Hlad (2008)

Příběh natočený podle skutečných událostí celkem jistě počítá s tím, že onu dobu za vlády Železné Lady a její tvrdá opatření proti vězněným teroristům IRA znáte. Neznáte-li, nevadí, kdo bude chtít vědět zásadní a přesné historické informace, snadno si je vygooglí, ale není to nutné. Poselství filmu je zřejmé, přestože doba již značně pokročila a mnohé se změnilo. Každopádně proti nelidským podmínkám ve věznicích se revoltovalo a stávkovalo odnepaměti. Zde v tomto filmu uvidíte, že protestovat se dá i třeba vlastními výkaly napatlanými na zeď a také krutou hladovkou, která nemá ani zbla společného s tolik právě "moderním" a pozitivním pránovým nejedením. Po šedesáti dnech hladovění vám v těle postupně "vypne" všecho a věřte, že zemřete. Málomluvné a brutální scény z vězeňských cel a chodeb vás neustále budou překvapovat svou syrovou surovostí a nenechají vás v klidu. Zejména "hygienická" s rejžákem mě přímo zmrazila!. Bachař, který si ráno myje své obolavělé pracky rovněž moc nemluví, jeho krvavé klouby totiž mluví za něj. Bylo to mé první setkání s Michaelem Fassbenderem, zaujal mě na nejvyšší míru a od té doby jsem ho nepustila ze zřetele.

Bez kalhot XXL (2015)

Na rozdíl od jedničky se mi tenhle Magic Mike líbil. Pro mě tam byl příběh. O snu skorovysloužilých striptérů - mimochodem, přála bych si jako skorovysloužilá takhle umět tančit a svíjet se a tvářit se sexy. Je to dřina. Nejen ty břišáky, věřte, vím o čem mluvím. Taky bych si přála být tou krásnou Andie MacDowell, to tedy fakt jo. Byla tady úžasná, úplně z jiného těsta, než jak jí znám. Čím byste v tomhle filmu chtěli být? Tanečníkem.....ženou...spíš tanečníkem...oběma. Je to sexy, je to hřejivé, voňavé, teploučké a hlaďoučké, svalnaté a břišákovaté a ňam.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Tenhle film ve mě vždy probudí zvláštní touhu. Touhu po časech minulých, po mořských raccích, po písku na opuštěné pláži, po ulicích se starými auty, po nekomplikovanosti života a jeho hodnotách, které jsme opustili. Touhu po čase, tom zvláštním prostoru. Po čase, který bych si nepřála zastavit, ale přála bych si v něm pobývat a být jím nekontrolována. Je to krásný, krásně snivý, trošku kouzelný a tajemný, láskyplný film.

Padesát odstínů šedi (2015)

Podle některých zdejších nízkých hodnocení a otrlých komentů typu: film začal 5 minut před koncem, žhavé jako rozbité topení,neskutečná nuda bez náboje, nevyvážený poměr bičování a cukrování" se může zdát, že především zde přítomní muži by erotické hrátky, sex a dominaci, zmákli tisíckrát lépe a mučivěji. Docela bych to chtěla vidět. Dakota je krásná a její postava vůbec není nudná. Je ohromená, trošku paralyzovaná, zvědavá, nezkušená, zamilovaná, všechno to v ní vidím, zahrála to skvěle.. Jamie je bezvadný, pěkný chlap a role složitých magorů - The Fall - mu jdou přímo od srdce :). Láska je slepá, má mnoho tváří a podob, je nevypočitatelná a tenhle film není jen o erotice a sexu, ale i o ní. Erotické scény jsou natočené moc hezky, citlivě a právě to, že není vidět "všechno", vám ponechá krásně rozvinout vaši fantazii, musíte si představit, že jste tam VY. PS: jestli tedy nějakou fantazii máte a nejste úplný citově, eroticky a sexuálně vyždímaný cynik s malým E a ještě menším P.

Jack a obři (2013) odpad!

Hnusná "pohádka". Pitomě laskavý král s vizáží černého korzára, téměř geniální Jack s vizáží retarda, nijaká princezna a zrůdní, nechutní, oslintaní obři, ne nepodobní Skurutům. Totální pohádkové porno.

