V elektrizující mlze (2009)

Takže nejdřív ze všeho si říkáte, že je Robicheaux podobně ukecaný, jako svého času detektiv Marlove. Jen není tak sarkastický. No a pak si říkáte, Ježiš, tak já to nechápu, co je to tady těma lidma? Jsou nějak zamrzlí v jiným století, nebo co. A pak hledáte to mystično, který je avizovaný. No a najednou ho máte se vším všudy a moc zajímavý. Tommy je výbornej. Pomalu, jistě a trpělivě se prokousává kostlivcema jihu. A k tomu máte naservírovanou luxusní muziku z doby, kdy ještě černoši v domácnostech bílých zaměstnavatelů museli nosit bílé rukavice. Nejlepší song je La Terre Tremblante, užijete si to. Parádní detektivka.

MacGyver (1985) (seriál)

Já jsem MacGyver. Zjistila jsem to už dávno a pořád mě to nepouští. Jsem děsně šikovná a pragmatická a udělám z vody svíčkovou a z ničeho postavím hrad. Bože, jak já se těšila na každý díl a na MacGyverovi geniální nápady a vychytávky. Chytrej kluk, bezva seriál.

Jarní úklid s.r.o. (2008)

Tý jo, takovýhle úklid bych možná i brala, páč bych se při tom nenudila a přiučila se nějaké hygienické fígle. Moc hezký film, moje milá Emily je kouzelná, Amy je odhodlaná a tak prostě je to tak dohromady pěkně skloubené, že až je vám místy do pláče a pak zase dobrý.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Tužku nepotřebuje, šikula je to. Vlastně nepotřebuje skoro nic, stačí mu jedno tričko a je to první agent v mém životě, co jezdí busem. Taky má paměť jako slon a vůbec, je moc cool. No, takže se na to mrkněte, stojí to za váš čas. Je to chytrý a místy i vtipný.

Zelená karta (1990)

Gerarde, ty žroute! Všechno sežereš! Nikdo tě nebude mít rád! Nebo bude?

Bez soucitu (2010)

Takže zase tady máme nesourodou dvojici agentů. Jeden je inteligentní mnohajazyčná encyklopedie, provozuschopná na diplomatické půdě. Druhý je mačo a požirač sýrových burgerů a vyholená hlava Travolta, jak jste ho ještě neviděli. Je tak přehranej, že mi nezbylo, než mu ty skoky přes zábradlí s otevřenou pusou věřit. Nakonec, všechny tyhle věci jsou vlastně pohádky pro dospělé, tak proč ne. Dobrý jednoduchý akční filmeček.

Špinavý prachy (2014)

Jo! já to věděla! Soráč, nemůžu napsat, co jsem věděla, páč to by byly bojlery a to by nebylo správný a pak byste mě museli zabít, rozřezat, zabalit pečlivě do mikrotenové fólie, skladovat v mrazáku a po částech likvidovat. Takže tahle, téměř až do konce, konverzačně kinologicky super krimoška mě bavila a klíďo si to zítra pustim znova, je tam ještě spousta kotlů a sudů k prozkoumání.

Obřad (2011)

A víra Tvá Tě uzdravila! V tomto případě víra v ďábla, démona, či jak je libo a také víra v Pána našeho, Ježíše Krista. Přestože se valná většina příběhu odehrává v samém církevním středu, ve Vatikánu, úloha církve zde není podstatná. Stále je tu nejdůležitější víra a rozhodně praxe. Tento film není o akci, ale o myšlence a v žádném případě bych jej nenazvala hororem a nehodnotila jako béčkový. Chápu však zdejší trend hodnotit jej hůře, neboť téma je těžké a my stále jen čekáme na ten vymítačskej mazec,kterej se nekoná tak, jak by si jej někteří představovali a na ty hordy prchajících démonů a na toho Constantina s cígem. Jak zde píše jeden z mých ostře sledovaných:... může přijít zábavné tak akorát pravidelným posluchačům nedělních blábolů pana faráře. A má pravdu. Zábavné to není vůbec, je to super :).

Reportér (2012)

Zvláštní film s výraznou retro atmosférou z doby, kdy v jižní Americe proudily stohy dopisů od různě provinivších se vězňů, směrem k jižanským patriotským kráskám a zase stohy dopisů směrem od krásek zpět do lochu k těm vězňům. Vše s láskou a vírou a přesvědčením, že se ti magoři v lochu vlivem korespondence napraví. Doba se lámala, z jižanských domácích paniček se začaly stávat pomalu, ale jistě, emancipované, samostatně výdělečně činné jednotky, které si svůj život chtěly řídit samy. Stejně tak zde nadupaná Nikol Kidman. Svůj život si však řídí jen do té doby, než se její korespondenční "přítel" vyhrabe díky jejímu značnému úsilí z lochu a začne uplatňovat nárok na písemně přislíbené záležitosti. No, být vy v té době v kůži Zaca Efrona, nevěřím, že byste se do takové sexy baby, která se nebojí, v rámci pomoci ubohému, nespravedlivě na doživotí odsouzenému vrahovi, masturbovat v návštěvní místnosti lochu, nezamilovali. Upocené vedro, krokodýli, bažina, surová brutální nakládačka pro gaye, vůbec mě ta Florida nelákala. John Cusack, maximálně skvěle odporný, Matthew McConaughey výborný.

Santa je úchyl! (2003)

Ha ha, tak to je mazec, takže kdo máte rád romantické vánoce, raději si tohle vůbec nepouštějte. Dostala jsem tenhle film od svých dětí pod stromeček. Přesně to jsem potřebovala. Báječná vzpruha po předvánočním maratonu. Díky :D.