• Krátkometrážní

Wizards of the Lost Kingdom (1985) odpad!

To naozaj? Toto natocil H. Olivera v rovnakom roku ako Barbarian Queen? Premiera dva mesiace pred Barbarian Queen? Po tomto natacani musel prestat brat ine chemikalie. Mix Fantaghiro a Mrazika, ktory nevie ci chce vyzerat ako "prave" fantasy, alebo talianska rozpravka z '90s. Hlavny hrdinovia maly chlapec a bojovnik s ucesom nemeckeho prihriateho spevaka, ktory porazia duchov v jaskyni tym, ze zacnu spievat!!! A to este reziser vykrada dva roky stareho Deathstalkera, nie podobnymi scenami, ale scenami priamo z Deathstalkera!!! To som este nevidel. A masky a vyprava v ere "fantasy" (to je silny vyraz pre tuto sracku) osemdesiatych boli vselijake ale tieto kyble na hlavach a vianocky na krkoch to je moc aj na mna. Idem si pustit Barbarian Queen jednotku aj dvojku nech sa spamatam.

Ztraceni (2004) (seriál)

Prva seria v gumke trenky trhala a zvysok je najlepsia telenovela aku som kedy videl.

Life Cycles (2010)

Absolutny vrchol medzi bike movies. Co tato partia dokaze s kamerou je neuveritelne. Praca s perspektivou, hlbkou ostrosti, posun kamery pocas zaberu, a nasledujuce prechody do spomalovakov alebo normalneho tempa a v neposlednom rade hlavne s kompoziciou!!! Ta je uplne fatalna, profesionalny fotografy sa mozu ucit. Totalne poeticke a zaroven akcne a v kombinacii s vybornym soundtrackom je to cista pastva nie len pre bikerove bulvy. Masaker!

Ride the Divide (2010)

Paradny dokument o najtazsom zavode MTB - 2711 mil z Kanady do Mexika. Po filmarskej stranke brilantne natocene a genialne zrezirovane. Po par minutach ma to totalne vcuclo. Zavodnici su tak sympaticky a ludsky ze som im fandil jak hovado: Matthew - cerstvy otec, typek ktory mi pripadal ze by to dal v pohode o tyzden zas, a Mary ta ukazala co to je odhodlanie prekonat samu seba! Akoze cumim! Este raz parada.

Pád do ticha (2003)

EXCELENTNY pribeh, NEUVERITELNE SILNY pribeh, NESKUTOCNE natoceny. Pohlad do ludskej duse, pohlad na neporazitelnu volu prezit.

Disaster Movie (2008) odpad!

Warning! - naturalisticky komentar! Cumet do hajzla plneho sraciek je oproti tomuto hovnami ovesanemu grcu ako cumet na dvanastoskarovyumeleckysuperhodnotny velkofilm, a zaverecne fucking splachnutie by bolo oproti zaverecnemu fucking songu ako koncert Guns N' Roses po dvadsiatich piatich rokoch. Pomoooooooc!!!

Sedm životů (2008)

Genialny vyžmykany scenar vynikajuco natoceny. Prva polovica, obcas mozno troska pretahana ma lezerne naviedla na drahu 'cry story', a druha polovica to rozbalila s vyplakanymi kyblami. Willa Smitha mam celkom rad, ale az takto som ho doteraz nepoznal, spolu s Rosario Dawson nam vymetaju slzne kanaliky a aj ked je to mozno okate tak to funguje a nie je to ziadne samoucelne vyciciavanie. Je umenie natocit nieco taketo aby to neposobilo ako sentimentalny teroristicky utok, mnohy romanticky directory sa maju co priucit. Dojimave sceny su natocene krasne citlivo, detailna kamera spolu s vykonmi hercov... dovidenia.

Kyklop (2008) (TV film) odpad!

Ziadna kritika, na toto sa hodi jedine plnokrvny umelecky komentar: idem si dat lečo k tomu polku rumu a budem sa radsej hodinu a pol divat do toho kybla s kosou.

Legendy z Dogtownu (2005)

Na to, ze som totalny antiskejtak som bol z toho pekne v prdeli (ale na skejte som jazdil tak od cca 10 do 13 rokov, ale az taketo finty ako tu som nevedel:). Paradna jazda bazenmi a zivotom troch kamosov ktorych nakope do prdele slava, vystrihy a prachy. Ale nahovno to vsestko ked nemate poriadneho kamarata (samozrejme okrem skatu). Piatu hviezdicku davam za herecke vykony vsetkym zaradom, ktorym exceluje Emile Hirsch a Heath Ledger. V poslednej dobe jedna z naj snimok podla skutocnych udalosti, ktoru som videl.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Snimku som kukol po docitani knihy a nemohol som urobit lepsie. Kniha je autobiografia ktoru ked citate mate pocit ako by ste pocuvali vypoved Christiane z magnetofonu, a film tuto vypoved zobrazuje takze tazko porovnavat film - kniha ako pri adaptaciach romanov a podobne. Pre mna osobne bol silny zazitok aj jedno aj druhe (kniha je ale brutalne intenzivny zazitok!), obraz a pocit aky som si vytvoril pri citani som videl vo filme a to je velmi silne. Ak by som videl snimku bez predoslej znalosti kniznej predlohy asi by som hodnotil ovela horsie. Bez tejto znalosti by bol film suchy, rozhadzany, vela veci nevysvetlenych a vela by zostalo skrytych a nerozvynutych, ale ak to mate precitane, pri pozerani sa vam vynaraju veci ktore nevidiet, rozumiete preco sa stalo to a to, a co je za tym a tamtym. Je to velmi zaujimave pretoze asi nieje vela filmov o ktorych by sa dalo povedat, ze je dolezite poznat pred kuknutim kniznu predlohu. Film zachytava len cast z celeho pribehu a aj ta je obcas akasi nasekana a rozskakana, ale ako hovorim ked viete o co ide je to vyborne. Do tych dvoch hodin je vtesnane malo, ale aj tak je to dost, ak by sme chceli viac to by musel mat film mnohonasobne viac hodin. Prostredie aj postavy srsia autenticnostou, obcas som doslova na vlastnej kozi citil Christianine utrpenie a smutok striedane drogovou euforiou. Co ma vsak v polovici filmu napadlo a co mi chybalo, to bol rozpravac v podobe Christianinho hlasu pocas celeho filmu, to by podla mna pribeh neuveritelne zosilnilo!!! Celkovo je to jeden velmi silny, skutocny a smutny pribeh. Kazdopadne po dopozerani som sa uistil o nezmyselnosti heroinu... vzdy som uprednostnoval kokain.