis na city, dej je prolinan radou hudebnich vstupu ale take nekolika zbytecnymi flashbacky. Broken circle breakdown je prumerne drama, kteremu se nepodarilo probudit ve mne nejake silnejsi emoce a presvedcit o sve opravdovosti.