Nebojte se tmy (2010)

Problém tohohle filmu je, že není úplně jasné, jaké cílově skupině je určený. Svým námětem rarachů a předvídatelností by ho mohly hltat děti do 14ti let. Na druhou je ve filmu několik brutálních scén, které pro děti nejsou úplně vhodné. Jako filmu pro děti tomu chybí zábavnost, jako film pro dospělé by si to zasloužilo vážnější námět.

Velké nesnáze v Malé Číně (1986)

Pro tento film mám velkou slabost. Je to klasické osmdesátkové béčko, ale vždycky mě skvěle pobaví

Gangy New Yorku (2002)

Je pravda, že děj fimu není nijak převratný. Jedná se spíš o dobovou fresku, která ukazuje, jak se tenkrát žilo v chudé části New Yorku. Skládá se z velmi působivých epizod, které přibližují tehdejší život a svým způsobem ukazuje, že se svět příliš nemění a stále se řeší ty samé problémy. Zejména téma přistěhovalectví je zde velmi silné a může mnoho říct i dnes.

Hostel (2005)

Podle mého názoru poměrně zábavný film. Zobrazení Slovenska pobaví, film má spád, je napínavý a člověk se nenudí. Samotný námět je zajímavý a některé postavy taky pobavily. Myslím, že film je poměrně podhodnocený, možná nevyšel ve správně době, ale ve srovnání s podobnými filmy se mi to dnes jeví, jako fajn film.

Moulin Rouge (2001)

Po zážitku v kině jsem dal původně pět*, ale v televizi se na to nedá koukat, takže snižuji na 4*

Den poté (2004)

Chtěl jsem dát 4* ale ten konec byl tak blbý, že zůstávám na třech.

Melancholie (2011)

Film o dvou depresivních ženách. První žena má deprese z různých důvodů: Má nesnesitelnou matku, slabého otce a nesnesitelného šéfa, který vše vidí jen optikou peněz. Její deprese manželství moc nepřidají. Druhá je depresivní, protože se blíží konec světa. Nakonec je zahubí velká deprese v posobě planety, která se srazí se Zemí. Asi je to dobrý film, ale na Triera je to slabé. Chybí mi tu emociální napojení na postav a katarze, která člověku vykopne mozek z hlavy (ohluchnutí na konci tím nemyslím). Nakonec je člověk rád, že je konečně ponich.

Zombi Holocaust (1980)

Zombící byli směšní, ale to co prováděl šílený vědec bylo poměrně znepokojivé. Kdo má ale rád filmy typu Canibal Holocoust nebo Fulciho Zombi 2 pokud přidá nutný nadhled, nemusel by být vyloženě zklamaný.

Tere Naam (2003)

Film začíná pěkně ale... Film vypadá více staře než ve skutečnosti je. Některé dějové zvraty v druhé půlce jsou už prostě moc.