Tajný život včel (2008)

Prijemny film, kvalitne obsazeny, v hlavni roli s D.Fanning, kterou jsem kdysi povazoval za vychazeji hvezdu sve generace, ale v posledni dobe o ni prilis neslysim. Film nepredklada pribeh prilis dramaticky, dynamicky, zasadni, ale pribeh obycejny, lec velmi silny, citlive natoceny, kde citime hloubku vztahu mezi jednotlivymi postavami.

The Yellow Handkerchief (2008)

Sympaticka romanticke road movie, s kvalitnim scenarem a vystavenou psychologii postav, solidne zahrane - obzvlast William Hurt a dobre zrezirovane. Maly, velky film. Bavilo me to.

Uvnitř tančím (2004)

Filmu s podobnou tematikou je docela dost, ale Inside I`am Dancing je jeden z tech lepsich. Rory O`Shea vklada do filmu dostatek humoru, dynamiku diky sve zivelnosti, touze zit, dobre se doplnuje s Michalem a fesna Eileen tomu pridava na atraktivite.

Nespoutaný Django (2012)

Stylovy Tarantino - hodne krve, nasili a akce michane s humorem. Nadprumerne dlohou stopar jsem vubec nevnimal, jak dobre jsem se bavil - film ma tempo, jde dopredu, je nepredvidatelny a hodne bavi. Jamie Foxx a mene znamy Ch. Waltz v hlavni roli nasledovani vynikajicim DiCapriem.

Hlas moře (2004)

Silne tema, velmi dobra rezie Amenabara, perfektni herecky vykon J. Bardema, velmi kvalitne scenar s duchaplnymi dialogy, komplexne zpracovanymi postavami. Nepostrada humor. Neni to uplne me tema a v otazkach euthanasie mam jasno, ale rozhodne po vsech strankach kvalitka.

Maurice Richard (2005)

Kvalitni sportovni film s dobovou atmosferou o hokejove legende prezdivane The Rocket. Sminek pusobi velmi autenticky. Me trochu delalo problem se dostat Maurici pod kuzi, kvuli je zadumcive a uzavrene osobnosti. I pres to, ze velky fanda hokeje nejsem, tohle to me bavilo.

Vedlejší účinky (2013)

Velmi dobry film. Scenar je trochu prekombinovany, ve skutecnosti by vse tezko dopadlo tak, jak si scenarista predstavuje, nebot je ve hre az na prilis mnoho promenych. Dalsi vytku ke scenari bych mel napriklad k prudkemu vzestupu Jude Lawa. Nejdrive spadne hluboko - celi zalobe, propusti ho z prace, manzelka(ktera je dost velka mrcha) od neho odejde a on tuto situaci velmi nahle a prekvapive uplne obrati - to na me pusobilo neskutecne a nepresvedcive. Jsou to ale detaily, ve vysledku Soderbergh prinasi velmi dobry thriller s chytrym (ne bezchybnym) scenarem.

Stoker (2013)

Velmi velmi dobre zahrane (zejmena Mia Wasikowska), se silnou tajemnou atmosferou, kvalitnimi dialogy dobrou rezii.

Mládeži nepřístupno (2013)

Tohle je hodne individualni zalezitost, zalezi jaky kdo preferuje humor. Pro nekoho to muze byt odpad, ale pokud ma nekdo rad drsny, sprosty, cerny humor az na hrane nechutnosti, bude to pro neho proste bomba, jako to byla pro me. Nektere pribehy jsou sice slabsi nez jine, ale vsechny dobre a nektere velice. Skutecne perfektne vymyslene, velmi originalni a zahrane na samem vrcholu – obsazeni je hollywwodska elita.

Podfukáři (2013)

Hodne lidi tomuhle filmu vycita nelogicke chyby. Jsou tu? – Ano jsou, ale pro to, aby film byl zajimavy, prekvapivy, aby si s divakem hral a manipuloval a to zde naprosto funguje. K tomu se pridaji povedene efekty, akcni sceny, rychle tempo, nekolik silny hercu, hlavni postavy, s kterymi se da snadno ztotoznit, propracovana rezie, kamera. Za me mezi TOP 10 2013