Black Panther (2018)

A predsa marvelovka, ktorá zaujala. Hoci by sa mi žiadalo všetkého viac: najmä sme sa málo dozvedeli o minulosti aj súčasnom svete Wakandy, čo je škoda, pretože bola výtvarne zmáknutá perfektne. Hlavní hrdinovia boli sympatickí, potešil ma aj Martin Freeman. Aj jeho mohlo byť viac :))

Doktor Strange (2016)

Ďalšia marvelovka a asi to s nimi už definitívne balím. Z úcty k Benedictovi dávam dve hviezdičky a uznávam, že občas to bolo vtipné aj zámerne.

Broadchurch (2013) (seriál)

Broadchurch čisto ako detektívka neobstojí, ale ako dobrá dráma určite áno. A dokonca bol príbeh stále napínavejší a napínavejší, predposledné dve časti mali veľmi slušné tempo. Páčilo sa mi, ako sa vyvinula línia dotknutej rodiny. A ešte sa mi páčila tá ľudskosť, čo z toho vyčnievala stále viac. Chladných temných drám bez svetla na konci tunela mám už akosi dosť.. :)

Devs - Epizoda 8 (2020) (epizoda)

Ten nápad sa mi veľmi páčil. Atmosféra to však vyhrala nad príbehom a príbeh má u mňa vždy prednosť.

Příběhy ze Zeměmoří (2006)

Krásne koncentrovaná a vypointovaná myšlienka, ktorá síce neuspokojí našu chuť po väčšom dobrodružstve a akcii, ale je natoľko silná, že drží príbeh pohromade. Úžasné výtvarné stvárnenie dobra a zla.. naozaj som mala v závere husiu kožu..

Příběh o princezně Kaguje (2013)

Nádherná animácia.. akoby sme sa v každom zábere pozerali na japonskú ilustráciu. Vzhľadom na to, s akou pracnosťou bol film urobený, nemôžem ísť s hodnotením nižšie. Príbeh je veľmi jednoduchý, ale krásny, musíte naň byť však naladení, lebo v ňom prevažuje poézia nad epickosťou.