V zajetí démonů (2013)

Je tam pár scén, které stojí za to, ale celkové se jedná o průměrný horor. Největší slabinou je scénář, ve kterém je spousta zbytečných scén a neukončených dějových linií. K tomu se dá připočíst pomalý rozjezd a jsme na průměru...

Čtyři slunce (2012)

Na tenhle film se těžko kouká. Jednak to není úplně zábava, jednak mi dost trnulo z toho, co postavy prováděly. Na konec ale musím říct, že ten film má něco do sebe...

Sedm psychopatů (2012)

McDonagh je skvělý scénárista, je vidět, že řemeslo má skvěle zvládnuté, dialogy píše jako by nic a jeho tvorba je plná lásky k tomu, co dělá. Miluju jeho divadelní hry, ale bohužel u filmů se zatím moc nevytáhl. První polovina Psychopatů se mi hodně líbila, možná i víc než v Bruggách. Druhá půlka ale za moc nestála. Ve filmu se nic nedělo a chyběl tomu i nějaký obsah, který by stál za řeč. Stále čekám, až McDonagh natočí něco, z čeho sedneme na zadek.

V Bruggách (2008)

V Bruggách je skvělý a neotřelý film. 4* dávám protože si myslím, že McDonagh umí napsat ještě lepší scénář a šlo to udělat ještě o něco líp.

Souboj Titánů (2010)

Ještě větší blbost než jsem čekal. Film je sice hezky udělaný, na vrch se leskne, ale uvnitř je plný sraček. Nejen, že si z originálu nevzali to nejlepší, ale dokonce převrátli symboliku a spoustu věcí obrátili naruby. Zatím co v originálu je Perzeus motivovaný hlavně láskou, tady je jeho motivace pomsta a možnost plivnout do tváře bohům. Čili samotná motivace filmu (válka proti bohům) je tak absurdní a neustále omílaná, až to člověku leze na nervy.

Lidé jako my (2012)

Ano, pokud se zaměříme na hlavní motiv filmu - sbližování bratra a sestry - může se nám film zdát neoriginální a předvídatelný. Je pravda, že hlavních dvou postavách nic zvláštního není, ale mě zaujaly zejména vedlejší postavy, které na plátně tak často nebyly (matka) nebo ve filmu nevystupovaly téměř vůbec (otec nebo jeho milenka). Podle mého hlavní cíl filmu je ukázat, jak jsou lidské vztahy někdy komplikované, že nic není černobílé a není je jeden viník. Samotný závěr, kdy se dočkáme katarze na mnoha úrovních dojal i mne.

Rebelka (2012)

Moc hezký animák, který vyjímečně není o lásce partnerské, ale lásce mateřské. Vztah mezi matkou a dcerou je zde úžasně vykreslen a u filmu jsem se královsky bavil.

Sněhurka a lovec (2012)

Po vizuální stránce krásný film. Asi bych dal mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Dávám ale tři kvůli patetickému konci.