Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Popravdě jsem nečekala, že tento film bude tak dobrý, jako je tu obíbeny, ale ono je. Emotivní, dějově precizní, herecké výkony dokonalé a velmi dobrý a nečekaný konec.. Opravdu vynikající filmový požitek, nenudil jsem se u něj a tak musím hrdě dát 90%

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

V mém okolí jsem známá tím, že mě přitahuji historiské a legendární příběhy, a tento mě fancinoval již od dítěte. Bájný král a jeho Excalibur, a tento film mě vrhl do velkých očekávání. A nezklamal. Perferktní práce Guye Ritchiho, děj se nevlekl, poutavý soudrack a pochválím i herecké výkony, kostými, SGI, dodržení příběhu a konec, 85%.

Hacker (2015)

Tento film mě zaujal po stránce kybernetiky a svým způsobem by měl brát vážně, protože se může stát. Dnešní doba bez počítačů zkrátka nemůže existovat a ani nebude, a neexistuje počítač, do kterého by se nešlo dostat, a antivirové programy jsou dnes k ničemu. Proto jsem taky očekávala nějaká momenty, kde by se svět v tomto měřítku kde by vynikly. Ale co mě zklamalo, jednoduchost dějě a některé dějové prvky samy o sobě za moc nestály, herecké výkon o průměru a ještě musím poukázat na chabý konec, proto dám 55%.

Rudý úsvit: Nová krev (2012)

Zdálo se mi to a nebo ne: Bez nápadu, bez dobré akce, herecké výkony podprůměrné a dějově slabé. Řečeno ve zkratce, ale úplně vážně. Zkrátka jsem očekávala víc a ono to bylo prostě naopak, 40%

Tudorovci - Série 4 (2010) (série)

Tuto poslední řadu hodnotím jako nejslabší, jsem pevně přesvědčena, že celá řada 3. a tato by se vešla do jedné, kdyby do nich nenacpaly tolik zbytečností a zbytečných detailů, a ani herecké výkony nejsou zrovna na vysoké úrovni, hlavním rolím chybí to nadšení a vcítění do role a proto vypadají nepřesvědčivě, je mi líto, rod Tudorovců si určitě zaslouží lepší zpracování a tak muím z lítostí dát 50%.

Tudorovci - Série 3 (2009) (série)

Na to, jak jsem vychvalovala druhou řadu, za to že se netáhla, jak ta první, jsem si myslela, že se scénáristi z toho poučili. Ale tak trochu jem se zmýlila. Třetí řada, na to, že má osm dílů, se táhla taky, sice né tak moc, jako ta první, ale i tak se dalo to této řady dát víc. Ale je tu ještě čtvrtá řada, tak uvidíme.... 65%.

Pokoj 1408 (2007)

Výborný začátek s dejem a hereckým výkonem Cusacka jsem byla velmi spokojena, ale po půlce, tedy konkrétně od scény, kdy je hlavní hrdina na pláži, od té doby se mi to pak líbilo míň a míň až ke konci se můj zájem odvrátil v opak, je to škoda, a tak 60%

Chata v horách (2012)

Co jsem to teď sakra viděla? Týpky co sledují bandu puberťáku, do toho nějaký rituál a smrt studentů, jo a málem jsem zapoměla na zombíky. Divná to kombinance, a nedává to smysl. A navíc to není ani moc horor, jako spíš kravina.... 10% z lítosti a škoda dalších slov.

Sněhurka a lovec (2012)

Tipické a další zpracování pohádky o Sněhurce, s hvězdným obsazením.do hlavních rolí. nevadilo by mi, že je to jen další z mnoha těch zmńovaných předělávek, ale co mi vadilo dost je právě ono obsazení Kristen Steward do role Sněhurky, nejen že jí nemusím už od prvního dílu té hovadiny Stmívání, protože neumí hrát, ale díky tomu tento film šel ze schodů dolů s kvalitou. Ale jinak to špatné nebylo a tak musím dát 60%.

Mandolína kapitána Corelliho (2001)

Válka z jiného úhlu pohledu a ze země, kde se tak moc neodehrávala, s hlavní rolí Penelopé Cruz a Nicolas Cage, s mnoha zbytečnými scénami a koncem, jenž za moc nestál. Takhle, řečeno v kostce, hodnotím tento film. Nejsem odvařená s tohoto žánru doplněným romantikou a dramatem... a tak musím dát 40%.