Honba za diamantem (1984)

Je to síce taký klasický popcorn, ale perfektne natočený, so skvelými hláškami a veľmi zábavnou dvojicou - trojicou. Skrátka to funguje.

Královna (2006)

Téma ide tak trochu mimo mňa, ale Helen je úžasná.

Dluh (2010)

Škoda toho finále.. inak by to bolo za 5.

12 opic (1995)

Skvelá pointa, skvelé prevedenie. Hoci Bruce Willis nepatrí k mojím obľúbencom, bol asi najlepšou možnou voľbou pre tento film. A Brad Pitt je úchvatný..

Dobrý Will Hunting (1997)

Vždy som mala rada Robina Williamsa skôr v týchto vážnych dramatických úlohách než v komédiách. Pre mňa je on najsilnejším článkom. 80%

Smrtonosná zbraň (1987)

Parádna záležitosť s geniálnou dvojicou Gibson - Glover. Túto jazdu si človek vychutná od začiatku do konca.

Amadeus (1984)

Tento film je do veľkej miery fikciou a tak ho treba chápať od prvých minút. Pre mňa je viac zobrazením protipólov: genialita verzus priemernosť, sebaistota verzus závisť a zakomplexovanosť. Nech sa naň pozeráme akokoľvek, natočený je nádherne. Milošovi Formanovi to skrátka myslí. Dokáže namixovať kokteil emócií takým úžasným spôsobom, že vás nenechá ľahostajnými. A navyše je tak vtipný!

Agatha Christie's Poirot - Tragédie o třech jednáních (2010) (epizoda)

Tento Poirot možno nie je brilantne natočený, ale má isté čaro. Najmä finále v divadle (hoci s teatrálnosťou to trošku prestrelili) je pôsobivé. Poirot je zaskočený, sklamaný, smutný, zúrivý - a to sa mi na ňom páči.