Počátek (2010)

Film roznodně není dokonalý. Jak ukazují ostatní (ne pětihvězdičkové) komentáře, film má více problémů, než se může na první pohled zdát. Možná si zaslouží 4, ale pro teď dávám tři a uvidíme časem, jestli přidám další hvězdu.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Moje hodnocení asi hodně ovlivní, že jsem film viděl na Festivalu Fantazie: Chcechtali jsme se již od první věty. Dialogy jsou místy absurdní a celé je to pořádná slátanina. Autorům se ale nedá upřít značná dávka fantaze a královsky jsem se bavil.

Tommy (1975)

Prvních 14 minut je příšerných. Kvůli té syntetizované hudbě jsem myslel, že to vypnu, pak se to ale rozjelo, nabralo to rockové grády a čtyři hvězdičky jsou myslím zasloužené. Těším se, až si poslechnu originální album.

Čtvrtý druh (2009)

Hodně znepokojivý film. Jestli je to fikce, tak je to podobná pecka jako Blair Witch. Jestli je to pravda, pak nám pomáhej bůh!

Brouk (2006)

Bezprostředně po shlédnutí jsem chtěl dát jen dvě, ale vzhledem k tomu, že jsem po zkončení věnoval skoro stejně času hledání po internetu a film se mi jaksi usídlil v hlavě, dávám tři.

O život (2007)

Mně se to líbilo! :-D Konečně film, který svou originalitou vybočuje z Českých zaprděných oddechovek: Zajímavý střih a kamera, spoustu neobvyklých nápadů a odboček, které mě velmi pobavili. Chápu, že se to nemusí líbit každému (podobně jako Hele vole, kde mám káru, nebo Road Trip), ale rozhodně se jedná o trochu čerstvého vzduchu do české kinematografie. Co se týká protestům proti filmu, tak ty jsou taky směšné. Film nenabádá k potratům. Aspoň ale protesty udělaly filmu reklamu. Možná to není na čtyři hvězdy, ale dal jsem pul hvězdy navíc, abych trochu vyvážil negativisty zde.

Strážci - Watchmen (2009)

Četl jsem komix a film se mi moc libil. Jsem rad, ze se autori filmu drzeli predlohy a neznasilnili ji jako se to povedlo v jinych filmech. Jsem zastancem nazoru, ze novinky by mely byt k lepsimu, nebo radsi nic. Tady se to docela povedlo.