Dům plný strachu (1985)

Ja som sa tohto filmu ako dieťa tak strašne bála, že dodnes ma zamrazí, keď si naň spomeniem ;))

Teorie velkého třesku - Spor o cvrčka (2009) (epizoda)

"I wonder what the non-pathetic people are doing tonight." "Enjoy Oxnard!" Raj to opäť zaklincoval. Jedna z mojich TOP častí :))

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Hviezdne vojny boli vždy veľkolepé, ale nikdy nie takto patetické. Veľmi mi to kazilo zážitok, čo je pre mňa škoda. Akosi si ani neviem zvyknúť na nových hlavných hrdinov, väčšina mi nie je sympatická, čo je skôr môj problém, nemôžem to nikomu vyčítať. Nemyslím si, že to bol zlý film, ale duch starých vojen je tak nejak preč..

Kostka (1997)

Ten nápad bol naozaj skvelý, pritom vlastne jednoduchý. Tvorcovia si ani nemuseli dať tú námahu čokoľvek vysvetľovať, či len načrtnúť. Ono to bolo vlastne jedno. Išlo iba o proces, nie o mašinériu skrývajúcu sa za ním. A prekvapivo to stačilo. Jediná, ale pre mňa dosť zásadná vec v tom klaustrofobickom zážitku, boli niektoré herecké výkony. Ak je úplne celý film viac menej sústredený iba na ne, musia ma presvedčiť, čo sa v tomto prípade podarilo tak na 70%.

Dark (2017) (seriál)

Pustila som si Dark.. čakala som, že sa tam začne niečo diať. A čakala som prvú časť, druhú časť, tretiu časť.. momentálne som na šiestej časti, a stále sa nič nedeje. Len plno pochmúrnych tvárí, ku ktorým si nie a nie vytvoriť aspoň aké také sympatie. Dám tomu ešte šancu, ale zatiaľ sklamanie.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Tretí Indy ma bavil najviac, vrátane hlášok, deja aj hereckého obsadenia. Navyše mal tento príbeh okrem napätia a srandy aj zaujímavý myšlienkový presah, ktorý mi utkvel v pamäti: prečo hľadáš Ježišov kalich? Robíš to pre jeho slávu, či pre tú svoju?

Kominského metoda (2018) (seriál)

Na dnešné pomery zľahka nekorektný seriál o starých "dedkoch a babkách", v ktorom sa dohromady nič nedeje. Geniálny! :))

Pasažéři (2016)

Tomuto príbehu by stačila polhodina a v tom vidím zásadný problém.. ak by to bol jeden diel z Black Mirror, šla by som veľmi rada s hodnotením vyššie..