Legenda o Mulan (1998)

Moja najobľúbenejšia disneyovka.. Čarovné prostredie starej Číny, skvelá hudba (navyše jej tu je tak akurát), mimoriadne sympatické postavičky... a má to vtip!!! Výkon Adyho Hajdu ako "slovenského" Mushu je len čerešničkou na torte.

Jak vycvičit draka (2010)

Nádherná rozprávka, v ktorej je všetko funkčne namixované.. smiech, napätie, love story, slzy, navyše podtrhnuté podmanivou hudbou.. zážitok pre dobrodružných snílkov po každej stránke. ;)

Hvězdný prach (2007)

Kúzelná rozprávka pre dospelých. Zo scény, kde Robert De Niro vyčeše Charliemu Coxovi vlasy, som šla do kolien. :))

Muž z Acapulca (1973)

Moja najobľúbenejšia komédia. Vtipná, (a že naozaj vtipná) originálna, inteligentná, plná nezabudnuteľných hlášok (".. já když vidím včeličku.... jsem k smrti dojat!") Jean-Paul Belmondo a Jacqueline Bisset sú dokonalou dvojicou v oboch rovinách príbehu. Oceňujem aj skvelú hudbu, bez ktorej by som si tento skvost nevedela predstaviť.

Lazebník sibiřský (1998)

Možno je tento film príliš patetický a tak (ach tak) sladký.. ale ja ho jednoducho milujem. Každý záber je pre mňa zážitkom - aj potom, ako narastá tragický rozmer príbehu a pohlcuje ten komediálny. A "leitmotív" Mozart je skrátka geniálny.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Jediné, čomu nerozumiem je, za čo vlastne dostala Kim Basinger Oscara... inak absolútne skvele sfilmovaný príbeh. Jamesa Cromwella ako záporáka som si vychutnala. 90%

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Najlepšia televízna konverzačka! Mnohokrát sa prichytím pri tom, ako si pri sledovaní správ v duchu poviem: toto som už videla.. to je celý Hacker.. tak by to povedal sir Humphrey... V našej rodine mnohé repliky zľudoveli, pretože sa dajú aplikovať v každej životnej situácii. Krásne na tom je, že hoci ide o nekompromisnú satiru, je podaná s ohromnou ľahkosťou, nadhľadom a svojím spôsobom dokonca láskavosťou. Môj TOP rebríček: 1. Výzva, 2. Kostlivec ve skříni, 3. Konečné rozhodnutí, 4. Morální rozměr, 5. Černá listina. Ešte musím podotknúť: Dabingové výkony sú absolútne dokonalé a trojica hlavných protagonistov (V. Preiss, F. Němec a L. Vaculík) by si podobne ako Nigel Hawthorne zaslúžila minimálne nejaký čestný titul. ;)

Zloba - Královna černé magie (2014)

Neuveriteľná zlátanina.. V závere som mala chuť ujsť z kina. To "akčné" finále a absolútne nefunkčný princ boli jednoducho na smiech.. Zaujímavý komentár: endrix

Tess z rodu D'Urbervillů (2008) (seriál)

Nádherné, dojímavé, uveriteľné. Výber Gemmy Arterton ako hlavnej postavy bol absolútne presný. Milo ma prekvapil aj Hans Matheson ako Alec a Eddie Redmayne ako Angel. V tejto minisérii funguje všetko.

Hercule Poirot (1989) (seriál)

Čím ďalej, tým viac oceňujem tento seriál. Možno v ňom nie je toľko napätia a akcie, ale Poirot predsa nemá byť realistickou detektívkou. Zápletky Agathy majú často ďaleko od prísnej logiky, sú skôr úsmevné. Opakujúce sa motívy, (vrah je obvykle človekom dvoch tvárí, a spočítajme, koľkokrát si niekto roztrhol odev na mieste činu.. ;) niekedy až rozprávkové rozuzlenia. A predsa.. atmosféra, vtip, duchaplnosť konverzácií, a najmä: dokonalé stvárnenie Poirota. Ako to má ďaleko od plytkých a sterilných charakterov z novodobých kriminálok typu CIA.. Fanúšik Poirota je zamilovaný do Poirota. Seriál stojí a padá na ňom. A musím uznať, že viac stojí než padá, pretože David Suchet stvoril asi najvýraznejší charakter v dejinách. Moje TOP časti: 1. Vraždy podľa abecedy, 2. Vianoce Hercula Poirota, 3. Smrť v oblakoch, 4. Nemý svedok, 5. Zlo pod slnkom, 6. Cornwolská záhada, 7. Vražda na golfovom ihrisku, 8. Dáma so závojom, 9. Smrť pani McGintyovej, 10. Vražda v ulici Mews :)