Šifra mistra Leonarda (2006)

Četla jsem knihu a udělala chybu, že jsem od tohoto filmu očekávala velkou podobnost s románem. No, tak to bylo blbě, protože jsem byla zklamaná a otrávená, neb film je odvar odvar odvar. Ale není to jen mým očekáváním. Jsou zde i jiné aspekty. Myslím, že scénář by se dal pochlapit, příběh je daleko složitější. A že Tomovi rozhodně sluší krátké vlasy a ne tyhle umaštěné rousy. No a Langdon s Neveuovou jsou sice oba velmi charismatičtí, ale tak nějak si jede každý sám ve své koleji a jakoby spolu vůbec neprožívali to všechno. Vůbec to mezi nimi "nelne".

Spoutej mě! (1989)

Absolutní překvápko pro mě. Almodóvarovy filmy neznám, ale Banderas je můj oblíbený. A protože jsem s ním viděla jen "novější" filmy, řekla jsem si, že zkusím zkouknout i ty staré. A tohle je jeden z nich, výborný a úžasný film. Ricky je podle scénáře lehce mimo, ale mě se zdá, že je docela v pohodě. Protože jestli lehce narušený chlap je schopen takhle milovat a s takovou sveřepou vehemencí se dožadovat svatby, rodiny a všeho, co k tomu patří, tak sem s nim. Sice jeho vyvolená je půlku filmu v poutech, nicméně je zřejmé, že jakmile pravěké donucovací metody dokážou své, bude mít svobody co se jí zamane a lásky nepočítaně. Jen to musí pochopit a Ricky to jinak vysvětlit neumí. Krása, moc mě tenhle film potěšil!

Vikingové (1999)

Začíná to moc hezky, putováním arabského a vzdělaného muže Ahmeda s bandou divokých, servítky si neberoucích Vikingů zpět do jejich severské země, která je neustále atakována a drancována primitivními potvorami. Jsou to samozřejmě také válečníci, jen ještě o pár levelů níže s módou, hygienou a komunikací, než moji oblíbení Vikingové. Takže Ahmed jede, po cestě se naučí Vikingsky a vyjasní si některé chlapské záležitosti, jako je velikost koně, ušlechtilost matky a mytí po jídle. No ale jakmile dorazí do vsi, kde žijí jeho noví přátelé ve zbrani, začne se děj filmu točit samozřejmě kolem bojů a plánovaného poražení potvor odvedle. Moc mě ty krvavé řeže, odehrávající se za děsuplného řvaní všech a řinčení zbraní nebavili, spíše se mi líbila sofistikovaná zábava první půle filmu.

Neřízená střela (2010)

Skvělá komedie, výborná! Smála jsem se, bavila, potěšila hereckými výkony Emily, Billa, Ruperta a vše se slilo v jedinečnou esenci zábavy. Kouzelný, fakt kouzelný film!

Mocný vládce Oz (2013)

Miluju pohádky. Ale musí být chytré a musí být vtipné, čímž nemyslím vtipné, jako Kameňák. James Franco je hroznej princ. Já vim, vlastně to neni princ, ale fakt se mi nelíbí. Nemůžu zaboha přijít na to, o čem to je. Možná proto, že jsem nečetla román Lymana Franka Bauma poprvé vydaný v roce 1900......Oz je pouťový, vypočítavý, jak cigáni na trhu. Chjo.

Blízko od sebe (2013)

Tak to je výbornej film! Účtování v rodině přichází mnohokrát spolu s vypjatými situacemi kolem smrti, peněz, nemocí. Ženský element tady vládne se vší svou vehemencí a chlapi sekundují spíš pasivně. Meryl Streep je úžasná, hnusná a krutá a despotická a hned zase ufňukaná a umíněná, jak malej spratek. Holky tu mají velké dilema. Vyhovět té despotické, ale na smrt nemocné mrše? Nebo se na ní vykašlat? Ať chcípne a nese*e se jim do životů, když už si svůj prožila? Hustá atmosféra hned od začátku nepoleví a tenhle film vás vyčůrat a dát si cigárko na balkon nepustí.

Vše je ztraceno (2013)

Ježiš, Roberte, cos mi to udělal? Já sem to málem nepřežila! Taková blamáž! Hrozný příběh, děsný zážitek, tuny vody, Mlčení a zase sveřepé mlčení a nakonec zase tuny vody. Slané. Strašně jsem se nudila, absolutně nechápu, jak je to při takovém utrpení mořského vlka možné. Asi proto, že jsem tomu nevěřila.

Vesnice (2004)

Proti gustu žádný dišputát. Alternativní medicína je dobrá věc a já s ní vřele souhlasím. Avšak průřez břicha dranžírákem bylinky nevyléčí. Viděla jsem tenhle film už dvakrát a nic se nezměnilo, nelíbí se mi a neptejte se, proč jsem se na to tedy koukala podruhé. A nebo já vám to řeknu. Občas, třeba po deseti letech, změníte na určité věci názor. Ale tady je to zásadní, prostě se mi to nelíbí. Asi to bude tím, že nemám ráda jakákoliv společenství, kluby, uskupení, soubory, kolektivními sporty počínaje a politickými režimy konče. Navíc, tady je to blbě za zdí i před zdí, takže - co mám jako dělat? Kam mám jít? Kde je to menší zlo? Podívejte se na to sami a uvidíte

Voda pro slony (2011)

No, tady jsem si uvědomila, že kolik umíš řečí, tolikrát jsi slonem. Pravda, celý příběh se točí kolem mladého doktora Roberta, nouzí donuceného housti zvěři cirkusové a i jinak různě jí sloužit, včetně služby cirkusovému řediteli Christophovi, kterého je věru třeba se bát a zářící světlovlasé a modrooké lepé krasojezdkyně Rees. Je to krásný romantický příběh, zprvu těžce zkoušené a nakonec naplněné lásky. Motají se tady okolo i všelijak potřební cirkusoví zřízenci, hodní spíš označení bachař, také je tu pár zvířat, koně, Ten Kůň, pes...ale mě nakonec nejvíc zajímal Ten Slon. Dobrej film, mrkněte se na něj a moc nebrečte, je to pohádka co se týká těch dvou a ostatní je holt život. Hlavní je pořád slon.

Cesta (2014)

Takže kdybyste si chtěli užít jedinečnou australskou přírodu se všemi úchvatnými scenériemi olezlou farmou počínaje a nekonečnou silnicí konče, máte zde neopakovatelnou příležitost. Já si to užila. Sice mám těžkou depresi a možná si hned zítra koupím pořádnej kvér a začnu posilovat a sušit chleba a schovávat toaleťák, ale jsou tu i jistá pozitiva. Jako například svěží Robert, konečně neupírský a člověčí. Jako třeba babička na farmě, taková stoická a krásná vědma. No a Guy Pearce byl výborný též, jen bych ho tedy opravdu v tomto stavu mít doma nechtěla. Ale, má to jeden háček. Je to fakt na hlavu, fakt jo. Dlouhé jízdy, dlouhá mlčení. Dlouhé a vražedné nic nevysvětlující pohledy.