Akáty (2011)

Ac jsem na nezajimave okamziky ve filmech dost citlivy a nuda se dostavuje jiz po kratkem casovem useku, zde se alergicka reakce neprojevila a i pres minimalisticke zpracovani a neatraktivni exteriery prestavitelu, me film bavil celou dobu. Reziser na minimalni prostoru, bez dialogu a silnych emocnich projevu dokaze divakovi naprosto jasne sdelovat pocity obou predstavitelu. Doufam, ze Pablo Giorgelli jeste neco napise a natoci, protoze jeho talent by mel tvorit.

Terminator Salvation (2009)

Velka slabota. Slabe becko. Akce je dost a efektu snad az prilis, ale vemi casto pusobi umele. Nejhorsi je ale scenar, ve filmu rada veci nedava smysl, chovani postav je hloupe, dialogy slabe ..... Na logiku je nutno pri sledovani uplne rezignovat. Scenar tenhle film totalne pohrbiva mezi odpad.

Whiplash (2014)

Poutave natoceny film, kde ale neni komu fandit, protoze ani jedna z hlavnich postav nevzbuzuje sympatie. Ucitel zastava filozofii, ze je treba nedoprat zakum zadnou spokojenost nad sebou samymi, a tak je neustale atakuje, ponizuje, urazi a vytvari mezi nimi nenavistnou konkurenci, a kdo z nich to neunese, tomu nebyl uspech souzen. A na druhe strane je nadany bubenik Miles Teller, ktery je povyseny a ostatnimi pohrda, city druhych lidi ho nezajimaji, ublizuje jim a pro uspech by udelal cokoliv, doslova. Skutecnost, ze pokud se chce clovek dostat na vrchol, musi tomu obetovat vse (a ani to casto nestaci), je nezpochybnitelna, ale bylo by prijemnejsi fandit nekomu, kdo projevuje alespon nejake dobre vlastnosti, a stejne tak bych uvital, kdyby se vice pozornosti ve filmu venovalo psychologii Milese Tellera, namisto neustalych sarvatek mezi nim a ucitelem Fletcherem. Za povedeny zaver filmu davam hvezdicku navrch.

Cena svobody (2014)

Reziserovi se moc dobre nepodarilo propojit dramatickou a komedialne stranku filmu, ktera ve filmu funguje rozhodne lepe, protoze ta dramaticka nema vahu, syrovost, opravdovost. Cely film je spise laden do pozitivne pusobici komedie, kde jsou vsechny hlavni postavy kladne a o kycovite sceny neni nouze. Kdyby byl film od pocatku laden do atmosfery nevazne komedie tezici z kulturnich rozdilu, byl by vysledek mnohem lepsi. Reese Witherspoon se do role hodi a predvadi slusny vykon.

Sowon (2013)

Krasna ukazka silne stranky korejske kinematografie - citliva prace z kamerou, emotivni soundrack,silne emoce zobrazene velmi nenasilnou formou, bez citoveho vydirani a to vse podporene kvalitnimi hereckymi vykony. Americane by se po prvni tretine vydali cestou revenge thrilleru, ale korejci zvolili slozitou cestu psychologikeho drama a zvladli ji bravurne. Re Lee je v roli Sowon skvela. Velmi silne tema, bohuzel inspirovane skutecnou udalosti.

Hasta la vista! (2011)

Prijemny docela vtipny filmecek, ktery je chvilemi vazny i citlivy se sympatickymi postavami a slusnymi hereckymi vykony. Bohuzel se s podobnymi filmy nyni roztrhl pytel, takze me stale stejne schema chovani postav i vyvoj deje a jasny zaver zacina trosku nebavit.

Potulný samuraj Kenšin: Zrození (2012)

Choreografie bojovych scen je na vynikajici urovni. Ale tahle stranka je v asijskych filmech vzdy silna. Bohuzel scenar opet znacne pokulhava - chovani nekterych predstavitelu obcas nedava smysl. Nektere sceny jsou zbytecne a nudici a pribeh obcas drhne. Film se soustredi na prilis mnoho charakteru, namisto toho aby se venoval predevsim hlavnimu hrdinovi. Ze je treba brat bojove sceny s nadhledem - kdy jeden bojovi nici radu jinych - beru jako samozrejmost, ale u zaverecne sceny, kde proti dvema nastoupi cela armada a je premozena je uz opravdu prilis. S kvalitnim scenarem by to bylo hodne dobre, tahle pouze prumer a to jen diky vysoke kvalite bojovych scen.

Temný bojovník (2014)

Kdyz vezmeme mizerny scenar, pricteme akci, ktere nestaci ani na prumer, znacne pripitomely pribeh, vyjde nam slatanina, ktera nestoji za obetovani te hodiny a pul. Outcast ma sice tu a tam svetlejsi momenty a asi 2x jsem se i bavil, ale to na becko nestaci. Cage je jeste vetsi zoufalec nez jsem se domnival, kdyz byl ochoten vzit tuhle prisernou a jeste vedlejsi roli.

Očista: Anarchie (2014)

Dvojce ubylo hororovosti jednicky, ale je vice zabavna, mnohem akcnejsi, postavy jsou propracovanejsi. Drzost, nebojacnost a poucovani dcery obcas pusobi otravne, ale jen obcas, Frank Grillo je presvedcivy a zaver je na akcni becko povedeny.

Výchozí bod (2014)

Hlavni myslenka filmu je zajimava, ale u toho to dobre konci. Scenar mi prisel nedotazeny, rezie nezajimava, herecke obsazeni hlavni hrdiny nevhodne. Prostredi laboratore a vyzkumniku nepresvedcive – pusobi to na me tak, ze pubertaci delaji pokusy a ne tak ze solidni nadejny vedec, je po dlouhe dobe driny krucek k obrovskemu objevu…. Cele mi to prijde hrozne amaterske, emocne je to takovy slaby vyvar postradajici silnejsi atmosferu, vice napeti a ocekavani. Slabe.