Den nezávislosti (1996)

Tak strašne nudný (veľko)film aby človek pohľadal...

Klub poslední naděje (2013)

Ja neviem.. na tak silnú tému tento film plával iba na povrchu.. do očí bijúca fyzická premena Matthewa McConaugheyho bola na tom všetkom najpútavejšia už len preto, že sa nedala prehliadnuť.. možno tam padla jedna dve vety, nad ktorými sa dalo zamyslieť, ale stačilo to? Mne nie.

Sedem svedkov (1967) (TV film)

Jednoducho riešená účelná réžia, vcelku dobré herecké výkony.. ale bohužiaľ.. charaktery vykonštruované a neuveriteľné.

Maigret - Maigret a případ mrtvého muže (2016) (epizoda)

Je možné, aby ma anglický Maigret bavil viac než francúzsky..?? Zdá sa, že je, lebo toto bola famózna detektívka! Rowan Atkinson možno typologicky do úlohy charizmatického detektíva celkom nesedí, ale herecky ho zvláda s prehľadom. (Treba vidieť v pôvodnom znení.. predabované je to minimálne o hviezdičku nižšie.)

Maigret - Maigret klade past (2016) (epizoda)

Vždy som si myslela, že dobrý komik dokáže zahrať dobre čokoľvek. (Naopak to vždy neplatí) A myslím si tiež, že je škoda celých tých dlhých rokov, kedy Rowan Atkinson robil pred kamerou zo seba iba šaša.. úloha Maigreta mu totiž dosť svedčala. Celkové spracovanie je veľmi (akoby povedali bratia Česi) koukatelné a na to, že ide o britský počin a tak silne zakorenený francúzsky fenomén, akým Maigret je, som ani raz neriešila, či je aj dosť "francúzske." Jednoducho dobre zvládnutá detektívka. Bodka.

Labyrint (1986)

Veľmi by som si želala, keby túto parádičku natočili v súčasnej dobe s poriadnou dávkou trikov, super-peckových efektov, skrátka pod taktovkou Petera Jacksona! Ale vážne: očaril ma príbeh, neočarilo ma jeho stvárnenie. Niekedy balansovalo na hrane vkusu a hnusu. A David Bowie.. pri všetkej úcte.. ako kráľ škretov podľa mňa neobstál. Zato Jennifer Connelly bola úžasná!! Škoda.. nadšenie tak zostalo niekde na polceste.

Sherlock - Skomírající detektiv (2017) (epizoda)

Malo to trochu viac hlavu a pätu než posledné štyri časti dohromady, ale.. ten náboj a sviežosť prvých dvoch sérií je skrátka preč. Uvidíme, čo nám pripravili tvorcovia na záver...

Johnny English (2003)

Moja rastúca slabosť pre Bena Millera spôsobila navýšenie o jednu hviezdičku, inak mi to vlastne neprišlo až také zábavné a prítomnosť Johna Malkovicha ma doslova otravovala.. jeho herectvo sa vôbec k danému žánru nehodilo, pripadalo mi to, že nemá vôbec zmysel pre anglický humor a tým pádom ani pre tento film.

Malý Nosáček (2003)

Naozaj prekrásna (a úžasne pekne nakreslená) rozprávka, presne môjho gusta: tajomný hrad, čarodejnica, kúzla, zakliata princezná .. skrátka paráda! Len za hudbu stŕham hviezdičku, tá sa veľmi nevydarila. ;)

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Vaiana sa mi na druhý pokus páčila ešte viac ako na prvý a na tretí ešte viac ako na druhý, preto nemôžem inak, než ísť s hodnotením úplne hore ;)) Hoci rozbeh trvá na môj vkus trochu pridlho, od chvíle, ako sa Vaiana stretne s Mauim, naberie príbeh rýchly a vtipný spád, ktorý nám prvú polhodinku dokonale vynahradí. A hoci to málokedy priznám, slovenský dabing je v tomto prípade fantastický (resp. Lukáš Latinák je fantastický) a oveľa vtipnejší než český. Mimochodom scéna, v ktorej sa Vaiana na konci opäť stretáva so starou mamou a vracia sa po srdce do mora, je jednou z najkrajších, aké som kedy videla.. a nielen v rozprávkach.