Černá labuť (2010)

Závidím všem baletkám (viz avatar) a tak se mstím...................Nee, dělám si srandu :D. Ale vážně tohle se mi nelíbilo. Bylo to na mě buď asi moc sofistikované a baletně laděné, s prvky padlého na hlavu jak sníh, nebo moc baletně sofistikované s prvky padlého na hlavu jak mour a nakonec jsem si řízla. Se řízla. Ale zahojí se to a balet půjde dál.

Tanec s vlky (1990)

Vždy a pokaždé mě tenhle film dojímá a srdce mi usedá a vlastně brečím pokaždé o trošku víc, i když si slibuju, že už nebudu, páč jsem to viděla mockrát. Vždy jsem o trošku víc uhranutá prozřením a objevením sebe sama Dunbara, jeho prvotním kontaktem s vlkem a postupnou přeměnou v jiného člověka, vědomím, že Indiání už nejsou (takoví) a že vlastně možná nikde už není a nebude ani taková láska...no prostě si to užívám do krve (jako Amélie z Montmartru, když sedí na posteli a představuje si, že vidí v televizi svůj pohřeb :)). Těšila jsem se, když jsem poprvé viděla Tanec s vlky, na další Kevovy filmy, ale takový klenot, jako je tento film, se zřejmě nedá zopakovat. Nevadí Keve, nevadí, jsem šťastná za tento a věřím, že i Ty :).

Terminátor (1984)

Čekala jsem své první miminko a jsem přesvědčená, že tenhle Terminátor měl na něj zásadní vliv. Je to nejlepší Terminátor ze všech. Howgh.

Sekretářka (2002)

Luxusní šálek vytříbené sadomaso kávy s perfektním Jamesem Spaderem a odzbrojující Maggie Gyllenhaal.

Ozvěny mrtvých (1999)

Chceš mluvit s duchy? NE...JO....nevim....asi radši ne....rozhodně NE. No, ale máš smůlu, protože jsi skvělá baterka a oni si Tě vybrali. Výborně, nezbývá, než jim vyhovět a hledat a kopat. Skvělý thriller se skvělým Kevinem Baconem. PS: takhle rozkopat zahradu by mi trvalo roky. Ale kdybych měla za zadkem usilovného ducha, tj. motiv, kdo ví.........

Frankenstein (1994)

Horor, který není hororem a u kterého jsem plakala, ne strachy, ale lítostí nad zmařeným životem...životy...láskou...... Měním hodnocení ze 3 na 5, protože TENHLE Frankenstein si to zaslouží. Promiň Frenkie, že jsem předtím byla tak natvrdlá.

Kouzlo přítomného okamžiku (2013)

Kdyby mu to mamka nakonec neřeka (když se podíváte, zjistíte co, nemůžu bojlerovat :)), tak by si to asi dal. Každopádně, náctiletí to mají nejtěžší na světě. A supernejtěžší to mají chytré holky, které mají krásnou duši, jsou empatické a hodné. Tak dobře. I kluci, když mají krásnou duši...no, ale to není tady ten případ. Takže všechno dobře dopadlo a proto ty dva body.

Temný případ (2014) (seriál)

A tady si uvědomíte, že Amerika je temné a kruté místo. Je jako Jaga lidožroutka, převlečená za modelku křesťanského vyznání, která se zavázala mít sex až po svatbě a přitom ve své jeskyni požírá své ženichy, když je předtím brutálně znásilnila. A nikdo to netuší......

Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

Miluju tenhle seriál. A taky miluju černý humor. A tajemno. A drsno. A syrovo a upřímno. A krásně lidsko. A když se dareba polepší. A když se utiskovaný vzepře. A když se raději odejde a zavřou se dveře. A když se vášeň rozhoří. A samozřejmě nikdy nevynechám příležitost bádat nad možností komunikovat s duchy.