Signál z neznáma (2014)

Hned od prvnich zaberu mi bylo jasne, ze z toho vyjde nejake lacine(coz vzdy nemusi byt spatne, ale u tohoto zanru to vyzaduje genialni napad a talent) sci-fi cecko od nejakeho mladeho rezisera, co se snazi veci za kazdou cenu delat jinak a bohuzel neni schopen videt, jak to je blbe, hlavne se to lisi, a ze ma pocit, ze predava divakovi svuj hluboky filozoficky odkaz. To utrpeni jsem vydrzel asi 30 minut, nez jsem se podival na net, jakemu umelci vdecim za toto dusevni tryzneni. Jakmile jsem uvidel jmeno W.Eubank, rychle jsem si vzpomnel na nemily zazitek s Love a okamzite pochopil, ze ocekavani jakehokoliv kvalitativniho obratu je beznadejne, sahnul po ovladaci a dopral si klidu. William Eubank ma talent, on by snad dokazal nudnosti svych filmu i zabit.

Captain America: První Avenger (2011)

Zabavne, nevazne, jednoduche, vizualne povedene s spoustou technicky povedene akce. Pribeh je slabsi a logika obcas pokulhava, ale jako komiksova jednohubka to splnuje ucel.

Chraň nás od zlého (2014)

Zacatek byl zajimavy a vypadalo to na solidni krimi, thriller. Bohuzel se film velmi brzy dostal do hororoveho zanru a zacala to byt nuda, nic noveho, nic prekvapiveho, stale stejny scenar exorcismu a az moc lacine hororove prvky. Jiz do poloviny jsem si pral aby byl konec.

Bojovníci severu: Sága Vikingů (2014)

Predem jasne, jednoduche, casto postradajici logiku a pouze prumerne herectvi a akcni, bojove sceny - coz je skoda, protoze to bylo to jedine, cim mohl film trochu zaujmout.

Litva, do toho! (2014)

Stylem "ritchiovske" i kdyz nizsi kvality. Blaznive, jednoduche a nenarocne, ale zaroven bavici a slusne zpracovane - herecke vykona, akcni sceny jsou na lepsi nez prumerne urovni.

John Doe: Vigilante (2014)

Docela zajimavy a napinavy thriller, ktery se neboji zobrazit trochu nasili. Tema je mi blizke a oblibene, zpracovani bylo take na slusne urovni, uvital bych ale jiny styl nez forma interview s flashbacky.

The Gambler (2014)

Spatne napsany film, ktery se snazi pusobit jako psychologicke drama/thriller a ohanejici se prazdnymi filozofickymi vetami, ale ve skutecnosti na tuhle ligu ani zdaleka nema. Scenar je nejvetsi slabinou - chovani vsech postav je priserne nerealne, (zabijacti lichvari jsou bezbranni jak beranci a jejich vetsi starosti je Markovo dobre, nez dostat sve prachy zpet .....) Do hlavy hlavni postavy – Mark Whalberg – se mi dostat nepodarilo, takze jsem hlavni postave vubec neporozumel a jeho obcasne chovani nedokazal pochopit, protoze to nemelo uz nic spolecneho se zavislosti, ale s blbosti.

Milí lidé (2010)

Bomba. Od prvni chvile pusobici silnym a intenzivnim dojmem. Reziser predvadi ze fakt umi. Po herecke strance bez chyb a nejlepsi dojem jsem mel asi z Bodil Jorgensen. Dost nekonvenci pribeh, velmi zajimave napsany a plny prekvapeni - teprve az posledni tretinu jsem zacal tusit jak film dopadne. Danove umi.

Aimee a Jaguár (1999)

Velmi slabe, pusobici neverohodne, spatny scenar, nesympaticke postavy, moc natahovane, nudne. Film uplne o nicem, casto pusobici dost divne a navic mizerne natoceny.

Tajemství slov (2005)

Tajemstvi slov je citlive natocene, verohodne zahrane (Sarah Polley je zde vyborna) se silnym, dobre napsanym pribehem, odehravajici se v intimni atmosfere a podporeny zajimavym soundtrackem. Cely film se odehrava na vrtne vezi a prestoze se venuje predevsim sblizovani mezi S. Polley a T.Robbinsnem, citlivy rezisercin pristup nam umoznuje na minimalnim prostoru nahlednout prekvapive hluboko do nitra ostatnich postav. Uzavrena a osamela Hana "zabiji cas, nez cas zabije ji".