Ro(c)k podvraťáků (2006)

Kdo nemá mámu, má Cřestýše. Já mám mámu, ale Chřestýš by byl občas prima odlehčení. Taky bych brala toho psa a naopak mafiána Postráneckýho bych nechtěla doma ani omylem. Takovej nepříjemnej chlap, no řekněte. Jo a ten jeho poskok, kterého hraje pan Rímský, byl ale vostrej co? No ale na drsňáky z Emeriky nemá, to zase ne. Ale na Česko dobrý. Ovšem naprosto luxusní je starosta, to je vážně ňuňuňu, jak nemám Honzíka ráda, tady si u mě moc polepšil. Skvělá muzika. Kluci, dobrý, lepší než Snowborďáci a rozhodně lepší než Rafťáci. Jo a pan Sloup, v roli dědečka, no tak ten je výbornej, nejlepší, kouzelnej.

Hostinec „U kamenného stolu“ (1948)

Tohle je opravdu jeden z mála filmů z těsně poválečných let, který se mi líbí, má plnou atmosféru doby, kdy moje babička byla mladá, pánové džentlmeni a dámy a dívky věděly, co se patří. Svatopluk Beneš a Rudolf Hrušínský (Božínku, ten byl tak hezkej :)) tu předvádí luxusní herecký koncert. Je to úžasný, zábavný, milý, vtipný, kouzelný film.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008) odpad!

Tak tohle bylo fakt hnusný. Nechutný a ještě nudáááá! Všichni se smáli a já ne, takže mám zase škraloup. Ale zase u mě mají další škraloup Sandler, ten už se ze škraloupů asi nevyhrabe, Smigel, Apatov a Dugan.

Černý rytíř (2001) odpad!

Ignorantská královská společnost Giliama Jugerespíra uvádí divadelní taškařici "Vyslanec ze Šaškotutu na dvoře krále Čumoše. Jedna replika za vše:" Musím obdivovat jeho zápal. Již dlouho není směšný, ale nechce zábavu ukončit."

American Horror Story - Freak Show (2014) (série) odpad!

Dávám odpad a to je ještě slabé slovo. Asi nejlepší pro mě byla první série. Vždy jsem se těšila na další. Přestože série z domu čarodějek mi lezla malinko na nervy, protože ke konci z toho scénárista a režisér udělali strašný blábol, tahle série je bez debat nejděsivější. Čímž nemyslím nádherné zrůdičky. Je to normální hororové porno, které končí tak šíleně, že jsem z toho vážně šokovaná ještě nyní. Byla jsem ale statečná a poctivě dívala na všechny díly, protože jsem tomu chtěla dát šanci. Nebo že bych byla takovej úchyl? Jo, jsem úchyl a jakej. Ale co je moc, to je moc.

Věc (1982)

Je to napínavý? Nee, je to šíleně děsně moc moc moc strašně napíííínavýýýý! Napíná vás to až k zblázněnííííí. Já se tak bála, že jsem si musela skoro pořád zakrývat oči, nebo alespoň hryzat klouby.Mrááááz až praští, tma, nehostinná základna plná vědeckých a jiných magorů, vyjma kurta Russela, ten je moc hezkej a jedinej normální. No, je to už dávno, ale pořád se bojim, když to vidim. Výborná Věc.

Hindenburg (2011) (TV film)

Takže tady máme: pečlivě připravený atentát, přesně načasovaná bomba a nakonec se vše zvrtne kvůli počasí. Dále tady máme hezký milostný příběh, pak matku slepici, která má místo mozku v hlavě hélium, trotla se psem, který neváhá zničit život jedné rodiny, jen aby si řekl své a byl středem pozornosti, gestapáka, který už přesně ví, co bude dělat příštích 8 let, etc. etc. Na německou produkci velice dobrý film. Příjemní herci, neotřelá milostná scéna, logické dialogy, dobrá výprava, kostýmy. Moderní skladba v úvodu filmu a na jeho konci měla zřejmě odlehčit, myslím, že to nebylo potřeba a zdálo se mi to zbytečně poplatné Holyvodským trendům. Mnozí tu kritizují rychlost hoření versus pomalost dění na palubě. Jasně. je to značný nepoměr, včetně takového detailu, jako lodi zapíchnuté kolmo do země a již téměř shořelé a vzápětí střih a záběr na rovnou palubu. Mě to nevadilo. Titanic se potápěl necelé tři hodiny a Hindenburg shořel za 34 sekund. Do toho se fakt vejít nedá :).

Anonym (2011)

Jasně, každý Shakespeara nemusí nutně mít rád. Taky na to nemám každý den náladu. Ovšem myšlenka, že ty hry napsal někdo jiný, je naprosto excelentní. Kdyby tomu tak opravdu bylo, jako že je to regulérně pravděpodobné (sory Kennethe :)) a Will ve skutečnosti byl opravdu takový chudák, jako tady v tomto filmu a hry napsal, v podání Rhyse Ifanse, jistý vysoce postavený šlechtic, věřím tomu. Scéna a výprava jsou krásné, výborné dialogy, luxusní zápletka a naprosto překvapivé rozkrytí na konci příběhu. Krásný, velkoryse pojatý a zábavný film.

Loft (2008)

Tak teda Loft je luxusní, to je nad slunce jasné. Mít takové skvělé vysuté vysokonadzemní působiště, kde vás manželka nebude prudit a budete si moct dělat úplně! co chcete, to je skvost. Ovšem, nesmíte to po*rat. Čímž se myslí, nesmíte si to zkomplikovat. To znamená, že ideální je mít loft sám pro sebe. No, ale to není tenhle případ. Tady se dělí o loft pět chlápků, jeden každý má nějakou libůstku a loftík využívají po svém. Dalo by se říci, že všechno skvěle klape. Ale ouha, jak se do techtlů a mechtlů přimontuje láska, je po klídku a užívání si nevázaných radovánek. A to ještě není všechno. Taky tady máme dost nervující muziku, která vás provází celým filmem, abyste si byli jistí, že to nebude jen tak nějaká loftíková konverzační pátry.

Komorník (2013)

Takže tenhle film má několik hodin. Pro mě. Ale i v těch dvou oficiálních hodinách stačilo Bílým domem prosvištět hafo prezidentů, které obsluhoval Forest. Ne Gump, to jen tempo vyprávění jej letmo připomíná, ale fakt jen z obrovitánské meziplanetární dálky. Uf, ale řeknu vám,bylo toho na mě moc. Jako když se kolotočujete na dětském kolotoči, krajina kolem je pořád stejná, někdo furt zrychluje, vám se motá kebule, bojíte se seskočit. Pak najednou seskočíte, máte toho už fakt po zuby. Forest je skvělej, o tom žádná. Prezidenti taky, jeden jak druhej byli zmáknutí velice profesionálně. Mě se nejvíc líbil Reagan, i když jen tady ve filmu. Nějak jsem prošvihla Bushe, to už ten kolotoč měl přetížení asi 10G no a zastavilo se to až u Obamy. To není spojler, tak to fakt v Americe je. Mají černého prezidenta a vlastně to trvalo od válek Severu proti Jihu jen 147 let. No a na závěr bych jen chtěla dodat, že paní Gainesová vypadala čím dál mladší a že se mi ten film líbil.