Den som frykter ulven (2004)

Prumerna detektivka, malo napeti, minimum vysetrovani, spise se pribeh soustredil na vztah mezi dvema podezrelymi, u detektiva jsem postradal charisma a jako jeho milenku vybrat nezajimavou a neatraktivni zenu, take nepovazuji za stastnou volbu. Male plus za zaver.

Bez šance (2010)

Zacatek slusny, pak akcni rozjezd k nezpokojivemu tematu human trafficing. Bohuzel od tohoto okamziku pada uroven filmu strme dolu. A s pomoci mizerneho scenar s mnoha prazdnymi, nelogickymi misty a spatne rezii nebere tento pad konce.

Switch (2011)

Tupe, postradajici logiku s pouze prumernou akci.

Vzpoura v Kautokeinu (2007)

Jednoznacne vysoka kvalitka Thriler, drama dle skutecnych udalosti z drsneho prostredi Laponska 19 stoleti. Perfektni scenar, bezchybne herecke vykony, kvalitni rezie, zajimave prostedi je zarukou vyjimecne a nevsedni podivane.

Slova (2012)

Tak tohle me hodne bavilo. Film se zdanlive neprilis zajimavym pribehem o zacinajicim spisovateli, marne se snazicim prosadit az jednou nahodou objevi v Parizskem anikvariatu stary, nikdy nepublikovany roman od neznameho autora a vyda ho jako svuj roman. Perfektni kamera, nadherny soundtrack, dobre zahrane, velmi dobre napsane a to vse pod dohledem rezisera, ktery odvedl svou praci bezchybne.

Očista (2012)

Tak to je narez, hodne, hodne silny, depresivni film.

Hon (2012)

Opet ukazka bezchybne kinematografie nejvyssi urovne, coz je u filmu z Danska temer standartem. Opet bezchybny Mads Mikkelsem, perfektne zrezirovane dobra atmosfera, realne. Neni co dodat

Zápisník jedné lásky (2004)

Hodne dobry romanticky film, reziser odvedl dobrou praci, herecky bez chyby R. McAdams a R. Gosling, flashbacky velmi intelignetne vlozene, takze neobtezuji, nematou, nenudi .., dobry soundtrack a ma to neco navic, co dobry film musi mit. Pribeh je jednoduchy, ale to je v tomto pripade plus, nebot se soustredi pouze na hlavni tema a nerozptyluje dalsimi podruznosti. Jiz zacatek filmu naznacuje kycovitost a sentiment, ale reziser to dokazal udrzet tak akorat, takze z toho vychazi dalsi z vyjimecnych filmu.

Geurimja sarin (2009)

Delsi dobu jsem odkladal shlednuti tohoto filmu, protoze jsem mel pochybnosti, jak se korejci popasuji se zanrem detektivky. O to vetsi pak bylo me prekvapeni nad vysokou urovni scenare - velmi dobre napsane, srozumitelne, divakovi jsou postupne dodavany dalsi informace, ktery upresnuji zajimavay pribeh. Napeti po celou dobu nepolevuje, je to srozumitelne a divak se v tom snadno orientuje. Nema chybu a muze se rovnat s temi nejlepsimi detektivami.

Rivalové (2013)

Spickovy sportovni film z atraktivniho a vzacneho filmovaneho prostredi formule 1. Film je zivotopisny, nebot je natocen dle skutecnych udalosti a podilel se na nem sam Niki Lauda. Rush je excelentne zrezirovany a velmi napinavy. Takovyhle film se vidi vzacne.