Avengers (2012)

To, čo marvelovkám skutočne chýba, je poriadny príbeh. Osudy hlavných hrdinov idú ako cez kopirák, iba je každý oblečený do iného habitu. Spojiť ich príbeh do spoločnej akcie sa síce tvári sofistikovane, ale scenáristicky to zas toľko zabrať nedalo. Oceňujem aspoň, že tento film ponúka o čosi viac napätia, ale inak je to opäť taká detská záležitosť.

Meraviglie: La penisola dei tesori (2018) (seriál)

Taliani sa vedia ohromne chvastať. A čuduj sa svete, v ich prípade mi je to naozaj sympatické, pretože oni sú vo svojom nadšení tak presvedčiví a úprimní, že im to zhltnete aj s navijákom. Taliansko je tiež jednou z najfascinujúcejších európskych krajín, je totiž výkladnou skriňou našej histórie so všetkými možnými architektonickými vplyvmi od antiky cez Byzantskú ríšu, stredovek, renesanciu až po súčasnosť. Kto ho má rád ako ja, ten si v tomto dokumente príde na svoje.

Dobrý doktor (2017) (seriál)

Možno budem príliš kritická, ale toto mi príde ako podpriemerný seriál s postavami podľa šablóny, odfláknutým naivným scenárom a asi najhoršou hudbou, akú som za posledné roky počula. Chápem, že ak by som mala 16, možno by ma zaujal. Nechápem však to všeobecne vysoké hodnotenie.. kam sa podeli nápady? Asi sa v súčasnosti točí priveľa.

Duna (1984)

Začalo to tou zvláštnou verneovsko postapokalyptickou scénografiou, ktorej štylizácia mi k žánru Sci Fi ako takému vôbec nesedí. To, čo u Davida Lyncha môže fungovať inde, tu nefungovalo vôbec: odosobnené postavy, ktoré sa viac rozprávajú sami so sebou než medzi sebou, úplná absencia bežného života a bežných postáv, bez ktorých je tento príbeh úplne umelý a nezmyselný spôsobili absolútnu absenciu akéhokoľvek stotožnenia sa a prežívania s hrdinami a pocit neuveriteľnej únavy z filmu.

Giri / Haji (2019) (seriál)

Myslím, že seriál utrpel nejednoznačnosťou, akou cestou sa má vlastne uberať. Je to škoda, lebo v závere tak u mňa prevládali skôr rozpačité pocity. Tiež postava hlavného hrdinu ma neupútala ani herecky, ani jeho osobným príbehom. Najzaujímavejšou postavou pre mňa zostáva Rodney v skvelom stvárnení Willa Sharpea, ktorý prežíva svoju veľkú drámu aj s pre mňa nečakaným vyústením a taktiež Yuto.

O Džaudarovi a jeho bratoch (1988) (TV film)

Tie inscenácie sú dnes už trochu úsmevné, ale napriek tomu sa v tomto prípade jedná o krásnu rozprávku s výbornými hercami a sympatickým hlavným hrdinom. Musím povedať, že tie slovenské rozprávkové inscenácie ma už ako malú bavili oveľa viac než české - mali väčší šmrnc a väčšinou lepší príbeh. Jozef Holec aj Zdena Grúberová boli vynikajúci, ale najviac ma bavil Ľubomír Paulovič, ktorý si zahral preňho netypickú kladnú rolu a bolo radosť naň pozerať.

Mandalorian (2019) (seriál)

Tak toto sa podarilo! Mne tá atmosféra vrátane perfektnej hudby pripomína sci-fi western a nečakane to absolútne zapadá do celej Star Wars línie. Skvelé:)