Ohnivé ženy se vracejí (1986) (TV film)

No teda! Dáša, namaskovaná za chlapa, byla fakt hnusnej hybrid. A Šimánek v roli proutníka? Ne, ne, ne! To nebylo dobrý. Paní Hlaváčová byla skvělá, v paruce a s ofinkou, úžasná, dávám jí a jen jí! hvězdu.

Ohnivé ženy (1984) (TV film)

První ze tří filmů o Ohnivých ženách je nejlepší a docela ráda jsem se k němu nyní, po mnoha letech, vrátila. Jana Hlaváčová je kouzelná, Samozřejmě Dáša, nyní Havlová je tu taky výborná, svá, ještě trošku praštěná. Obě ohnivačky mi tenkrát učarovaly a já jsem zjistila, že tenhle druh "kouzelných bytostí" a příběhů mám ráda. Navíc, tenkrát v naší filmografii to bylo pro mě něco nového, neokoukaného a milého. Písničku, kterou si zasněně zpívá Magdalena jsem si pobrnkávala na kytaru...no, klidně se na to za čas podívám znovu.

Vesničko má středisková (1985)

Občas si připadám momentálně zavostalá, kochám se a nechce se mi přestat. Ale, když vo tom tak přemejšlim...vlastně je to obráteně. To Oni jsou momentálně zavostalí. Na doživotí. Což znamená do konce života.

Strakonický dudák (1955)

...a nejšílenější jsou duchové u šibenice. Bála jsem se jich pravidelně dlouhá léta a přála si, abych už byla velká a nemusela se bát. To se mi splnilo a teď už se teda nebojím....těch duchů. Těhle duchů. No chápete mě, těch ve filmu......Jinak - na cesty se nechystám, páč nechci dorazit někam, kde mi za moje láskyplné, nevměšujícíse a pozitivní dudání useknou hlavu.

Po stopách krve (1969)

Další detektivka s majorem Kalašem, výborná a doporučuji. Rudolf Hrušínský je skvostný, atmoška ponurá, odsýpá to, co víc si milovník skvělých detektivek může přát.

Vrah skrývá tvář (1966)

Pěknej horrrror. Už jen při úvodních titulcích mi začal běhat mráz po zádech a ježit se vlasy. No a bylo hůř. Syrová atmosféra černobílého filmu, doplněná pěknou řádkou mrtvol je v báječném kontrastu s věcností Rudolfa Hrušínského. Radoslav Brzobohatý, mladý, něžně drsný, skvěle doplňuje duo a tak jsem se zase jednou vrátila do té dávné doby, bála se a užívala si to.

Česká mše vánoční (2007)

Narozdíl od Pejpra tohle můžu sledovat a hlavně poslouchat od března do března, každý Boží den, dokonce několikrát :))))

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Hej hola! stará pověst volá! Kdybych jí však neznala, moudrá z toho nebudu. Horko těžko poznávám svou milovanou stověžatou matičku, looky postaviček mě k smrti nudí a otravují a pranic se mi nelíbí. Namluvené je to děsivě, herci asi stáli při namlouvání v předsíni a jen tak mimochodem to "sfoukli". Příběh je poskládaný jak nudle v bandě. "Střihač" byl zřejmě úplně slepý a režisér se Slámou si buď nevšimli, nebo to předtím bylo ještě horší. Kuba vypadá jak major Zeman, Máca má taková prsa, že by se v tom útlounkém pase musela ihned po ránu zlomit a stavbyvedoucí mostu je vážně hranař. Chci říci, má tak ostře řezané rysy, že by se měl promítat na dlabaný ingot a ne na plátno. Koza...koza...pozor! bojler!...má jeden bod ode mě za to, že umí viset, šikulka. Páč konec pohádky mě vážně dojal málem k slzám. Oběšené zvíře bych fakt nezvládla!

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Bylo nebylo: v zajetí kouzel a magie, v zajetí "normálního" života.... Nebudu tady povídat o nějakých flashbacích, potenciálu, fázování a papundeklové výpravě, páč to jsou blafy. Tento seriál jsou parádní, pohádkově, magicky, vtipně, logicky a chytře skloubené, příběhy všech pohádkových postav, na které si vzpomenete. Smee? Pongo? Pamatujete na ně? A ...jaké to překvapení! Rumpelstiltskin! Tak pamatujete na toho hnusného dřevěného skřeta z naší České pohádky Zlatá přadlena? No tak toho jsem se vždycky bála, fakt je odpornej! Ale tady Ten Rumpelstilskin je úžasnej! Miluju ho! PS: Hi, Roberte :).

Saturnin (1994) (seriál)

Vždycky jsem chtěla mít Saturnina někde poblíž a aby byl jen můj a nikdo mi ho nevzal. Možná bych ho na chvilku taky půjčila, někomu, kdo by to nutně potřeboval....ale zatím Saturnina nemám. Takže jestli ho někdo máte, tak mi ho pls půjčte. Díky.