Hercule Poirot (1989) (seriál)

Čím ďalej, tým viac oceňujem tento seriál. Možno v ňom nie je toľko napätia a akcie, ale Poirot predsa nemá byť realistickou detektívkou. Zápletky Agathy majú často ďaleko od prísnej logiky, sú skôr úsmevné. Opakujúce sa motívy, (vrah je obvykle človekom dvoch tvárí, a spočítajme, koľkokrát si niekto roztrhol odev na mieste činu.. ;) niekedy až rozprávkové rozuzlenia. A predsa.. atmosféra, vtip, duchaplnosť konverzácií, a najmä: dokonalé stvárnenie Poirota. Ako to má ďaleko od plytkých a sterilných charakterov z novodobých kriminálok typu CIA.. Fanúšik Poirota je zamilovaný do Poirota. Seriál stojí a padá na ňom. A musím uznať, že viac stojí než padá, pretože David Suchet stvoril asi najvýraznejší charakter v dejinách. Moje TOP časti: 1. Vraždy podľa abecedy, 2. Vianoce Hercula Poirota, 3. Smrť v oblakoch, 4. Nemý svedok, 5. Zlo pod slnkom, 6. Cornwolská záhada, 7. Vražda na golfovom ihrisku, 8. Dáma so závojom, 9. Smrť pani McGintyovej, 10. Vražda v ulici Mews :)

Velká ryba (2003)

Nestáva sa mi často, že ma film nadchne viac než knižná predloha. Avšak mňa si tento menej temný, o to viac rozkošný a vtipný Tim Burton svojím filmovým spracovaním absolútne podmanil.

Mise (1986)

Vynikajúca dráma, ktorá predovšetkým funguje ako celok. Skvelý príbeh, herecké obsadenie, réžia, hudba, scenérie, silná téma. Pre mňa osobne jeden z vrcholov kinematografie.