Cesta (2009)

Jsem z toho tak moc unavená a vyčerpaná, že asi ani nemám depku. Strašný. A zase, jako vždy, když vidím apokalyptické vize, mám cukání sušit chleba, schraňovat toaleťák, vyrobit si krabičku první záchrany. Znáte to: provázek, sirky....kulovnice, vzpomínky na lepší časy...

A.I. Umělá inteligence (2001)

Tenhle film mě děsí a navěky bude!......také si v jednom daném okamžiku vždy vzpomenu na pohádku o sedlákovi, který vyhodil svého starého psa na smetiště a pořídil si nového ....... Srdce mi usedá!

Bounty (1984)

......tenhle film jsem viděla podruhé. Tenkrát.....tenkrát, jsem byla rozhodně na straně posádky, na straně těch, kteří chtěli svobodu, volnost, jak morální, tak fyzickou. Vůbec jsem neřešila, stejně jako oni, otázku zodpovědnosti a samozřejmě také víry, která v té době (příběhu) byla "mezi křesťany povinná". Představitel kapitána, Antony Hopkins, byl pro mě tenkrát obrazem mých učitelů, neustále mentorujících dospěláků. Nenáviděla jsem ho. No a dnes....bych jako Mel Gibson udělala znovu to samé, jen s tím vědomím, že každý lidský skutek a čin si vždy ponese své následky, ať dobré, nebo špatné. A kapitán?....je mi ho líto. Suchara. Někdy i vzdělaný utone ve své vzdělanosti. PS: nádherná muzika, krásná příroda, výborní herci.

Poslední plavky (2008)

Nejšílenější Česká Soda best ever. Chápu zdejší estéty, namouduši je mi jasné, proč tak nízké hodnocení. Já dávám za pět královské nadsázce, skvělým Čtvrtníčkovým glosám a celému "příběhu" od jednoho Českého rybníka. Líbila se mi hudba, luxusní úvodní song nazpívaný Lou Fanánkem Hagenem a supr hobojová podmalba "klidnějších scén :D". PS: jo sumec.....tak toho fakt nesmíte brát vážně. Ale hlavně nesmíte brát tak moc vážně sami sebe.

Kontakt (1997)

Mít možnost cestovat na druhý konec vesmíru rychlostí světla červí dírou, přežít to.... a na konci se setkat s někým, koho máš rád...kdo Tě má rád.....kdo Tě má rád už pěkných pár bilionů světelných let...to bych si přála moc moc moc. Zároveň mě díky shlédnutí jiných sci-fi děsí myšlenka, že právě na konci červí díry bude číhat někdo, kdo mě ale vůbec nemá rád a koho nechci potkat ani omylem. Takže zůstávám na Zemi a sním o krásných věcech protože to je to, co umím nejlíp a k těm krásným věcem patří i tenhle film.

Mnoho povyku pro nic (1993)

Báječná komedie, plná skvostných slovních hříček, skvělého a "nevinného" pletichaření, krásných lidí, slunečných dnů a horkých nocí. Fascinuje mě, jak Kenneth piští.

Po životě (2009)

No tak dobře. Je to moje parketa. Ale....nemá to šťávu. Nemá to ani kousek onoho tajemného a zvláštního náboje, který mi způsobí mrazení. Liam Neeson je dobrý, ale až teprv ke konci (pozor bojler!), když ho strašný právník chytne pod krkem. Mimochodem, přízvisko "strašný" nepatří povaze postavy, ale herci, který je opravdu strašný. Moje milá a oblíbená Christina je namoduši pěkná mrtvola, tentokrát jak postavou v spektáklu, tak herecky. Chjo.....dobře, jdu hledat jiné, mrazivě dýchající děje. Ale...mrkněte se na to, musíte přece rozšířit své divácké obzory a co člověk, to názor a není mrtvola, jako mrtvola.

Dveře dokořán (2006)

Když se díváte na něčí problémy a trápení zvenčí a nejste jejich účastníkem, naleznete jejich řešení mnohdy snadno a nechápete, že to ti druzí, jichž se to týká, hned nevidí. Ale tak jednoduché to není. Tady v tom filmu mě zaujala jedna podstatná věc, a to obrovská velkorysost všech hlavních postav dramatu. A tak, jednoduchý příběh, který by se mohl stát komukoliv z nás, je nám nabídnut k rozpitvání a my si můžeme užít ten luxus vymýšlení, jak bychom to vyřešily my. PS: velkorysost se nedá naučit. Musíš jí pracně získat za cenu svých osobních, mnohdy velkých obětí.

Prvotní strach (1996)

Takže, na tohle se dívalo moc dobře. Výborný thriller, úžasný Edvard Norton.

Vinnetou - Poslední výstřel (1965)

...a tak jsme si s bráchou pořídili koně (starý kufr), umělohmotnou Winchestrovku z pouti a začali znovu od začátku hrát na Apače a bledé tváře a honili jsme padouchy po celém pokoji. Bylo to naše první a největší dobrodružství.