Démonova levárna (2013)

Strašidelné to moc není, ale o to větší je to krvák. Zábava tak na dvě hvězdy a osobně mě ty masky a efekty dost bavily.

Hlasy (2014)

Parádní biják a adept na film roku. Pokud Vám nevadí krev a barvičky a sluníčko a motýlci, tak rozhodně doporučuju vidět.

Ojuju aneb Čadit a kadit (2014)

Plusy: Uvidíte sex po africku (fakt to je jiné, než na co jsme zvyklí); film je více o zombies než o přeživších hrdinech (dlouhé záběry na klátící se a slintající zombie, zombie se snaží vyrazit dveře a celé kino fandí, atd.); snahu zanést do zombie filmu i trochu lidského dramatu (bylo by to fajn, kdyby to nebylo postavené na improvizaci s mizernými herci); africký situační humor; Kdo chce vidět africkou zombárnu, užijte si to. Ostatním to moc nedoporučuju.

Ghoul (2015)

V žánru found footage jsme viděli, nahánění čarodějnice, zombíky, ufony, duchařinu na všechny způsoby a konečně jsme se dočkali i českého found footage. Bohužel se nejedná o kanibalský film, jak napovídá název, ale spíše o duchařinu. Subjektivně bych to hodnotil dvěma hvězdičkama. Tento žánr mě příliš nebere a i u tohoto filmu jsem trpěl a přál si, aby už byl konec. Na druhou stranu je pravda, že tento film patří v rámci žánru k těm lepším. Jeho smůla je prostě v tom, že přišel tak o 15 let později a dnes, když už jsme viděli skoro všechno, je to prostě nuda. Film zejména atmosférou neučesaného lesa a neuchopitelného zla hodně vykrádá Blair Witch Project. Bohužel ve srovnání s Blair Witch ale Ghoul z mnoha důvodů, které se projevují neuvěřitelností materiálu, neobstojí.

Interstellar (2014)

Tak se obávám, že se nám Nolan pomalu mění v Shyamalana.

Jessabelle (2014)

Hodně mi to připomělo horor Klíč. Klíč má lépe promyšlený scénář a obecně ho mám hodně rád. Jessabelle je trochu víc strašidelná, ale finální rozuzlení není tak uspokojivé.

Ligeina hrobka (1964)

Mizerné vedení herců, které vede až k trapnosti, filmu hodně škodí. Je to ale jediná slabá stránka filmu. Za totálně bizár konec musím dát alespoň tři hvězdy.

Kanibalové (1980)

Romantická výprava do divočiny s ukázkami drsných návyků místních a místní gastronomie.

Nymfomanka, část II. (2013)

Zdaleke již né tak krásný a zábavný film, jako první část. Vytráci se lehkost a humor. Dvojka je temější, nudnější a zdá se mi už zbytečně vykonstruovaná. Záměrně chce zahrát na temější emoce, ale prostě se to nedaří a není to uvěřitelné. Zatím dávám tři hvězdy. Uvidíme, jak to bude vypadat celé dohromady v ultimátní verzi.