Sociální dilema (2020)

Nie že by to bolo úplne k ničomu. Možno by bolo zmyslupné pustiť to deckám, ktoré takýto dokument ešte môže pozitívne vydesiť. Mne osobne to neprinieslo nič nové, na čo človek so zdravým rozumom nepríde aj sám.. ale možno je to práve o tom, že niektorí (hlavne mladí) ľudia sú už tak zmagorení, že potrebujú takúto polopatistickú prednášku prešpikovanú kvázi emotívnym filmovým príbehom..

Criminal: Velká Británie - Alex (2020) (epizoda)

Zatiaľ zo všetkých videných častí výnimočná epizóda s výborne rozohranou psychológiu a mnohými otáznikmi v závere. Konečne prípad, ktorý mal nie len spád, ale aj parádnu pointu a herecky presvedčivého Kita Haringtona.

Fatima (2020)

Fatima patrí určite k tým lepším filmom s kresťanskou tematikou. Tvorcom záležalo na castingu, čo je dobre: herecké výkony počnúc deťmi sú presvedčivé a postavy vzbudzovali sympatie. Príbeh je natočený z pohľadu Lucie, ktorej odhodlanie držať sa pravdy jej prináša samé trápenie. Najviac kruté bolo pokušenie, ktorej súčasťou boli jej najmilovanejší a ktorého pointa spočívala v zákernej logike: Povedz, že si klamala a tvoja rodina bude šťastná, vytrvaj v pravde a prinesieš jej katastrofu. Nepodľahnúť tomuto lákadlu nebolo jednoduché. Bola to najsilnejšia myšlienka a odkaz celého príbehu Zjavenia pre mňa osobne. Pravda je väčšia ako šťastie. Aby som však bola aj trochu kritická, pre mňa bol najväčším sklamaním záver. Filmu úplne chýbal dramatickejší dejový oblúk. Odrazu strih, pár viet počas tituliek a choďte domov. Je to veľká škoda.. Taktiež na sentiment v hudobnej zložke akéhokoľvek kresťanského filmu si nedokážem zvyknúť. Odpútať sa od tohto sentimentu by určite prinieslo svoje ovocie. Každopádne som spokojná a čas strávený v kine vonkoncom neľutujem.

Svet v obrazoch (2009) (pořad)

Jedna z mála relácií, ktoré si pozriem v televízii. Skvelá moderátorka a pekné reportáže - keby takýchto počinov bolo na RTVS viac..

Tenet (2020)

Nolan akoby neustále prekračoval vlastný tieň a napriek bombastickej forme tomu niečo chýbalo. Nie že by som sa tie tri hodiny nudila. Len som si za tak dlhý čas nestihla vytvoriť akýkoľvek vzťah ku komukoľvek vrátane hlavného hrdinu. Do komplikovanosti jeho formy sa nejdem púšťať, nebudem tvrdiť, že som to pochopila alebo nepochopila, ani či som tam vnímala nejaké diery v logike. Nemám geniálnu pamäť a v tak rýchlom tempe bolo pre mňa nemožné udržať si v nej všetky detaily. Problém je, že mi je to v konečnom dôsledku jedno a nemám potrebu film vidieť a analyzovať znova. Prvý Nolan, ktorý ma nechal chladnou. Zaujímavý komentár. xxmartinxx.

Legion - Season 1 (2017) (série)

Tak toto je poriadna psycho jazda! Dávno som nevidela niečo podobne originálne. Páči sa mi, ako réžia chŕli jeden nápad za druhým a nepoľavuje ani v závere. Človek sa snaží zorientovať a keď už má pocit, že začína rozumieť, prásk! Šup s ním do prázdna. Musím uznať, že ma to baví :))

Nit z přízraků (2017)

Táto niť akosi nikam nevedie. Sledujeme príbeh zvláštneho vzťahu, ktorý tiež nikam nevedie .. celý čas sa snažíme pochopiť jednanie postáv, ale nikto z nich nám v tom nepomôže. Takže výsledná výpovedná hodnota aj moje citové zaangažovanie sa blíži k nule. Moje tri * venujem peknej róbe, do ktorej je tento prízrak oblečený.

Unplanned (2019)

Odkaz filmu hodnotím zo svojho pohľadu za 5*, ale to spracovanie žiaľ max. za 2*. Chcela by som sa dočkať filmu o takýchto dôležitých témach, ktorý nebude natočený béčkovo. S kvalitnou hudbou a nie týmto melodramatickým "popcornom", s dobrým scenárom a réžiou. Žiaľ, tu sa mi opäť nedostalo ani jedného. Každopádne nechcem ísť s hodnotením nižšie, už len vzhľadom na to, že téma potrat sa stáva v našom prostredí akýmsi tabu - avšak už nie z konzervatívneho ale z liberálneho hľadiska. Diskutovať o ňom ako o niečom morálne neprípustnom vás pomaly diskredituje. Takže za odvahu dávam jednu hviezdičku navyše.

Perry Mason (2020) (seriál)

Uvedomila som si, že máme tendenciu byť kritickejší pri filmoch a seriáloch, ktorých predlohy máme prečítané. V tomto prípade teda kritická veľmi nebudem :) Ak má byť toto prequelom k ďalším sériam, tak sa na ne celkom teším. Malo to dosť pomalý rozbeh, ale postupne ma to celé silno vtiahlo do deja a atmosféry. A to aj napriek tomu, že záver nebol úplnou satisfakciou. Počiatočné rozpaky voči hlavnému hrdinovi sa pomaly menili na sympatie, čo je u mňa tiež dosť dôležitým prvkom na miske váh. Takže za mňa dobré a som zvedavá, čo bude ďalej.