Kasandřin sen (2007)

Hned zkraje si musím postesknout na příšerný český dabing naprosto všech zúčastněných, který, zejména těm dvěma, ubral minimálně další půlku IQ, kterého již tak mají poskrovnu. Každopádně jsem vlastně skoro celý film přemýšlela o tom, jestli je tohle vůbec možný. Dva dobráci, kteří naivně a slepě věří svému snu, tomu, že strýček jim pomůže, tomu, že když si "půjčíš" peníze z kasy rodinného podniku, tak se vlastně tak nic moc neděje, když to nikomu neřekneš...no a když na ně strýcoš vyrukoval se svou "laskavě mi prokažte službu, za to všechno, co jsem pro vás udělal", tak to už jsem měla velké dilema, co bych dělala na jejich místě já. Konverzační drama s prvky Allenovské geniality. PS: rozhodně se na to mrkněte v originále.

Mrazík (1964)

"....počkejte do jara, spadnou..."...kultovní pohádka s kultovními hláškami, stokrát viděná, některými zatracovaná, jinými, čím více viděná, tím více oblibovaná. Každopádně je geniální. Miluju Babu Jagu, nadabovanou panem Filipovským a její repliku o kožíšku často používám, když mi někdo! kritizuje ten můj!!!

Perníkový táta (2008) (seriál)

Jak absurdní, vařit perník a obchodovat s ním, abych si zachránil život......................................................................................

Nezvaný host (1994)

Nevěřím na terapeuty, psychology a manželské poradny. A tahle komedie je báječná. Nejlepším terapeutem a manželským poradcem je tady špičkový, velice pragmatický zloděj. Kevin Spacey je úžasný, jeho manžel nemá chybu, je k sežrání a Judy Davis je rovněž skvělá manželka. Zkrátka, takový normální manželský pár v docela slušné manželské krizi. Cokoliv řekneš a uděláš, je blbě.

Mise (1986)

Co by křesťan neudělal dobrého pro druhého křesťana, aby zachoval víru, mír, lásku, porozumnění? A tak, zde v tomto filmu, v úchvatné přírodě, za doprovodu nádherné muziky, vraždí ve jménu Páně. Stále, i po tolika staletích, je mi z té Církve Svaté blivno a samozřejmě mi na mysli ihned vytanou jiná zvěrstva a jiné hrůzy, páchané ve jménu čehokoliv.

Miami Vice (2006)

Nejsem tady odborník vůbec na nic. Prostě jen miluju filmy a tohle se mi opravdu líbilo. Dlouhé mi to nepřipadalo, akce je tam dost, dokumentem ani konverzačním dramatem bych to v žádném případě nenazvala, emocí tam bylo hafo, inteligentních sexy policistů je tu přibližně stejné procento, jako inteligentních sexy překupníků drog a přestože netančím, tenhle tanec jsem si užila, jako nikdy a rozhodně mě nenechal chladnou. PS: vychládat budu ještě docela dlouho.

V Bruggách (2008)

Zde se hodí poznamenat: „Když musíš, tak musíš.“ Kromě toho v Bruggách je krásně. A to i v případě, že jste nájemný vrah, který bydlí na hotýlku se svým kámošem nájemným vrahem, kterého se chystá zavraždit další nájemný vrah, který, když to nezvládne, hrozí mu, že bude zamordován jiným nájemným vrahem a vy budete muset nájemně vraždit. Dále už nic neprozradím a fakt to musíte na vlastní oči vidět. Mezi tím vším totiž poletuje snížek, krásná , ale trošku divná dívka, malý, ale trošku divný trpaslík a vše je to zabaleno do pěkného gangsterského balíčku a převázáno romantickou stužkou.

Oscar (1991)

Jasně, že Stalone není Funes. A právě proto je tohle naprostá bomba. Už jste někdy viděli Staloneho se smát? Já jo. TADY! Úžasný, nečekaný, elegantní Stalone. Neslintá, nevrčí, nevzpírá, neboxuje, nenapíná krční svaly a s nimi krční žíly, je skvostně "distingovaný". Kouzelní jsou naprosto všichni, báječný film.

Vyměřený čas (2011)

Nezaplatíš? Zemřeš! Žádné překlenovací úvěry, žádné oddlužovací kanceláře, žádná konsolidace. NO! Prostě nemáš prachy? Tak chcípneš a basta. V tomto případě doslova peníze jsou čas. Ale kdo by chtěl žít věčně, když mu je už minimálně stopade a ne a ne zchudnout. A tak jdu do kasína a všechno projedu. Nebo to někomu daruju, to je fuck. Jenže, zase je tu háček. Ten obdarovaný byl doposud chudý, jak kostelní myš a to je zkrátka v nespravedlivé společnosti p o d e z ř e l ý. Tak nemarněte čas a mrkněte se na to, bude se vám to líbit :).