Pasažéři (2016)

Tomuto príbehu by stačila polhodina a v tom vidím zásadný problém.. ak by to bol jeden diel z Black Mirror, šla by som veľmi rada s hodnotením vyššie..

Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

Ani neviem, kde začať.. celý film mi prišiel ako jedna karikatúra: od hereckých postáv, cez ich stvárnenie až po scenár. K filmom s hudobnou tematikou bývam podstatne kritickejšia, to priznávam. Ale tu som nevedela nájsť nič, čo by mi dávalo zmysel, akoby tvorcovia ťahali z čarovného klobúka: raz vytiahli romancu, inokedy absurdnú grotesku, aby z toho vzniklo napokon niečo absolútne nesúrodé. Dve hviezdičky za to, že som bola schopná dopozerať to do konca.

Šťastná hvězda (2017)

Pre mňa veľké prekvapenie. Natočiť biblický príbeh tak, aby obsahoval všetko podstatné a bol navyše zábavný? Tomuto hovorím zázrak ;) Príbeh výborne funguje, nie je ani banálny, ani príliš výchovný, naopak je dobrodružný, fantastický, milo prerozprávaný pre malé deti a zároveň nenudil ani mňa. V porovnaní s najšpičkovejšími rozprávkami súčasnosti mu možno niečo chýba, ale za tú guráž, s akou sa podarilo tvorcom prerozprávať tak náročný biblický text, dávam plný počet.

Frčíme (2020)

Trochu mi tie súčasné trendy napchané do súčasných rozprávok začínajú vadiť.. S tým asi nič nenarobím. Inak sa mi však tento dobrodružný príbeh celkom páčil - najmä jeho záver, v ktorom bol nejeden fajnový nápad. Taktiež oceňujem každú rozprávku bez romantickej zápletky, ktoré jednoducho v rozprávkovom žánri nemusím. A ten koniec dojal. Úprimne. V prípade Pixaru som však zvyknutá na parádnejšie zážitky.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Hoci mám C.S.Lewisa celkom načítaného, jeho Letopisy Narnie som zatiaľ nečítala. Takže neviem, či to, čo chcem vytknúť filmu, vytýkam viac predlohe, alebo za to môžu filmári. Až do istej scény šlo totiž o krásnu fantasy rozprávku so zaujímavo vykresleným svetom. A potom prišla scéna, ktorá ma zamrazila. Z hľadiska kresťanskej alegórie mala síce svoju logiku, ale jej spracovanie bolo tak brutálne, že nedokážem pochopiť, ako sa mohla stať súčasťou príbehu určeného deťom. Preto nemôžem ísť s hodnotením vyššie.

matka! (2017)

Natočené možno pôsobivo, ale tá alegória sa veľmi nepodarila.. takže za mňa skôr priemer.

Hříšnice - Jamie (2020) (série)

Tretia séria predstavovala pre mňa prepad dolu. Nedokázala som pochopiť utrpenie hlavnej postavy, pripadalo mi umelo vykonštruované a nezmyselné. Ostatným hrdinom sa skutočne stalo niečo príšerné a traumatické, on sa však sám rozhodol, že bude v sebe pestovať obeť. To, ako neustále tlačil na svoje okolie, ma iba viac a viac utvrdzovalo v jeho sebestrednosti. Srátka nestal sa pre mňa hrdinom tak ako predtým napríklad Cora. Premena Matta Bomera v poslednej časti však bola pre mňa veľmi presvedčivá, a za niekoľko silných momentov nejdem nižšie.

Iron Man 3 (2013)

Už som si myslela, že pre mňa svitá na lepšie marvelovské časy. Za prvú polovicu filmu by som pokojne dala aj 5*. Rozohralo sa v nej niekoľko zaujímavých nápadov, najviac sa mi pozdával ten mandarínovský motív. V druhej polovici sa však postupne začal môj sen o dobrom marvelovskom filme rútiť a záver bolo pre mňa už scenáristické inferno. Za to, ako ma to však v prvej časti bavilo, dávam lepší priemer :)