Fargo (2014) (seriál)

Nenapadlo by me, ze tak vysoce postavenou latku filmoveho Farga by mohlo to serialove atakovat, ale je to tak. Atmosfera, herecke vykony, rezie, scenare ... vse perfektni.

Zmizelá (2014)

Sice nadprumerny, ale presto silne nadhodnoceny thriller s prumerny Affleckem, velmi dobrym vykonem Rosamundy Pike, zbytence dlouho stopazi, dobry scenarem a rezii, solidni atmosferou i napetim a chytrym, lec trochu uspechanym koncem. Od filmu, kde ma veleni David Fincher jsem cekal trochu vic.

Řezníci (2003)

Nejvetsi danske filmove hvezdy Mads Mikkelsen a Nikolaj Lie Kaas jako vzdy bez jakychkoliv vytek. Dialogy a situace mne ale prilis vtipny neprisly a az na ojedinely usmev jsem se moc nebavil. Reznici jsou takovy jednoduchy nenarocny filmecek, ktery je tu a tam vitpny a ta hodina a pul se s nim da vydrzet, ale znovu bych si ho nepustil.

November Man (2014)

Pierce Brosnan po letech opet ve slusnejsi roli plni svou ulohu elitniho agenta dobre, Olze Kurylenko to velmi slusi, bohuzel dalsi obsazeni mi prilis nesedlo - obzvlaste Luke Bracey pusobi jak nagelovany metrosexual a ne chladnokrevny zabijak ve sluzbach CIA. Jeho "zmena stran" take diky prostemu scenari nepusobi moc uveritelne. Akce je pouze na prumerne urovni, ale film ma tempo, nenudi a je to slusne becko.

Equalizer (2014)

Velmi dobry akcni thriller. Dokonce jeden z nejlepsich, ktery jsem za posledni dobu videl. Pribeh je trochu klise, ale zrovna tohle tema mam hodne rad. Denzel obcas pripomina MacGyvera a vse by pusobilo skutecneji, kdyby se scenar drzel vice pri zemi, ale akce je ale dostatek a je mimoradne kvalitni, film ma napjatou atmosferu a Denzel je nekompromisni vrazdici masina. Napeti od zacatku az do finale.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Liamovi role sedla, pribeh brutalnich unoscu je tez zajimavy, ale filmu chybi vice akce, dejovych zvratu. Namisto toho blouma ve slepych ulickach rozptylovanim hlavni linie pribehem o cernouskovi, neurovnanych bratrskych vztazich, nefungujicim sebezpytovanim atd., a tak je slusna atmosfera obcas vystridana nudnymi pasazemi. Zaver je vzhledem k pracnemu hledani cesty k unoscum docela odfluknuty a ti dva psychopati take nevypadaji prilis presvedcive. Takhle pouze prumerna podivana.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Prni polovina byla docela koukatelna, v te druhe se ale vytrati posledni zbytky logiky a film z filmu se stava poradna kravina. Jednoduche, s nekomplikovanymi a docela sympatickymi postavami s dostatkem akce, ktera je bohuzel sestrihana hodne neprehledne. Skoda te scenaristicky horsi druhe poloviny, slabsich efektu a neprehledne akce, protoze jinak by to bylo urcite za 4*

Zachraňte pana Bankse (2013)

Saving mr. Banks je hodne nudna podivana, hlavni postava je nesympaticka, film ma staticky dej a pusobi nepresvedcive, navic je hrozne protahovany. Behem casteho prolinani minulosti s pritomnosti, jsem vzdy litoval, kdyz film opoustel linku s Farellem, protoze to bylo to jedine, na co jsem se mohl upnout.

Želvy Ninja (2014)

Uplne o nicem, musel jsem se premahat abych to nevypnul pred koncem. Par efektu, odflaknuty scenar, postavy bez . hlubsiho zpracovani. Zbytecnost.

Prodloužený víkend (2013)

V danem provedeni pribeh tezko uveritelny, zahrany ale velmi dobre, coz neni u dvojice J.Brolina a obzvlaste Kate Winslet nic neocekavaneho. Labour day neni nijak silne romanticke drama, ktere by se mi zapsalo do pameti na dlouhy cas, ale nad prumerem se bezpecne udrzi a to predevsim diky excelentni K. Winslet, presvedcivemu J.Brolinovi a slusne rezii.