Herkules: Vzkříšení (2014)

Akcni film s nevalnymi hereckymi vykony, znacne nesmyslnym scenarem, bidnou rezii a spatnymi akcnimi scenami (coz je jedine, co ten film mohlo udelat trochu zajimavy). Ve vysledku slabe, podprumerne.

Cesta zítřka (2014) odpad!

Neskutecny odpad. Vetsinou i slaby film dokoukam, ale v pripade Age of Tomorrow jsem vice nez pul hodiny nevydrzel. Od zacatku to vypada, jaka hodne spatna parodie, se scenarem tak spatnym, az se neda verit tomu, ze na to nekdo dal penize, s herci kterym nejdou verit ani nejjednodussi vyrazy, s efekty, ktere by pusobily smesne i pred 30lety ... Totalni odpad!

Noe (2014)

Herecky dobre obsazene, technicky dobre zvladnute, ale velke nadseni po shlednuti nepanuje. Vadi mi ta rozpolcenost, na jedne strane docela efektivni katastroficke fantasy a na druhe stane biblicka tematika riznuta psycholickym dramatem. Jeden z nejslabsich filmu od Aronofskeho.

300: Vzestup říše (2014)

S efekty je to tu obcas prehnane, nektere zpomalovacky v soubojich maji spise blize pocitacove hre nez realite, ale je to unosne, vizualne atraktivni a velmi dobre se na to divalo. Zpracovani je na velmi slusne urovni, akce je dost a je take dobre povedena, herci jsou uveritelni, dej ma tempo, patos na hrane. Prijemne prekvapeni.

Tichý zabiják (2013)

Jak byva u korejskych akcnich filmu bezne, je to po technicke strance velmi dobre, ale scenaristicky hrozne zmatene, prekombinovane a v uritych aspektech nesmyslne se zbytecnymi dialogy a tezko proniknutelnymi postavami. Takze jsem si uzival kvalitni choreografii bitek, bavil se dostatkem akce, ale samotnym filmem prilis ne.

13 hříchů (2014)

Namet sice neni originalni, ale to nijak nesnizuje zabavnost tohoto filmu. Thajsky original jsem zatim nevidel, tak nebudu porovnavat pouze hodnotit. Hlavni postava je obsazena vytecne - toho uslapnuteho noumu mu verim. Ukoly mne prisly napadite, napinave i v vtipne posouvali film pekne kupredu stejne jako transformaci hlavni postavy. Drobne scenaristicke nedostatky a nelogicnosti odpoustim, protoze jsem se bavil.

Ledová archa (2013)

Jeste ze ve filmu nebyly skoro zadne triky, protoze tech nekolik malo bylo katastrofalnich. Dvouhodinovy postup napric vlakem, vagon po vagonu obcas nudil, ale rada zajimavych napadu film zpestrila, stejne jako kontrastni sceny a velmi (a tradicne) dobra Tilda Swinton s Kang-ho Song a Alison Pill(ta skolni scena byla super). Akcnich scen je nekolik a prilis povedene nejsou. S velitilem odboje jsem se neztotoznil ani mi nebyl prilis sympaticky, spise lhostejny. Ve filmu jsem postradal jakoukoliv nalehavost, silnejsi emoce a ve vysledku pusobi prumerne.

Uvnitř (2007)

Drsne sceny, ktere na me svou absurditou a brutalitou pusobily spise komicky. Presto bych film slabsim povaham nedoporucoval, protoze krve tu tece dost. Bohuzel jsem postradal hutnou napinavou atmosferu a snimek na me spise pusobil jako drsnejsi cerna komedie, ktera po vetsinu casu byla vcelku povedena, ale v zaveru scenarista prestrelil a kvalita klesa.

Plivu na váš hrob 2 (2013)

Nepamatuji si uz na jednotlive torture momenty z jednicky, ale rozhodne vim, ze me bavila vice. Dvojka je bez napadu, vzdyt je preci takovych moznosti, jak zpusobit bolest .... Ve filmu je nekolik scenaristicky nesmyslnych mist a nekolik zbytecnych postav. A v revenge casti mi u hlavni hrdinky chybi nejake verohodnejsi emoce - opravdove zoufalstvi, rozkos z pomsty...... Slaby prumer.

300: Bitva u Thermopyl (2006)