Pád (2013) (seriál)

První série vynikající. Máme zde pět úchvatných dílů, což je přesně ten neúnavný počet do deseti, který umím zvládnout. V Belfastu jde všechno pěkně ostře a rychle. Od začátku vidíme jak do kuchyně maximálně zajímavého vraha, tak do neméně zajímavé kuchyňky krásné a drsné a husté a sexy hlavní vyšetřovatelky. Druhá série rovněž skvělá. Vrah se více uzavírá do sebe a my spatříme jeho démony. Tvrďácká vyšetřovatelka nám naopak ukáže svou zranitelnou, ženskou a lidskou duši a vše se tak pěkně kloubí a snoubí a spěje k něčemu....

San Andreas (2015)

Je to strašný. Zdál se mi o tom sen. Stojím na břehu Vltavy v Holešovicích, slunce září, lidi se rozvalují na břehu, opalují se, zevlují, chytají ryby, zkrátka pohodový letní den. No a pak najednou, zčistajasna, se přiženou úplně nejvíc nejtemnější mraky, z nich lítají blesky jako obří krakatice a od Hradčan se valí tsunami. No a já stojím na dece a vidím, že to nestihnu. Ale - a to bylo poprvé, co jsem to ve svém snu přežila - přiskočil ke mě svalnatý bezdomák, co tam pod tím mostem u Vltavy bydlí, půjčil mi svůj vaťák, aby mi nebyla zima a třemi skoky mě vynesl na střechu jedné budovy. Ve snu měla placatou střechu a bylo nás tam od Vltavy hafo. No a pod budovou čekala vééélká plachta, do které jsme měli všichni skákat. Bezdomák první, říkal, že musíme po zádech, jinak je po nás. Pak zazvonil budík a já byla šťastná, že jsem zachráněná a můžu jít do práce! Takže tak to bylo. No, ale zato tady ten sen o San Andreas byl daleko horší, protože prostě všichni, skoro, zemřeli strašnou smrtí ve smršti digitálních efektů a zachránilo se jich jen pár. A vůbec, takovou horu na sebe nakupených klišé, která se pak řítí do rozervané tektonické pukliny jsem neviděla ......

Orel Deváté legie (2011)

Hrdinský příběh, čestný a nezahanbený. Pěkná muzika. Měním hodnocení na 4 hvězdičky, páč se mi to napočtvrté líbilo ještě o trošku víc a není vyloučeno, že na popáté dám pět, navzdory všem, kteří, když to má vysoký rozpočet, tak pindají, když to má nízký rozpočet, tak to zase cítí........ Já cítím, že se mi to líbilo, mám ten film ráda a na nějaký rozpočet neberu ohledy, protože Římani i Briganti hráli jako o život....o čest....o Orla.

Mr. Robot (2015) (seriál)

Rami Malek.....and..... Christian Slater. And kupa ostatních. Začnu od konce, tedy od té kupy: nebýt kupy, není o čem. Každý zde má svůj příběh a to nijak zanedbatelný. Je to jako domeček z karet, postavený na hlavu. Christian Slater. Jistě,hloupá drbna praví, že je tam na nic a že je to vypelichaný kocour a že by tam viděla někoho jiného...a koho? Drbno! Je tam správně a je skvělej, hurá, po dlóóóuhé době neprofláklý a moc bezvadný Christian. Rami Malek. Tak toho jsem neznala a jsem ráda, že jsem ho poznala, tady. Je v ý b o r n e j! No, nejprve jsem myslela, že budeme hackovat a občas šňupat a chodit do práce trošku rozvrkočen a pozdě a občas vyvenčíme sousedku, nebo psa a u psychoterapeutky budeme mlčet, protože si myslíme, že mluvit o našem vnitřním divném světě je v jejím případě zbytečné. Ale tak jednoduché to není ani náhodou a to je d o b ř e !

Insomnie (2002)

Takže fakt zase jedna hustá krimoška. Vážně se mi dělalo zle, když jsem se vžila do toho Ala, který furt nemůže a nemůže zabrat. Občas se mi to stává a ani nemusí být polární noc. Prostě vás žere můra, tlačí svědomí, pronásleduje minulost, straší nevyřešená budoucnost... Ale líto mi ho nebylo ani trošku a jakmile budete mít za sebou zhruba první třetinu filmu, nebo o trošku víc, poznáte proč. Upřímně - Al je týpek chlapa, který mě maximálně odpuzuje. Nečistí si zuby, smrdí a má plesnivý nehty. No ale herec je to parádní. Nedovedu si představit v této roli jiného herce! PS: když nemůžete spát, pusťte si skvělý film!