Jurský svět (2015)

vcellku zabava, ale hroznej kyc! Sotva slabe 3*

Zrodila se legenda (2014)

Po strance akcnich bojovych scen dobre, ale co se tyce zpracovani pribehu, rezie, tak zde to je slabsi.

Kundo: Čas pomsty (2014)

Perfektni choreografie, akcni sceny jsou originalni, velmi prehledne a svizne. Film je trochu delsi a ma par hluchych mist a nekolik, ktere by si naopak zaslouzily vice prostoru a ve vysledku je silne nadprumerny a velmi zabavny

Haebaragi (2006)

Charakterizovat tenhle snimek jako akcni muze pouze nekdo, kdo zadny akcni snimek nikdy nevidel. Tenhle film se vyznacuje silnou absenci akce a pouze zaverecnych 5 minut jsou vyjimka. To sice neni na skodu, ale spolecne s neoriginalnim pribehem a hrdinou, ktery se az chorobomyslne snazi vyhnout pouziti jakekoliv hrube sily, i presto ze to vede az ke ztratam nejvyssim na tech nejblizsich, pusobilo sledovani snimku az bolestne. A vse zavrsuje reziser, ktery tlaci na city az prilis a film tak pusobi velmi pateticky.

Krajina smrti (2014)

Mezi akci je spoustu prazdnych mist, kde se film tahne a nudi a dialogy jsou tak stupidni, ze je u sledovani lepsi vypnout zvuk a necist titulky. Akce je sice syrova, ale prumerna choreografie a rychly strih celkovy dojem hodne ochuzuje.

Futurama (1999) (seriál)

Prostě super

Ten, co tě sleduje (2014)

V pribehu je docela dost der, nad kterymi je lepsi nepremyslet, protoze stejne racionalni vysvetleni neexistuje, ale film je zabavny, ma svizne tempo, napeti a take nejakou tu akci. Provedeni velmi slusne.

Interstellar (2014)

I kdyz me nadseni bylo utlumeno dojmy znamych, ktere za sebou jiz meli projekci, neubranil jsem se zklamani. Prilis natahovane, obcas prazdne sceny jako z gravitace, minimalni emoce, vizualne casto dost slabe, slaby scenar - cele 2,5hodiny si pribeh plyne jako bez cile a v posledni pulhodince se to snazi zachranit na ukor logiky. Prijde mi, ze Nolan nedokaze najit zpusob jak srozumitelne, zabavne sdelit obsah. Obcas se zamotava do astrofyziky, metafyziky a filozofie az prilis, ze nedokaze najit cestu, ktera by byla pro divaky snaze vstrebatelna. Ani vyborne herecke obsazeni, ani genialni Hans Zimmer to nedokazali zachranit.

Evropa, Evropa (1990)

Zajimavy pribeh v mene zajimavem baleni.